Dvojičky v 5. týždni sú rôzne veľké - skúsenosti

miskamia1
25. feb 2019

Milé dámy, maminky a ženy.
Ahojte. Dnes mi doktor potvrdil 5tt. Povedal, že mi gratuluje k dvojičkám, ale jedno ma 2.6mm a druhé ma 1.6mm... je to v poriadku? Vidíte to na tej fotke? Povedal mi, že pri dvojičkách sa veľmi často stane, že sa jedno bábätko vytratí.. mam z toho celkom strach. Ďalšiu kontrolu mam až o dva týždne. (13.3)
Mame svadbu 1. Júna, čo je až o tri mesiace, takze budem mat asi aj bruško.. nečakali sme babo, ked sa nám jedno potvrdilo, tak sme sa začali tešiť a zrazu dve, to je taký príjemný sok, len ja sa veľmi bojím toho, že sa môže niečo stať... ako ste sa cítili na začiatku tehotenstva s dvojičkami vy? Ja mam len jeden plodový vak, a dve bodky krásne v ňom, to znamená, žeby mohli byt jednovaječné? 😊 ďakujem krásne za každého názor, skúsenosti, a tak. Ešte by ma aj potešilo ako ste zvládli začiatok, čo ste všetko museli kupovať 2x, a čo je zbytočnosť, aby som teda vedela... ďakujem ešte Raz, prajem príjemný zvyšok dňa baby 😊😊

lila1988
26. feb 2019

@miskamia1 ahoj, v prvom rade ti zo srdca gratulujem😊Viem sa vyjadrit len k svadbe. Ja som sa vydávala v 5,5 mesiaci a vtedy mi trosku brusko vyskocilo. Ale v šatách to nebolo vôbec vidno, takze nemyslím si, ak si prvorodička, že budeš ho mat ako balón, aj keď čakáš dvojky.

simsalabim
26. feb 2019

@miskamia1 ja som cakala dvojicky pri prvom tehotenstve a jedno sa "vytratilo". Vola sa to syndrom miznuceho dvojcata a vraj je velmi casty, prislo sa na to, kedze zeny chodia na ultrazvuk velmi skoro. Vacsinou do 10. tyzdna to druhe dvojca zmizne, vstrebe sa. Vraj je to akoby obrana tela - zenske telo nie je stavane na viacpocetne tehotenstvo (ako napr. sucka ci macka). Vraj sa zvykne dedit gen, ktory nespusti tento akoby potrat jedneho dietata - preto sa kedysi (v case, ked nebolo umele oplodnenie) dvojicky dedili v rodinach - dedi sa ta predispozicia. Dcera sa narodila zdrava a nemala som s tym spojene nejake problemy, len to cloveka vystrasi...ale vraj je to normalne a neskodne. Nie je to ako potrat, ze by hrozil potom predcasny porod.

pininka
26. feb 2019

Áno žiaľ je to bežné že jedno z dvojciat takto odíde, keďže väčšinou je vždy jedno slabšie, ale je pravda aj to, že stále je jedno menšie, aj vahovo, takže to ešte teraz na začiatku nemusí nič znamenať. Držím ti veľmi palce aby to bolo ok.

nikpa
26. feb 2019

@miskamia1 gratulujem 🙂 Ja som sa v tehu s dvojcatami zacala viditeľne zväčšovat az začiatkom šiesteho mesiaca ale potom to už išlo rýchlo, no je to individuálne. Aj u nas bol jeden menší a druhý väčší, ale prejavilo sa to az vo štvrtom mesiaci, dovtedy boli skoro úplne rovnakí. Ako píšu dievčatá vyššie, syndróm miznuceho dvojčata sa stáva, nebud z toho nešťastná, to je príroda. Možno musí zostať len jeden aby bol silný a zdravý. A s vecami nerob paniku 🙂 máš čas, uvidíš ako sa to vyvinie. Držím palce a šetri sa ;)

juliet86
26. feb 2019

tiez poznam kocku co mala mat dve a potom iba jedno z toho bolo. do tretieho mesiaca sa to ukaze. manzel je z dvijvajecnych dvojiciek a je to tak ze jedno je alfa a druhe je beta. vzdy je to tak. jedno je dominantnejsie.

baska_nice
26. feb 2019

Gratulujem moc. Bohuzial poznam aj ja baby, ktorym sa take nieco stalo, ale je este velmi skoro na to, aby si sa toho takto bala. Kludne sa moze stat, ze to malinke surodenca este aj predbehne. Mala by si sa udrziavat v co najvacsej pohode a verit, ze to tak nakoniec aj bude

janulka257
26. feb 2019

Ahoj, gratulujem 🙂
mne sa podľa fotky zdajú skôr dvojvaječné.
Mne to tiež na začiatku vyzeralo, že jedno sa "vytratí"... dokonca aj som silno krvácala, v koagulách.. v nemocnici som ležala, mala som 6 cm hematóm... a teraz som už v 20. týždni a obe spokojne kopkajú 🙂 inak okolo 15. týždňa som ešte takmer nemala bruško. Len mi bývalo hrozne zle, až do 18. týždňa.
Všetko bude dobré 🙂 len sa treba správne nastaviť v hlave. Viem o tom svoje. Mať strach je prirodzené, len sa mu netreba poddať, ako ja isté obdobie.
Držím palce 🙂

rajcinka
26. feb 2019

@miskamia1 ahoj, gratulujem. No tak isto ako píšeš aj ja som bola na tom rovnako. Môj Dr mi prepísal nejaké lieky na udržanie tehotenstva ci co nepamätám sa. Ale to som brala do 3 mesiaca a mame Timku a Samka ☺️. V piatok majú rôčik. Už je to super ale nechcem ta strašiť do prvý mesiac to bolo kruté ale išlo hlavne o zvyk a pomoc. A čo všetko kúpiť? Asi všetko co potrebuje jedno potrebujú aj dve. Čiže 2x alebo vo väčšom množstve. Naši spavaju oddelene ale keď boli malinký mávala som ich v cestovnej postieľke v obývačke pri sebe. To cez deň. Prajem veľa šťastia a zdravia. Je to veľká starosť ale aj radosť.

willino1
26. feb 2019

Gratulujem... syndróm miznúceho dvojčaťa je naozaj častý... ale takisto je časté, že sa dvojičky naozaj narodia 🙂 tiež som jedna z tých požehnaných, čo majú dvojičky 🙂 treba počkať do ďalšieho sona... ak budú stále dve tak potom sa pripraviť na dvojičky psychicky aj fyzicky 🙂 počas tehotenstva hlavne nezanedbať diagnostiku kadečoho... testy z krvi pre genetické poruchy sú pri dvojčatách úplná zbytočnosť, pretože pre dvojičky neexistujú referenčné hodnoty, takže výsledky sa nedajú vôbec správne intrepretovať, takže odporúčam naozaj navštíviť niektorého zo špičkových lekárov na sono...(tí naozaj dobrí sú väčšinou obsadení, treba sa skoro objednávať...), prípadne amniocentézu... to je istota... pri dvojičkách pokiaľ nebudú s istotou jednovaječní, tak ani tie super genetické testy z krvi matky nepomôžu, pretože v prípade pozitívneho výsledku nie je možné určiť, ktoré z dvojčiat je postihnuté... a ak sú jednovaječné tak si dať pozor na transfúzny syndróm (aj keď ja som s tým behala aj pri dvojvaječných - dokonale sa im totiž zrástli placenty 🙂 ) a ak by sa vyskytol, tak je potrebné ho riešiť veľmi skoro, lebo neskôr sa nedá... takže na začiatok nádych a výdych... do nasledujúceho sona je ešte kľud... a potom ak sa potvrdia dvojčatá, tak nasadnúť na vlak a zdarne sa dostať do cieľovej stanice ... 🙂 veľa šťastia a hlavne zdravia ... dvojčatá sú dar 🙂 aj keď som z nich niekedy na prášky 🙂 ale nič krajšie a lepšie som si v živote nemohla priať ... 🙂

miskamia1
autor
28. feb 2019

Dievčatá, a kedy Vám začalo byt vidieť bruško pri dvojičkách? Mali ste aj nejaké nevoľnosti, zvýšenú únavu alebo tak?
Ja nemám vôbec žiadne príznaky, len som nonstop unavená, a dnes ma pobolievalo bruško, ale hned nato som zaspala 😂

miskamia1
autor
28. feb 2019

Mne doktor povedal, v 5tt, že tam vidí jasne dvojičky, ale že mam na seba davat pozor, a až o dva týždne (už uvidí srdiečka ) tak vtedy to bude 100%...
ale veľmi dúfam že to zvládneme a o ten týždeň a pól tam budú dve srdiečka. Cítim, že to spolu zvládneme. Dnes mi zacal 6t.t 😍

willino1
1. mar 2019

@miskamia1 mnooo ja som pri dvojkách pribrala len 10 kg a aj to aj s tým že som na záver už bola naliata vodou 🙂 ale mňa sa nedrž... pred otehotnením som mala hodne veľkú nadváhu, takže moji dvaja krpci mali spústu možností odkiaľ brať energiu t.j. z mojich zásob 🙂 a keď som porodila a stiekla z vody tak som mala - 10 kg ako pred otehotnením... ale smola už ich mám zase späť 🙂

miskamia1
autor
1. mar 2019

@willino1 a tehotenské bruško pri dvojičkách ti začalo kedy vidieť? 🙂 ak sa smiem opýtať.

elenita
1. mar 2019

Ahoj, ja som mala velky rozdiel medzi babatkami v brusku, dr bol v 10. tyzdni prekvapeny, ze druhe je este tam a ze mu bije srdiecko ... No a z toho "slabsieho", mensieho babatka je moja huzevnata hadzanarka, ktora bude mat v juni uz 11 rokov 😀 Brusko mi bolo vidno najskor v 5. mesiaci, to ma uz kopkali, a ludia, ktori nevedeli, ze som tehotna, na to ani neprisli, vyzerala som skor, ako keby som sa len dobre najedla 😀 Drzim moc palce 😉

miskamia1
autor
1. mar 2019

@elenita ďakujem krásne 😊 ja som len v 6. Tyzdni, ale som šťastná, že tam doktor našiel dvojičky, tak dúfam že do ďalšej kontroly bude všetko v poriadku a moje dvojičky tam stále budú. Lebo doktor ma plašil, že mi gratuluje ale že existuje ten syndróm miznuceho dvojčatá, tak sa trosku bojím, ale veľa oddychujem a nesnažím sa mysliet nato najhoršie 🙂 viem spat aj 5hodin počas dňa, a o 20 večer som zase v posteli 😂 haha... tak hádam bude dobre 🙂

elenita
1. mar 2019

@miskamia1 Ja som sa tiez od zaciatku velmi tesila 🙂 No, aj mne povedal, ze este nic nie je iste .... v 7 tt boli tam stale, to volal este aj inych kolegov, ze ake je to druhe dvojca huzevnate, ze neuveritelne, ze mu bije srdiecko, fakt bol velky rozdiel ... ked tam boli este v 10 tt obe, tak som sa ho pytala, ci je iste, ze uz zostanu, velmi som to potrebovala pocut 😀 , ale samozrejme, nic nie je stopercentne, ale to mi uz daval vacsiu nadej ... no a nejako sme to dobojovali do porodu v 35 + 5 tt 😉

willino1
1. mar 2019

@miskamia1 bruško vykuklo až medzi 6-7 mesiac... ale ja som vyzerala ako tehotná s jedným aj keď som tehotná nebola 🙂

mamcotka
2. mar 2019

Baby nech nezakladam druhu tému.. tiež čakám dvojičky dvojvajecne a som v 8 týždni.. jedno vidím že je väčšie.. myslíte si že to väčšie je proste zdravšie silnejšie a keď je takto väčšie je chlapec a to menšie by mohlo byť dievčatko?

willino1
4. mar 2019

@mamcotka a povedali ti aj že jedno je väčšie a druhé menšie? lebo na obrázku sa môže zdať rozdiel len kvôli uhlu zobrazenia... ale v 8 týždni by nemal byť veľký rozdiel medzi plodmi... tak asi pár dní je v norme... potom ako detičky rastú začína byť rozdiel väčší... a nie je žiadna záruka, že to väčšie je chlapec a menšie dievčatko 🙂 medzi mojimi bol pri narodení rozdiel 700 g a boli obaja chlapci 🙂 a pri novorodencoch je 700g teda riadny rozdiel... hovorili sme im Laurel a Hardy 🙂 inak teraz majú 3,5 roka... a ten pôvodne menší je vyšší 🙂

ada510
8. jún 2019

@miskamia1 ahoj mozem sa spytat som v podobnej situacii ako ty si bola som 5tt +2 a vyzeraju dvojcata....ako si dopadla ty cakas dvojicky?😊

miskamia1
autor
10. jún 2019

@ada510 nie, prišla som o jedno bábätko, v 9tt na ultrazvuku zrazu bolo len jedno srdiečko. Dovtedy na dvoch kontrolách boli dve 🙂
Teraz čakám dievčatko a som v 21tt 🙂 všetko je v poriadku.
Čo sa ma stať, sa stane. Držím Vám s vašimi dvojičkami palce 🙂

mamcotka
10. jún 2019

@miskamia1 sme na tom rovnako.. ja som teraz 22+1 tiež mi ostalo jedno a dievčatko.. a tiez ti povedali že sa vstrebe? A ohľadom pôrodu ti vraveli niečo ?

miskamia1
autor
12. jún 2019

@mamcotka ano, presne to čo tebe, že jedno sa vstrebe ale že všetko je v poriadku, že to sa stáva často... o pôrode vôbec nič.. tebe niečo hovorili?

mamcotka
12. jún 2019

@miskamia1 zrejme cisársky... Ja si myslím že sa asi úplne nevstrebe a možno ho budú vyberať.. kto vie. Ešte mám aj myómy a vysoký krvný tlak ( teda teraz beriem lieky tak nie) tak si myslím že budú u mna voliť cisársky.. ale ešte povedali že uvidíme..

miskamia1
autor
13. jún 2019

@mamcotka mne hovorili že kľudne mozem prirodzene, mne sa vstrebalo úplne celé druhé, mam len jedno 🙂
Jediný problém u mna je veľmi nízko placenta

mamcotka
13. jún 2019

@miskamia1 a musíš ležať? Ja ju mám tiež nízko

miskamia1
autor
17. jún 2019

@mamcotka ale neležim. Musím ešte pracovať, teraz som mala svadbu a svadobnu cestu, takze dnes som si konečne po troch týždňoch oddýchla.. a stredu mam kontrolu, tak uvidíme, čo bude.

mamcotka
17. jún 2019

@miskamia1 mám nariadený kludovy režim našťastie nie ležiaci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre