Dlhodobé ležanie/kľudový režim v tehotenstve

jumperly1
16. júl 2024

Ahojte.
Ako ste zvladali lezanie v tehotenstve? Viem, ze musim ale najradsej by som bola samozrejme von na prechadzke, pripadne sa necitila totalne zbytocne ze vsetko robi v domacnosti manzel.
Nejake tipy na aktivity, aby cas ubehol rychlejsie?

sella38
16. júl 2024

Citat knihy? Ja som hackovala, aj v nemocnici 😁
Mala som povoleny pohyb len na WC a ku chladnicke. Od piateho mesiaca az do porodu... 😵‍💫

pato88
16. júl 2024

Ja som davala dokopy fotky a robila fotoknihy.

kika193
16. júl 2024

Toto sa inak uz vobec neodporuca. Vidno, ze slovensko je co ss tyka porodnictva strasny stredovek

mimuska328
16. júl 2024

@kika193 kvôli čomu sa to neodporúča? Ja mám tiež nariadeny kludovy režim skrz placentu a krcok

kika193
16. júl 2024

Lebo podla studii to nema zelany efekt. Kedysi zenam dokonca upravovali lozka, aby lezali dole hlavou.

beata_k
16. júl 2024

@jumperly1 Studuj si o babatku. Ake su jeho skutocne potreby. Preco deti placu. Co ti tym placom chcu povedat....

sella38
16. júl 2024

@mimuska328 prosim ta, len ju nepocuvaj. Ja som mala tiez problemy s placentou a akonahle som vela sedela, viac sa hybala, hned som krvacala. Vdaka lezaniu som to potiahla az do 37tt a to ma prijimali v 20tt s diagnozou hroziaci potrat...

pato88
17. júl 2024

Ja som tiez v zahranici a hold pri kazdom krvacani mi bolo nakazane lezat.

jumperly1
autor
17. júl 2024

@kika193 to naozaj zalezi od diagnozy. Pri neexistujucom krcku v 24. tyzdni si vela nepomozete, len lezat. Pripadne pri odtecenej plodovej vode. Su stavy v tehotenstve kde sa to odporuca v akejkolvek krajine.

jumperly1
autor
17. júl 2024

@beata_k Dakujem 🙂 mas konkretny tip ake knihy citas ty? Tiez mas oddychovy rezim?

jumperly1
autor
17. júl 2024

@sella38 rozmyslam ze skusim to hackovanie. Zatial ma drzia knihy a netflix/hbo. Naucila si sa hackovat sama?

beata_k
17. júl 2024

@jumperly1 Nema tip, len tak po internete som si citala ked som bola tehotna. Nie, ja uz vediem "vojnu" s upratovanim 5 a 2 rocnym 😁

jumperly1
autor
17. júl 2024

@beata_k gratulujem 🙂 Ale teda tehotenstva si mala asi normalne - bez lezania?

beata_k
17. júl 2024

@jumperly1 dakujem. Ano normalne. Pri prvom som vsak mala moznost po praci si lahnut a oddychnut. Vtedy som si citala.

jumperly1
autor
17. júl 2024

@beata_k rozumiem. Nuz ja mam teraz este par tyzdnov naozaj rezim ze gauc - postel - kupelna, kuchyna… a v normalnom zivote sme velmi aktivni, leziem, beham… tak ma ide slahnut doma 😀

beata_k
17. júl 2024

@jumperly1 Chapem, ze to musi byt frustrujuce. Ale tak isto to zvladnes. Otrepana fraza, ale oddychuj kym sa da 😉

vreckovka2
17. júl 2024

Keby som mala v tehotenstve cas, tak by som si urcite zaplatila online kurz od fyzio ohladom manipulacie dietata a jeho fyzio vyvinu. Nejake prednasky o zdravi dietata, ako umyvat genitalie, cistit usi, nos a podobne. Precitala co to o porode a urcite odporucam knihu Psychologia pre milujucich rodicov. A este knihy o spanku od Medvecovej Tinkovej. Mne tie knihy velmi pomohli a s dietatom ich citat uz bolo narocnejsie.

jumperly1
autor
18. júl 2024

@vreckovka2 znie to super.
nam pred rokom zomrel novorodenec, stale sa mi tazko citaju veci o babetkach, spaja sa mi to vsetko s nim… vysledok bude, ze budem totalne nepripravena na porod aj manipulaciu s babetkom, ale teraz je priorota sa tam v dobrom mentalnom zdravi dopracovat.
aktualne pozeram priatelov. Nieco na vypnutie hlavy.

petronela1985
18. júl 2024

@jumperly1 ja mám tiež nariadený kľudový režim, tak väčšinu dňa naozaj ležím, viac menej pozerám telku a Netflix, čítam knihu. Ale po dvoch týždňoch už ako tak fungujem, predsa, prvorodená má prázdniny, tak varím, venujem sa jej, upracem. Ale tak na fázy. Povysávam, ľahnem si, varím, ľahnem si a tak. Jasné, všetko mi trvá, nemám na výber. Dcérka a manžel išli dnes na dovolenku, tak som sama, vybehnem sa prejsť aspoň na terasu a záhradu. Som 4 týždne na PN bez vychádzok, zajtra ma snáď gynekologička spasí a dá mi vychádzky. Aspoň som bábätku nachystala oblečenie, odhodlávam sa na žehlenie, skrz tie teplá 😅

vreckovka2
18. júl 2024

@jumperly1 to mi je velmi luto. Rozumiem. Neboj nic, zaobides sa aj bez toho urcite 🙂. Mozno by som teda skusila pletenie, alebo hackovanie. ja som sa ucila z videi, na youtube najdes viac profilov. Ja som sa naucila podla katrincola. Ja ked som potrebovala vypnut, tak film a k tomu pletenie, ked uz som sa to naucila 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre