Dlhý pobyt v nemocnici v tehotenstve

galinka26
3. mar 2017

Ahojte maminky. 🙂
Založila som diskusiu ohľadom pobytu v nemocnici. Určite ste boli aj niektorá z Vás v nemocnici dlho predlho. Hrozne zle to znášam. Mám pred sebou ešte kopu času. Som v 27tt. Diagnóza placenta praevia. Po obrovskom krvácaní ma záchranka doviezla do piešťanskej nemocnice. Krvácanie zastavili a po troch dňoch má previezli do Nových Zámkov, keby náhodou prišlo k odlupeniu placenty, aby vedeli zachrániť bábo.
Lekár mi nariadil kludovy režim, prdel hore. Pchajú do mňa injekcie, infúzie, lieky. Chodím len do sprchy a na WC.
Ide o to, že sa budú pokúšať udržať malého v brušku čo najdlhšie. Pokiaľ to len pôjde. Ja sa snažím pozitívne myslieť a nastavila som si laťku min na 36TT. Čiže mám pred sebou ešte nejakých 9 týždnov.
Ale.....mám doma dve deťúrence a je mi hrozne smutno. Niekedy sa neviem ovládať a rozrevem sa tu jak malé decko. Nikdy som od nich tak ďaleko a tak dlho nebola. Viem že je to normálne vzhľadom k hormónom a celkovej situácii.
Ale poraďte mi prosím, ako toto prežiť bez psychickej ujmy. :D

svetlana35
3. mar 2017

@galinka26 ahoj, ja som pri synovi lezala tiez tak dlho. Bolo mi z toho uplne na prasky,ale dala som to. Ja som nemohla dokonca ani na WC ani do sprchy...Ale porod bol velmi lahky nakolko som bola dlho otvorena a udrziavana. Maly sa narodil v 38 TT. Takze neboj, treba vydrzat a potom budes mat babo v rukach a ulavi sa ti. 🙂 Drzim palce

galinka26
autor
3. mar 2017

@svetlana35 ďakujem pekne. Zvládnuť to musíme. 🙂 Kvôli drobcovi.
Len je ťažko. Tí moji chýbajú. A moc. A ešte k tomu sú ďaleko. Takže návštevy budú tak raz za týžden, za dva. :(
Ale dám to! Chceme! Musíme! 🙏

stratilikova
3. mar 2017

@galinka26 v 32tt som kvôli rovnakej dg + abrupcia placenty porodila akutnou sekciou...malý bol pomerne veľký, silný, po 3,5t nás pustili domov, bol plne kojeny, zdravý...Ale to mal šťastie...iné predcasniatka boli na tom horšie...Vojtovka a kontroly na neurologii sa nevyhli ani nám...
Takže toto je najlepší dôvod - vydržať kvôli dieťaťu. Áno, detí ti chýbajú, ale zvladnu to bez teba, ak ste na seba prilis naviazani, mozno je to aj lepšie. Tiež som mala doma 15m dieťa, navyše boli Vianoce...A dali sme to...pre teba je to len pár týždňov zo dlhého života, pre tvoje dieťa naopak veľký rozdiel v tom, aký štart do života dostane...
Veľa štastia, držím palce.

maminkasisa
3. mar 2017

ja som ležala v nemocnici od 29 týždna pre otváranie sa.... čakala som dvojičky, ležala som 10 tyzdnov, chalani sa narodili v 38 tyzdni, po 5 dnoch sme isli domov, kde nas čakala 3 ročná dcéra, s ktorou som si tiez pre ten istý problém odležala 4 tyzdne... ale chalani su zdraví, uplne donosení, v poriadku, to je ten najhlavnejší dovod vydržat, mala som na izbe mladu babu, čakala prvé a ale stale sa tlačila domov, že jej je dlho.... moc nespolupracovala, vysedavala s navstevami, chodila von na prechadzky, aj ked mala iba lezat... bohužial, porodila predcasne, viem, že dieta je uz v podstate v poriadku, ale prvy rok bol veeelmi naročný...
takze si to pekne odlež, ja som si aj oddychla... ale manželovi s malou pomahali obidve babky, este aj vyriadené som mala doma, ked sme prisli...
uz mas doma deti, tak vies, ze ich zdravie je to najdoležitejsie, tak to pekne vydrž, čítaj pozitívne knihy a časopisy a mysli pozitívne, ten cas nemocnici rýchlo uleti a budete zachvilu doma.... prajem vela sil a hlavne dobrý porod a zdravé babo....

galinka26
autor
3. mar 2017

Ďakujem Vám za povzbudivé slová a pozitívnu energiu. Veľmi mi to pomáha. Ďakujem.

kamilka1986
3. mar 2017

Aj ja som ležala veľa týždňov v nemocnici s dvojičkami a doma dcérka,tiež som každý deň za ňou plakala ale musela som vydržať...no bolo to ťažké obdobie na psychiku

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fanta3
3. mar 2017

Ja som dlho nebola, len dva tyzdne a doma som mala 1,5rocneho prcka. Bolo to tazke, zial mne uz nevedeli krvacanie zastavit a dcerka musela ist von v 26tt. Ja by som dala neviem co za to, keby sa nam dlhsie podarilo vydrzat pokope. Dcerka ma sice aj geneticke postihnutie, ale mame aj nasledky predcasneho porodu-nedovvyvinute plucka naprikla. Ochorenie ma na cely zivot. Proste to musis vydrzat, pre svoje dietatko v brusku-je to pre jeho dobro a zdravie. Kazdy dalsi tyzden co vydrzis, tak jemu pomoze, aby malo cas sa dovyvijat a spevniet. Ked budes doma aj s krasnym zdravym babatko, potom si to starsimi detmi vynahradis. Teraz ta potrebuje tvoje nenarodene babo, potrebuje ta silnu. Takze nevzdavat sa, to date, vydrzite pokope az do uspesneho konca 😉

senta_sofia
3. mar 2017

@galinka26 a do Trnavy keby ta previezli,nemaju to za tebou blizsie? Oni to zvladnu a ty sa neboj vypytat si hocico,len aby si bola v co najvacsej pohode,nech to vydrzis co najdlhsie 2v1.Myslim,ze nie je nic zle na tom,ze places a ze si z toho mimo.Drz sa!

elenita
3. mar 2017

Ja som drvivu vacsinu svojho tehotenstva stravila v nemocnici. Mna nastastie doma necakalo ziadne dietatko, o to to bolo jednoduchsie . Ja zboznujem citat. Takze som citala v priemere tak 1 knihu za den-dva, mala navstevy, bolo to v ramci moznosti fajn 😊
Aj sme si tam vytvorili dobru partiu kamosiek, s jednou z nich som este teraz po 8,5 roka od porodu stale v kontakte 😊

eviikuu
3. mar 2017

@galinka26 Tiez som lezala od 12tt do 21tt v Piestanoch a 4 rocny drobec doma nariekal, ze chce len maminku, ale nastastie ma pustili domov a lezim doma a dufam, ze uz vydrzim az do porodu doma. Tak drzim palce aby si to potiahla co najdhsie.

galinka26
autor
4. mar 2017

@senta_sofia
Do Trnavy ma neprevezú. Tam sa špecializujú na predčasniatka od 30 TT alebo od 1000g..
Tu v Nových Zámkoch od 24 TT a už od 500g.
Bolo by to samozrejme lepšie a hlavne oveľa bližšie pre mojich. No budeme musieť vydržať.

senta_sofia
4. mar 2017

@galinka26 je mi to divne,lebo kamaratka tam lezala s tou istou diagnozou ako ty od 26tt,preto mi to napadlo 🙂

adado
4. mar 2017

Ja som lezala 2 mesiace v nemocnici, doma 1,5 rocne dieta, nedovolili mi ani na navstevy von takze muz chodil za mnou raz za tyzden, a maleho som videla za to obdobie raz...strasne nerada na to spominam. Mala sa narodila v 33t, napriek vsetkemu je v poriadku, len uplne drobnosti. Treba len vydrzat 🙂

galinka26
autor
4. mar 2017

@adado
S akou diagnózou ste ležala?

galinka26
autor
4. mar 2017

@eviikuu
Ďakujem. Aj ja držím palce Vám. Zvládneme to. Musíme. Veď sme mamičky. 🙂

adado
4. mar 2017

@galinka26 odtekala mi plodova voda, mala som jej uplne minumum, v podstate len to co si malinka "docikala" 🙂 problem bol ze som lezala v BA co je asi 130km od bydliska, preto aj manzel chodil len raz tyzdenne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre