Doktorka povedala, že bábätko je malé

baby_28
19. máj 2023

Zdravím dievčatá ,
stretli ste sa s tým že doktor/ doktorka vám povedali že bábätko je na 8 tt malé ?

Pred týždeň som bola pri svojej gynekologičke ktorá mi potvrdila že som tehotná a že som v 7 tt . Srdiečko bábätku pekne bylo . Dnes keď som bola v nemocnici na pohotovosti kvôli točeniu hlavy a bolesti v krížoch tak mi gynekologička povedala že na 8tt sa jej zdá bábätko malé tak že si to mám dať ešte pri mojej doktorke skontrolovať . Frekvenciu srdiečka bábätka bolo pekne vidieť .

Máte s tým nejaké skúsenosti ?

rurutiax
19. máj 2023

V 8tt úplne stačí, že mu bije srdiečko. Ostatné ťa nemusí trápiť. V týchto ranných týždňoch sú tie merania aj tak nepresné.

wishes
19. máj 2023

presne tak, podstatne je srdiecko 🙂 uz ci je o zopar tyzdnov vacsie alebo mensie to nevadi, mohla si mat posunutu ovulaciu 🙂

deti95060810
19. máj 2023

tak jej sa zdá .... milujem tieto lekárske drísty ktoré vedia poriadne vystrašiť pacientov...
vlastná skúsenosť....

baby_28
autor
19. máj 2023

@deti95060810 bola to mladá doktorka . Keď som jej povedala že moja menstruacia bola nepravidelná tak sa vlastne vyjadrila že to nie je dôvod a že proste to ma byt väčšie , čo moja gynekologička jej strašia pani ktorá vždy povie aké mala ona skúsenosti keď bola tehotná a to ma 5 deti

lenuska9999
20. máj 2023

@baby_28 mne moja gynekologicka tvrdila ešte pred porodom, že bábätko je malé. Že dúfa, že bude mať aspoň 2200g keď sa narodi .. syn sa narodil 3,5kg.. takže asi toľko k tomu

katarinka121
20. máj 2023

Mne v 38 tt v nemocnici tvrdili ze babo je malé, ze vyzerá na 36 tt. 2 dni pred porodom malo 2500 g a v den porodu sa narodil syn 3300 g. Takze asi tak k ich meraniam. Neriešiť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre