Dýchacie ťažkosti počas spánku

anakristina
4. feb 2016

Ahojte maminky.stava sa mi ze v noci ked zle spim,hlavne pri zaspavani alebo nadranom prestanem dychat.pritom sa mi ako keby sniva,alebo skor sa to javi ako halucinacia.neviem dychat,hybat sa,kricat ani sa zobudit aj ked sa velmi snazim.ked sa to konecne podari busi sa mi srdce,huci v usiach a lapam po dychu.vzdy citim ked sa to zacina lebo mi huci v hlave.predtym nez by ste mi nadavali samozrejme to poviem gynekologicke a preto to sem pisem lebo chcem vediet ci mate podobnu skusenost pocas tehotenstva.bojim sa o malu....ked ja nedycham tak mozno ani k nej sa nedostane kyslik :( prosim o nazory a skusenosti

tiffany_co
25. feb 2016

nemas nadchu?

missguerlain
15. máj 2017

@anakristina To, co opisujes je spankova paralyza. Dychat dychas, akurat tym, ze celkovy zazitok je neprijemny, tak chytas panicke stavy a s tym sa mozu prejavovat aj problemy s dychanim v spanku. Spankova paralyza je casto sprevadzana strachom, panikou, atd. ale to preto lebo s nou nemas 'skusenosti', atd. Ja toto zazivam od mojich asi 15tich a za tie roky som sa to naucila trochu 'kontrolovat'. Nie je to nic nebezpecne...

anakristina
autor
19. jún 2017

@missguerlain dakujem za odpoved,presne tak,ked si pocas toho poviem nebojim sa,pomaly musim dychat,o chvilku to prejde,vzdy sa nakoniec zobudim,tak je to lepsie.no a od porodu (rok) som to mala asi dvakrat len.pocas tehu denne dva trikrat

missguerlain
19. jún 2017

@anakristina Obvykle na prebratie sa z paralyzy funguje zmenit dychacie tempo - v podstate to aj robis tym, ze sa prebudis s lapanim po dychu. To vsak nemusi byt 'konecna', paralyza nemusi koncit, tym, ze sa takto preberies kvoli uzkosti, ktoru pocas toho zazivas...Da sa s tym pracovat a otvori ti to v podstate uzasne veci, ktorym by som neverila, keby sa mi to nestali 🙂)

anakristina
autor
19. jún 2017

Mam pocit,ze sa toho bojim.nechces o tom napisat viac? 🙂 je to zaujimave.za kazdym som si povedala,ze mi to nevie ublizit a uz sa toho nebudem bat.Ale ked som tam a viem,ze sa to deje,ze to to chadza,zazivam strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre