Dlhodobé ležanie pri rizikovom tehotenstve

18. nov 2019

Ahojte, iba som sa chcela spýtať ako ste zvládali dlhodobé ležanie pri rizikovom tehotenstve? Som v 6 mesiaci a ležím už mesiac a pol pre nízku placentu a skrátený krčok. Ale keď idem na poradňu mám pocit, že každú chvíľu porodím. Najhoršie je asi, že my v baraku nemáme výťah a tak vždy z poradne kým vyjdem na tretie poschodie do bytu, tak mám pocit, že ak neporodim teraz tak už asi nikdy a potom som unavená celý deň. Mňa už teraz všetko bolí a kondičku mám nulovú. Ako ste to zvládali vy? Lebo ja netuším ako to zvládnem ešte 4 mesiace 😟

gelifil
18. nov 2019

ja som lezala 7 mesiacov a prezila som...je vela, vela zien , co prelezali cele tehotenstvo a zvladli to, lebo museli a chceli. Nic s aneboj, nabehas sa este dost.

zuzi0911
18. nov 2019

Ja som ležala od 5 mesiaca. Jedine ísť na wc, viac som nemohla. Zvládneš to, keď musíš.

autor
18. nov 2019

Mňa už dosť bolí chrbát z toho aj sa mi ťažko dýcha. Čo ste robili ak aj vás bolel?

diewcatqoo
18. nov 2019

Uzivaj si tento cas. Spi, citaj, uc sa jazyk a zas spi. Ak nie si nijako obmedzovana (nemas napr starsie dieta) a musis mat vyslovene kludovy rezim, tak naozaj, snaz sa vychutnat si kazdu jednu sekundu.
Ja som lezala od 5.m a tiez mi bolo dlho, nevedela som na tej posteli vydrzat uz v ziadnej polohe, vsetko ma bolelo... ale, boze, ked si na to spomeniem, to bolo snad poslednykrat v zivote, ked som si mohla kludne pospat. Keby som ja blba vedela, ze moje dieta bude kazdu noc kazdu hodinu hore az do dvoch rokov, a ze pocas dna naspi holy prd, tak by som si inak uzila to nutene lezanie v tehotenstve 🙂

angel993
18. nov 2019

Ja som ležala celé tehu, skoro 9 mesiacov, najprv doma a posledné 3 mesiace v nemocnici. Iba sprcha, wecko doknca som aj jedla po ležiačky. Niekedy mi už bolo dlho ale bolo to 3. tehu po 2 MA, tak aj keby som mala dole hlavou ležať tak to vydržím. Ja som mala akurát problém pri a po pôrode. Keďže kondička bola nulová nevládala som ani kontrakcie predychavať, malého som vytlačila ani neviem ako a potom som odpadla lebo mi zrazu klesol tlak. Za mesiac som sa dávala dokopy, spala som s malým aj cez deň. O všetko ostatné sa staral manžel. Teraz po 3 mesiacoch už som fit, zvládam aj domácnosť, ale občas si pospim aj cez deň s malým 😀 Držím palce nech to vydržíš 😀

danieli
18. nov 2019

Ja som lezala len 3 mesiace a odisiel mi chrbat aj kolena, kondicka umrela😂 drzim prsteky, skus si to zobrat tak, ze teraz si oddychnes a potom sa vela nalietas okolo drobceka, odporucam vsak po porode na par tyzdnov vypomoc, ja som nevladala, kedze som nemala ziadnu ziadnu ziadnu kondicku a problemy sa aj otocit ci dvihnut a vstat sama so sebou nieto okolo drobca

butterfly333
19. nov 2019

Ja som ležala pri každom tehu úplne od začiatku do konca v nemocnici a zvládla som to je to síce náročné no dá sa to zvládnuť.

saskia_98
19. nov 2019

Ja som lezala vacsinou na boku, kedze mam skoliozu, lezanie na chrbte nepripadalo do uvahy. Inac som bud lustila krizkovky, robila papiere do roboty (na ntb) alebo pozerala telku a spala 😅. Boze zlaty zivot. Teraz za malym lietam krizom bokom a som rada ked si kus lahnem. 😁

evicka3692
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre