Dopegyt v tehotenstve - skúsenosti

janula2511
14. feb 2017

Ahojte baby beriem liek dopegyt na tlak a chcela by som počuť vaše skusenosti s týmto liekom.zaberal vám alebo nie?bojim sa aby som neporodila skor kvôli tlaku.

bondy
14. feb 2017

dopegyt je lék první volby obsahuje beta blokátory a jako jediný má klinické studie, mě v první těhu nepomohl, preklampsie ale podruhé jsme to udrželi v mezích normy.

janci05
14. feb 2017

Ja som brala Dopegyt v poslednom mesiaci tehotenstva. Bola som v nemocnici s tlakom a dávali mi ho asi týždeň a tlak sa mi upravil. Nerodila som spontánne skôr, ale mala som indikovaný pôrod dva týždne pred termínom.

janci05
14. feb 2017

Ale nerodila som pre vysoký tlak, ale preto že už som bola v nemocnici a do termínu neostávalo veľa, tak mi dali vyvolávačku.

janula2511
autor
14. feb 2017

@bondy a na čas si porodila?

mipet
14. feb 2017

Ja som ho začala brat neskoro a tlak mi sice upravil spolu s magneziom no nie dostatočne. Treba ho poctivo brat a snažiť sa pozitívne myslieť.
Ja som mala predcastny pôrod v 28tt ale maly je zdravý, šikovný a neskutočný výmyselník. Radšej predčastne a zdravý ako takmer donoseny s problémami na cely život. Držím palce

bondy
14. feb 2017

poprvé už ve 33tt a podruhé 38tt ale měli jsme to domluvené, malá byla ve vzpříčené poloze hlavičkou nahoru

petrag25
14. feb 2017

@janula2511 ahoj..mne zacal stupat tlak z nicoho nic, nic som nerobila a tlak lietal kombinovala som dopegyt aj magnezium 2-3x denne..potom som sla do nemocnici tam mi ho nasadili 4x denne a este lieky na pecen a na druhy deb mi ukoncili tehotenstvo kvoli pecenovym testom..zacalo ma pichat v hrudi, zle sa dýchalo v noci som sla za sestrou dala ma na ktg, rano tiez o 6stej dalsie ktg a o pol 9som uz kracala na sálu..vela stastia nech u teba to dopadbe dobre...vela zien ma problemy s tlakom aj ostanu lezat v nemocnici par dni aj tyzdne..v mojom pripade bolo nutne ukoncit tehotenstvo akurat chvala bohu ze babo pockalo do 36tyzdna ze sme nemuseli riesit injekcie na plucka lebo by som ich nestihla 🙂

katrin21
14. feb 2017

mne nezabral absolutne, ani konske davky, ani v spojeni s vasocardinom.... takze v 34tt + 2dni akutna sekcia, uz som mala opuchy na tvari a vsade, bielkovinu v moči... po sekcii zo mna odisli litre a litre vody ... horsie bolo, ze ani po sekcii tlak nechcel ist dole..takze som tam pobudla dalsich 12dni po porode.... aspon som mohla ale chodiit castejsie za malou, ako z domu a nosit jej mliecko.... pomohol mi az LOMIR, ktory mi poradila jedna baba tu z MK 🙂 do 3 dni po nom konecne tlak klesol, aj ked scasti to uz bol stres .... len som pocula sestru, uz mi busilo srdce :D... doma mi klesol tlak uplne a do tyzdna som lieky vysadila, lebo som mala tlak OK...

janula2511
autor
14. feb 2017

@mipet fuha a kolko ste boli potom este po pôrode v nemocnici?

hanato
15. feb 2017

Mne dopegyt vobec nepomohol mesiac som bola kvoli tlaku v nemocnici davky len a len zvysovali ku koncu dom uz mala 4x2t denne tlak skoro stale 160/115 porodila som skor o 3tyzdne odtiekla mi voda ale porod som mala cisarsky kvoli aj tlaku ale aj kvoli synfiolize....(neviem ci je je spravne napisane)🙂

janula2511
autor
15. feb 2017

Veľmi ste ma nepotešili stymto liekom že vam nezaberal.aby som sa začala báť.

shia
15. feb 2017

mne nestihli nasadit liecbu, z vecera do rana mi tak stupol tlak, ze akutna sekcia v 34tt (preeklampsia) nastastie vsetko dobre doapdlo, ale po porode mi nasadili dopegyt, postupne som z neho sama vysla, nechcela som byt na liekoch a zatial klop klop dobre v tomto tehu, snad to vydrrzi co najdlhsie..

madana
15. feb 2017

Ja som ho uzivala v zac tehu.....no potom som mala tak nizke tlaky cca 96/66.....ze som ho uplne vysadila....rodila som uz vsak v 26 tt,nie kvoli tlaku ale kvoli infekcii...a s babom to nedopadlo dobre,mame uz 👼. v nebi😢

naniatko172217
15. feb 2017

Ja som ho brala posledne 2 mesiace, ale taku pidi davku-3×1 tbl, takze mne to nejak nepomahalo, udrziavalo ma to na tych 130/90. A maly sa sam popytal o tyzden skor 🙂

jana_eyre
15. feb 2017

Ja som bola v tretom tehotenstve hospitalizovana s preeklampsiou, teda vysokym tlakom, dopegyt a magnezium mi pomahal drzat tlak v norme, mala som ho zvacsa 140\90.. Maleho mi vyvolali v 38tt v poriadku a po porode mi dopegyt vysadili, tlak sa mi vratil zas vysoky.. Internistka mi najprv nasadila len magnezium kvoli kojeni, ale nepomahalo.. Ked som si zas nasadila dopegyt, zas to bolo ok.. Teraz ho uz zas neberiem iba magnezium a je to zatial ok.. Nakoniec bol moj tlak podla mna sposobeny veklkou unavou..

janula2511
autor
15. feb 2017

@madana tak to je hotová katastrofa.a prečo zomrelo?dostal infekciu alebo zato že sa veľmi skoro narodil?

madana
15. feb 2017

@janula2511 jedno s druhym....zradili nas slabe crievka,nasledna silna infekcia,otrava krvi😢ked sa narodil,bolo to uplne zdrave dieta,zial....

janula2511
autor
15. feb 2017

@madana a kolko malo tyzdnov ked zomrelo?

madana
15. feb 2017

@janula2511 napisem v IP

mipet
15. feb 2017

@janula2511 maly bol 2mesiace v nemocke a posledne 3 týždne uz v postielke.

janula2511
autor
16. feb 2017

@mipet a celé 2mesiace si bola s nim aj ty v nemocnici?

mipet
16. feb 2017

@janula2511 nie nebolo totiz kde a ja som tam ani po psychickej stranke ostat nechcela lebo doma som aspon nieco mohla robit a nemysliet len na to cely den. Bola som tam kazdy den vzdy som prisla a potom odisla. Ked uz nebol na Jiske tak som chodila 2x do dna. Posledny tyzden som k nemu prisla lezat aby sme sa naucili vsetko potrebne. Nastastie sme nemuseli nic cvicit. Po prepusteni sme mali kopec odbornych vysetreni ale postupne nam odpadavali.

2stanka2
29. okt 2020

Ahojte žienky aj ja som v deviatom mesiaci a posledný týždeň mi vyskočil vysoký tlak doktor má chcel poslať do nemocnice ale ešte si mám pár krát merať doma predpisali mi ten dopegyt už ho beriem od pondelka ale tlak kedy ako ...tiež sa obávam že porodim skôr

metuzalem
29. okt 2020

Ja som brala dopegyt asi posledne 2 mesiace tehotenstva, zabral myslim ale znizil mi tlak len trochu, mala som cca 130/90 no a peeklampsiu nie. Spontanne som rodila 37+4, lebo mi zacala pomaly odtekat plodovka. Neviem ci som rodila skor pre ten tlak alebo nieco ine...lekari mi nic take nepovedali. Dieta uz bolo donosene nastastie.

sonickaolivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mipet
22. jan 2021

@sonickaolivka ano bola to akutna sekcia ale stihli ma napichat kortikoidmi. Prevazali ma z Ruzinova na Antolsku v Bratislave. Maly bol 2mesiace v nemocnici, na 28tt mal slusnu váhu 1 130g a aj ked schudol pod kg sa nedostal. Drzim palce a nebojte vsetko bude dobre 🙂

sonickaolivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonickaolivka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mipet
22. jan 2021

@sonickaolivka jasne ale neviem ako teraz a korona v nemocniciach🤷‍♀️ predsa su tie malinke bábätka velmi krehké

shia
24. jan 2021

@mipet pred týždňom čo rodili, mohli normálne chodiť za bábätkom, dokonca aj otecka dovolili pri pôrode, samozrejme po neg teste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre