Doktor nepočul tlkot srdiečka

vierkalien
27. nov 2023

Dobry den mamicky. Chcela by som sa vas opytat, poznat vas nazor. Som 8tt tehotenstva, pomaly 9tt a uz dvakrat co som bola u pana doktora nepocul tlkot srdiecka. Prvykrat mi povedal, ze dietatko narastlio ale teraz v piatok mi povedal ze na ultrazvuku videl ten vak zltkovy a neviem isto, ale hovoril o krvacani. Neviem co si mam o tom mysliet, asi to dobre nebude. 😭 na babo sme sa moc tesili, tieto spravy od dr ma uplne psychicky zlozili. Mam prist tento tyzden na kontrolu a vraj mi povie co a ako. Mam sa pripravit na najhorsie? Bolesti nemam, ani nekrvacam.prwto tonu nerozumiem. Mali ste niektora podobne nieco? Rodila som prvykrat pred 11r. Dakujem

januska12323
27. nov 2023

Priprav sa na najhoršie, dúfaj v najlepšie. Je možné, že si mala posunutú ovuláciu tak ešte nemohol počuť srdiečko. Alebo sa proste nevyvíja, to je život.

vierkalien
autor
27. nov 2023

@januska12323 dakujem pripravujem sa na najhorsie. Len tomu nerozumiem ze z ni oho nic...

domka222
27. nov 2023

@vierkalien pri zamlčanom potrate sa proste prestane plod vyvíjať a nemusíš ešte veľmi dlho krvácať. Ak sa nič nezmení pri ďalšej návšteve, zrejme ti navrhne kyretáž. Žiaľ stáva sa to.

kulumulu123
27. nov 2023

@vierkalien celkom tomu nerozumiem najprv hovoril ze dieta narastlo a potom ze je tam iba zltkovy vak?? To asi nebude posunuta ovulacia 😭

cookie29
27. nov 2023

Ja sa pridavam, tak videl vak alebo plod? Lebo ak Ti povedal, ze dietatko narastlo, tak uz asi videl aj plod nie? Ci len Ty interpretujes?

vierkalien
autor
27. nov 2023

@kulumulu123 😭😭 nic viacej mi nepovedal. Len stale zapisoval a nakoniec mi povedal ze ak zacnem krvacat mam ist do nemocnice a ak nie tak mi pivie o tyzden.

vierkalien
autor
27. nov 2023

@cookie29 13.11 som videla ako narastol plid. Teraz 24.11 som videla na ultrazvuku ten zltkovy vak nevidela som nic ,tak som sa pytala a nic mi k tomu nepovedal. Este podotkol ze mi nebude hovorit ze je to ok ale ze mi povie o tyzden viacej. Lenze ja uz neviem ci je mozne mat 3paragrafy ,a mesiax, tak nepojdem vo stvrtok ale v stredu poobede, nebudem si dovcu cerpat. ...

jaskolka
27. nov 2023

@vierkalien tak keď bol už viditeľný plodik a teraz už len prázdny vak, tak ti veľmi už nádej nemá. Zrejme ide o MA, preto ti aj vravel ze keď začneš krvácať, tak ísť do nemocnice a keď nie, tak pri ďalšej kontrole ta pravdepodobne tam pošle aj tak na kyretaz.
Ja som niečo také mala, na jednom usg bol viditeľný zárodok, no nebolo srdiečko a pri ďalšom už len 0razdny vak. Telo to akoby začalo vstrebávat, no vak rástol, krvácať som nezačala a musela som ísť na kyret

aliaray1
28. nov 2023

@vierkalien ja by som sa objednala este sukromne k inemu dr na uzv. Ked ma debil z Ruzinova poslal s malou v 5tt na potrat, nasla som tu prispevok dajakej kocky, ze poslali aj ju a nesla a srdce im zacalo bit az v 11tt, a vynosila dvojicky. Ja som tiez na potrat v 5tt nesla, mame krasnu zdravu 1.5 rocnu dcerku. Zaplatila by som si sukromne vys.

domka222
28. nov 2023

@aliaray1 tebe nebolo vidno akciu. Jej sa plod zrejme začal "vstrebávať",keďže najprv tam bol a teraz už len vak.

arexka
1. dec 2023

Ja som dopadla rovnako v aprili 2023 som otehotnela 7+6tt prva prehliadka nebilo srdiečko 😞doktor povedal že mám prísť o týždeň ale že je to na mne či pôjde teraz na kyretaž alebo potom ...v kuse som si tu čítala diskusie o tom ako srdiečko nebilo a naskočilo neskôr v 10 tt a podobne som chcela stale dufat ale bohužiaľ sa mi o par dní už spustilo slabe špinenie sla som gynekologovi. A tiež tam bol len ten vak s malou guličkou pri tej prvej kontrole tam isto bolo dieťa aom videla plod normlane v roku 2018 som už MA mala a viem ze tam nebolo vôbec dieta v 6 tt len ta guľka..tak som bola na kyretaži to bol jun 2023 trapilo ma to mala som depku uzavrela som sa pred ľuďmi.. auguste sme mali svadbu a asi nam pan boh požehnal ale otehotnela som teraz som v 17tt a modlim sa aby babetku bolo stale zdrave doktor vravel ze zdrave tehotenstvo babetko ešte vetšie ako podla ms ..hrozne zle som sa citila po tej kyretaži stale som plakala ked som videla iné ženy s babetkami ale Ked som teraz v septembri ostala tehotna a sla na prvú prehliatku stale som mala hlave ze to dopadne zle ze isto zas pojde spat na kyret na ďalší deň mala som aj špiennie v čase ms a aj potom sem tam berem lieky na udržanie ktore už postupne vysádzam stale som si v čakárni omielala vetu že to proste neni v mojich rukach a či to bude dobre ci zle nespravim s tým nič aj keby sa rozkarajam alebo utrapim proste je to všetko už nejak určené.. držte sa ja som vtedy mala pocit ze som v tom sama na celom svete čo prišla o bábätko ale je náš veľa len sa o tom ťažko rozpráva každý si to nechava Racej pre seba😞 prajem veľa síl aby sa ešte podarilo aj ak to teraz nedopadne dobre🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre