DNA testy z plodovej testy

miaangel
5. apr 2021

Ahojte. Má niektorá z Vas skúsenosti dajú sa spravit DNA testy aj z plodovej vody ? Koľko to stoji ? Dakujem

petamich
5. apr 2021

DNA na zistenie coho? genetickych poruch? otcovstva? kazdopadne ano oboje sa da zistit z odobratej plodovej vody a izolovanych buniek plodu, cena je rozna napr. v GynFiv 200E kazdopadne oboje dnes vies zistit aj neinvazivnym sposobom a to odberom krvi a izolovanim volnej DNA plodu, kedze pri amnicenteze je iste riziko komplikacii a potratu

poradila by som sa s urcite s lekarom

miaangel
autor
5. apr 2021

@petamich na zistenie otcovstva

petamich
5. apr 2021

@miaangel ako som spominala su aj neinvazivne metody napr. tu https://geneton.sk/sluzby/testy-otcovstva/ stale by som sa asi poradila s lekarom, mozno ti bude vediet poradit, neviem ci bez nejakej lekarskej indikacie len tak spravia amniocentezu z dovodu urcenia otcovstva, asi to nebude uplne bezne a treba isto zvazit rizika za mna akekolvek riziko potratu je neakceptovatelne ale to uz ty musis vediet, moj osobny nazor vobec nie je podstatny

petus998
6. apr 2021

@miaangel najlacnejsie to asi nwbude ale da sa pocas tehu akurat je tam riziko potratu .

miaangel
autor
6. apr 2021

@petamich tu píšu, ze da sa z krvi ale že len ked čakám chlapčeka. A ja neviem co to bude este

miaangel
autor
6. apr 2021

@petus998 nie, nie potrat urcite nebudem riskovat

miaangel
autor
6. apr 2021

@petamich ja som bola v tom ze to sa da aj z plodovej vody

petamich
6. apr 2021

@miaangel nepisu tam, len ked cakas chlapceka je tak obe pohlavia aj ale podstatne drahsie, kazdopadne tych zariadeni, ktore to robia je x, pogooglit a obtelefonovat

a ano da sa aj z plodovej vody kazdopadne nie je to uplne eticke a nemaju to standardne v cennikoch, preto som pisala, aby si sa poradila s lekarom alebo rovno zavolala do niektoreho repro centra, ktore amnio robi, kazdopadne pises, ze potrat nebudes riskovat, cize tym padom asi odber plodovej vody je out ale mozem sa i mylit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre