Dvíhanie cez brucho v tehotenstve

11. feb 2024

Môže to byť nebezpečné, ak sa zabudnem a sem tam sa dvihnem cez brucho? Akoby pri vstávaní z postele a gauča sa neprevrátim najprv na bok ale priamo vstanem a tým pádom napínam brušné svaly..dnes som sa tak zabudla asi 4x alebo 5x a normálne cítim ťahanie v bruchu, až ako na svalovku🙄 dávam si na to pozor, ale xkrát sa zabudnem alebo som v polohe, že sa neviem inak dvihnúť…vďaka..

kacena4
11. feb 2024

sak nie si chora preco by to malo vadit, ide skor o spravne rozlozenie vahy aby si si nenatiahla svalstvo

beata_k
11. feb 2024

Nie, nie je to nebezpecne. Drviva vacsina tehotnych tak vstava. Ak by si mala viac deti, tak sa nad tym ani nepozastavis, ze ako treba vstat z postele.

beata_k
11. feb 2024

A este jedna vec. Byt tebou, tak tie svaly pouzivaj. Ono to dieta treba aj vytlacit.

veronikaszabova
11. feb 2024

3x tehotna - a nikdy som si nedavala pozor, ako vstavam z postele, gaucu... To nemas v plane cele tehotenstvo pouzivat brusne svaly?

diewcatqoo
11. feb 2024

Do piatku som si na to vobec nedavala pozor, az ma v piatok tak seklo niekde pod lavym rebrom, ze mam pocit, ze do konca zivota uz asi nebudem schopna vstat z postele bez pomoci 🙂
Vstavaj ako je ti prijemne. Telo ti same povie, ked to uz nebude ok. Mne povedalo velmi jednoznacne.

majlo1234
12. feb 2024

Nie, ale je to nevhodne ci uz si alebo nie si tehotna. Prilis si namahas chrbat. Vstavat sa ma cez bok. Odhliadnuc od teoreie, tiez tak vstavam😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre