E.coli v tehotenstve

28. jún 2023

Prosím riešil niekto E.coli v tehotenstve ?

Ako ste to liečili a ako to dopadlo ?

salamistka
28. jún 2023

Treba určite antibiotiká....u mňa sa to zanedbalo, lebo som nemala príznaky, okrem zapáchajúceho moču, gynekológ to neriešil a ja som žiaľ nevedela, že to môže byť vážne...ku koncu tehotenstva som mala vysoké horúčky a bielkoviny v moči a zistilo sa, že mám zápal obličiek, e-coli sa dostali až hore. Lekári si mysleli, že nám preeklampsiu, kvôli bielkovinám v moči, ale ja som nemala vysoký krvný tlak ani výrazný opuch. Malá sa narodila cisárskym, pravdepodobne kvôli infekcii som mala zelenú plodovú vodu.

autor
28. jún 2023

@salamistka riešime , vyšlo to z vyteru v akom tt ti to vyšlo ?

salamistka
28. jún 2023

Na začiatku tehotenstva, už sa presne nepamätám, bolo to pred 20 rokmi

autor
28. jún 2023

@salamistka a vôbec tá neliecili? Vsade strašia s prasknutom plodovych obalov a potratom :/ babo máš Ok?

salamistka
28. jún 2023

Malá bola úplne v poriadku...na konci tehotenstva mi dali antibiotiká, keď som mala horúčky

sims12
28. jún 2023

Ahoj, áno je potrebné to preliečiť antibiotikami....ja som to mala na začiatku tehotenstva a po preliečení som už mala ster v poriadku

autor
28. jún 2023

@sims12 prosím tá aké atb si mala ? Vaginálne či cez usta ? Nie je to nebezpecne? Si teraz Ok babo je už na svete ?

sims12
28. jún 2023

Nepamätám si presne názov ale boli to určite vhodné aj pre tehotné, brala som ich perorálne, vaginálne som si dávala macmiror a tiež nystatin aby som nedostala mykozu keďže ATB narúšajú mikroflóru. Je to bezpečné a je to potrebné aby si ochránila bábo, pretože nelieceny zápal môže spôsobiť neplechu

autor
28. jún 2023

@sims12 vďaka - babo bolo Ok? Po preliečení odisla e.coli?

sims12
29. jún 2023

Áno bábo bolo ok, po preliečení bol ster negatívny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre