Dlhý krčok maternice. v 30. týždni

23. sep 2024

Ahojte. Som momentálne v 30tt. Mam ale dlhý krčok maternice... Ale tak odjakživa nieže sa mi neskracuje mam 6cm krcok doktor hovorí že je dosť dlhý a preto som prvého syna ani neporodila. Bojím sa že ma pri druhom pôrode budú nútiť rodiť prirodzene. Čo mam robiť aby mi urobili cisársky.. Bojím sa ze to babo ani nevytlacim proste neskutočný strach mam po prvom pôrode.. Čo tam oni somnou týždeň stvarali. 🥴

jajanka31
23. sep 2024

V ktorej nemocnici meste mas rodit? Ved po 1.cisarskom im musis podpisat ze suhlasis s druhym prirodzenym. Ak nepodpises co spravia? Niekto ti povedal ze ti nespravua cisarsky?

autor
24. sep 2024

@jajanka31 to som ešte nepočula že to mám podpisat 😒
Môj gyn mi naznačuje

jajanka31
24. sep 2024

Teda ty si este len v 30 tt a chodis este len k svojmu lekarovi. Ked pojdes na poradnu do porodnice cca v 34 /35 tam to vsetko budu riesit, mali by. Ja som bola v 34 tt 1.x a lekar mi povedal ze si mam do dalsieho stretnutia rozmysliet. Povedia ti rizika prirodzeneho, rizika cisarskeho a tak. Nik ta do nicoho nutit nebude. Tiez som mala strach a teraz uz tyzden rozmyslam a porovnavam oba sposoby a neviem si vybrat...

jajanka31
24. sep 2024

Ano musis podpisat . Tak ako si vtedy musela ppdpisat ze suhlasis s cisarskym teraz musis podpisat ze suhlasis s prirodzenym. Su tam rizika a keby sa nieco stalo nemocnica si to nezoberie na zodpovednost. Vyslo by ich to velmi draho.

autor
25. sep 2024

Nepamätám si žeby som niečo podpisoval

autor
25. sep 2024

Podpisovala,lebo mi ho robili akútne... Po ich skúšaní na mne že co všetko asi vydržím. 🫣
Teraz určite by som sa priklonila k cisárskemu, keď už na raz porezali naj ma rezu zas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre