Euthyrox a bolesť lýtok v 4. mesiaci tehotenstva

9. jan 2023

Ahojte, som tehotná v 4. mesiaci a teraz od januára mi zvýšila Endokrinologicka dávku euthyroxu z 25 na 50 mikrogramov denne. Asi týždeň nato ma začali bolieť lýtka, ako keby som mala silnú svalovicu. Môže to byť spôsobené tou zvýšenou dávkou alebo to nemá súvis?

e1i
9. jan 2023

Nema to suvis.ja som v tehotenstve brala 125 a nemala som nic take. Skor to moze byt pokrocilym tehotenstvom. Skus magnezium a porad sa s dr

aurorastone2
9. jan 2023

Ja som šla z ničoho na 100 ale nič také som nemala, tiež si myslím ze to nebude Euthyroxom... Neopuchaju ti aj nohy? Skus si zatlačiť prstom ak ti tam ostane jamka tak to potom aj oznam na poradni... Drzkaj sa

autor
10. jan 2023

@e1i
@aurorastone2
Nie neopuchaju mi nohy a som zatiaľ iba vo 4. mesiaci.

jaond19
10. jan 2023

Tiez som zacala brat euthyrox pred rokom v tehotenstve, najpr 25, potom 50. Ale bolest lytok som mala po nočných kŕčoch v nohách. Kazde tehotenstvo (ci na zaciatku alebo na konci, ma trapili nočné krče v nohach), euthyroxom to nie je, ten som pri predoslych nebrala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre