Ekzém v tehotenstve

9. jún 2024

Ahojte,
som v 5 mesiaci a od cca 3-4 mesiaca sa mi začal robiť po tele ekzém... Najprv to začalo jedným fliačikom (priemer cca 0,5cm) na chrbte, potom druhým fliačikom pod prsníkom a už mám tých fliačikov po celom tele asi 20.... Nikdy som ekzém nemala, čiže vôbec neviem ako sa o to starať a aké prípravky používať. Z lekárne som dostala mastičku, tá zatiaľ nezaberá. Potrebovala by som poradiť nejaký sprchový, asi aj pracie prostriedky a možno niečo iné, čo vám pomohlo... Som zúfalá, lebo to nabralo celkom rýchly spád a bojím sa že do pôrodu budem jeden veľký fľak 😭

domiklik
9. jún 2024

Kožný lekár... Vo všeobecnosti bioderma atoderm je ôk pre ekzematika, majú sprchac aj telové mlieko. Ale určite ten doktor

kacena4
9. jún 2024

smer kozny, zisti co je to a predpise lieky, popr. kortikoidnu mast, kedze je lokalna moze sa uzivat aj v tehu

autor
9. jún 2024

@domiklik @kacena4 mám to v pláne, ale bohužiaľ žijem v kraji, kde je strašne málo kožných lekárov a obrovské čakacie doby, tak si chcem pomôcť na začiatok aspoň takto, keďže používam najlacnejšie drogerkove sprcháče a to mi pravdepodobne v tejto situácii robí ešte horšie.

kacena4
9. jún 2024

synovi podarila dr. sprchac DOVE neverila som ale je fakt perfektny postupne sa mu ekzem zmiernil

aliaray1
9. jún 2024

Daj si na to sirovu mast, odporucam prejst na detske pracie prostriedky (napr.lovela) a umyvat sa olejovym mydlom (bioderma). No a lekara. Sama si kortikoidy v tehu urcite neordinuj.

autor
9. jún 2024

@aliaray1 experimentovať určite nebudem, krém mám z lekárne vhodný pre tehotné. Hlavne mi išlo o ten sprchový poprípade telové mlieko, keďže som doteraz používala hocičo čo prišlo, keďže som nikdy nemala kožné problémy...

marianarem
9. jún 2024

Keby nic ine nepomahalo, skus nasadit nizkohistaminovu dietu, alebo aspon jej lahsiu verziu - vynechat nakladane, fermentovane a plechovkove veci, dlho zrejuce syry, udeniny, chili, kakao a citrusy, maso a ryby, ktore nie su uplne cerstve a jedlo z predchadzajuceho dna. Babatku tym urcite neublizis a je dost velka sanca, ze sa to skludni.

bibssli
9. jún 2024

Sama som si prešla strašným ekzemom v tehotenstve na cca 70% tela
Kožná mi teda moc nepomohla keďže kortikoidy v tehotenstve sú kontraindikované a to ešte na takú veľkú časť tela akú som mala obsiahnutú
Nasadiť dobré probiotika pre tehotné
Vylúčiť potraviny ktoré ekzem zhoršujú
Suché miesta premasťovať naopak červené zapálené vysušovať napr zinkova masť
Sprchovanie napr Bioderma atoderm ale je aj veľa iných na ekzem plus si pozrite do kúpeľa oilatum čo je olej na takúto pokožku alebo lilola do kúpeľa
Ak by ste sa chceli poradiť kľudne mi napíšte

sasquatch693
10. jún 2024

Ja som tiež nemala ekzém až v tehotenstve. Mne veľmi pomohlo použivať detské mydla a natieram sa s Avene Xeracalm + periem veci už len s Lovela gélom na pranie.

butterflyeffect
10. jún 2024

Mlieko Excipial-da sa kupit notmalne na volno ak ho predpise kozna tak je za nejaky smiesny centovy doplatok.

autor
11. jún 2024

Nakoniec to pravdepodobne vyzerá na psoriázu..... 😭😭😭😭😭😭

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre