Downov syndróm

kika052
15. okt 2024

Ahojte mala som vysledky z genetiky na downov syndrom a bolo tam napisane ze skrining negativny a este ze downov syndrom je 1:530 alebo 1:550 a este podtym bolo nieco 1:5500 tusim taky nejaky udaj doktorka mi dala len nahliadnut. A este ze som v sedej zone co sa tyka tohto ze tam moze byt nieco aj nemusi a odporucila mi dalsie testy. Myslite ze tie hodnoty su v poriadku? Dakujem

lentilka
15. okt 2024

Pokiaľ ja viem, tak hodnoty pri Tripple testoch nad 1:250 alebo 1:200 sa berú ako negatívne, takže absolútne nechápem. Inak - ja som mala Tripple testy 1:20 a mám zdravého syna.

bbalin
15. okt 2024

@kika052 tie tripple testy sa vyhodnocujú podľa štatistík, nie je to nejaká diagnostika, ale pre pokoj by som si zaplatila radšej nifty testy, resp. šla na kvalitné morfologické sono (napr. Grochal v Martine), výsledok môže byť ovplyvnený aj vyšším vekom a všeličím

kika052
autor
15. okt 2024

@bbalin takze myslis ze je to zle ci dobre tie hodnoty? Vyslovene ma neposiela nikam na nijake testy len ma poucila ze take testy su

bbalin
15. okt 2024

@kika052 podľa mňa je to v poriadku, ale nie som dr, ja som z tvojho príspevku pochopila, že ťa posiela na nejaké testy alebo ku genetikovi pre istotu, tak zato som písala, že ja ak by mi odporučili ďalšie testy tak by som radšej postúpila ako sa stresovať v tehu, či je všetko ok 🙂 držím palce, podľa mňa to nie sú zlé čísla, neviem..

stela8748
15. okt 2024

Mne vysiel screening v 1.trimestri, riziko na downov 1:60 co je uz aj dost vysoke riziko. Avsak tam sa bral do uvahy aj vek a fakt ze som po IVF. Absolvovala som Trisomy testy, ktore Downov vylucili a aj podrobny morfologicky ultrazvuk, kde tiez lekar nevidel nic nezvycajne, takze verim ze sa mi koncom novembra narodi zdrave dievcatko. Drzim palce aj vam)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre