Diagnóza Vasa praevia

kabulko
21. jún 2012

ahojte baby,chcem sa spytat ci mate niektora skusenosti s diagnozou Vasa praevia. tuto diagnozu som mala na prepustacej sprave po prvom porode. Maly sa mi narodil predcasne v 35 tt akutnou sekciou. teraz som znova tehotna a neviem ci sa mam pripravit na dalsi predcasny porod ☹.

xlucia
21. jún 2012

@kabulko no ulozenie placeny pri prvom porode a pri druhom nemusi byt totozne, ale nezda sa ti ze sa pytas trochu neskoro a na blbom mieste???? ak sa bojis predcasneho porodu, treba konzultovat s gynekolom a hlavne vediet ulozenie placenty v tomto tehu. nech ti poviem tuto ktorakolvek mamina cokolvek, pomery v tvojom bruchu sa nezmenia ani moznost predcasneho porodu? si sa doteraz doktora nepytala????

kabulko
autor
21. jún 2012

@xlucia ale jasneze som sa pytala 🙂 , ale vsetci mi povedali ze predcasny porod moze a nemusi byt. len som chcela vediet ci s tym niekto nema skusenost, teraz som sledovana na rizikovej poradni v nemocnici a krcok zatial drzi( pri prvom tehotenstve som sa otvarala uz v 32 tt) ale vraj to sa moze zmenit z hodiny na hodinu.

csina
21. jún 2012

@kabulko myslím, že môžeš byť pokojná.. ak by bol nejaký problém s uložením placenty, už by ti to na USG isto zistili a podnikli nejaké kroky.. ak si nie si istá, na najbližšom sone sa na to jednoducho spýtaj, ako a kde máš placentu uloženú, či sa nejaký problém nečrtá .. verím, že tentokrát bude všetko ok... mne problémy s placentou sledovali od 18 tt, kedy mi bolo zistená preavia a nakoniec všetko dobre dopadlo.. držím palce.. 🙂 😉

kabulko
autor
21. jún 2012

@csina ahoj ale ja som nasla ze tato diagnoza su nejake vcestne cievy a nie placenta, tak teraz neviem. a pri prvom tehotenstve mi na usg nic take s placentou nezistili

xlucia
21. jún 2012

@kabulko no ved to. ze sa to moze zmenit v priebehu na hodiny.radsej vela oddychuj, daj si magnezium a klud

kabulko
autor
21. jún 2012

@xlucia no magnezium tlacim do seba uz od 17 tt ale to oddychovanie pri 23 mesacnom synovi je utopia. ale snazim sa nepretazovat sa

miskafl
21. jún 2012

Ahoj ja som nasla toto:
Vasa praevia placentae: raritne 1:5000 porodom, pupocnik sa upina v blanach a jeho cievy prebiehaju blanami pod naliehajucou castou, pokym nedosiahnu placentu.
@kabulko
Drzim palce nech ti to dobre dopadne, uz by ti to snad zistili, takze radsej nestresovat... Ja mam placentu praevia marginalis, ale zatial som nemala problemy okrem tvrdnutia brucha, takze poctivo oddychujem a beriem predpisane magnezium...

kabulko
autor
21. jún 2012

@miskafl dakujem si zlata, len cim dalej tym som viac nervoznejsia aby sa nahodou babatku nieco nestalo. aj ty sa drz, snad to potiahneme aspon do toho 38 tt 🙂

kabulko
autor
21. jún 2012

@katren dakujem pozriem

miskafl
21. jún 2012

@kabulko Ved ja viem, aj ja sa obavam aby bolo vsetko ok, v kuse hladam nieco o tej placente 😉 Ale ty uz mas 35tt, to uz je pekny tyzden, a pokial nemas ziadne problemy tak vydrzis dlhsie 😉 drzim palce

kabulko
autor
21. jún 2012

@miskafl no ja som doteraz stresovala hrozne, zajtra bude akurat ten prelomovy cas (35-36 tt)kedy sa syn narodil, tak hadam tobude ok a potiahnem este par tyzdnov. aj ja ti drzim palce, ono to hrozne rychlo uteka ten cas takze co nevidiet aj ty budes vo vyssom tyzdni a budes kludnejsia 🙂

bibio
21. jún 2012

@katren vasa previa nie je to isté ako placenta previa. Vasa previa znamená, že sú cievy uložené mimo pupočnej šnúry, nie že je nízko uložená placenta. Pri Vasa previa hrozí pretrhnutie týchto ciev a krvácanie. Hororový článok s dobrým koncom tu http://www.pluska.sk/magazin/zaujimavosti/zauji...
@kabulko držím palce, predčasný pôrod myslím nehrozí 🙂

kabulko
autor
22. jún 2012

@bibio ahoj, ja som si myslela ze je to nieco ine ako nizka placenta, aj vyssie som to pisala 🙂 . ale mam taky pocit ze vasa praevia je vzacnejsia ako placenta praevia. hadam bude vsetko ok. pri prvom porode som zacala krvacat tak aspon viem preco boli vsetci taki vydeseni 😝 . z toho clanku teda az mrazi, hlavne ze je vsetko ok. dakujem za podporu

miskafl
22. jún 2012

@kabulko Ano, je to vzacnejsie, ako som nasla je to 1:5000 porodom, zatial co placenta previa ktoru mam ja je 1:200, nebezpecne mozu a nemusia byt zrejme obe. Drz sa a ozvi sa ked budes mat nieco nove, urcite len dobre spravy
@bibio

kabulko
autor
22. jún 2012

@miskafl jasne ze dam vediet, uz sa na drobca hrozne tesim 🙂, aj ty sa drz. maj sa krasne

bibio
22. jún 2012

@kabulko vydržte 2v1 ešte aspoň tie 2 týždne 🙂 Želám rýchly pohodový pôrod a zdrávé bábo!

kabulko
autor
22. jún 2012

@bibio dakujem 😉

luchar
28. mar 2013

Ahojte, ja som mala PLACENTA PREVIA CENTRALIS, to znamena, ze mi placenta prekryvala presne krcok maternice a nebola sanca, ze sa mi vysunie hore. Zistili mi to v 20 tt a potom v 25 tt som zakrvacala prvykrat, tak som skoncila v nemocnici a polezala som si tam pekne dalsie dva mesiace, pocas ktorych som krvacala este 4x no na 5-ty raz sa uz nepodarilo krvacanie zastavit, len to tak zo mna tieklo a syncek sa narodil predcasne v 32 tt. Je to hnusna diagnoza a odporucam kazdej jednej co to ma zistene kludovy rezim, nic nedvihat, lezat, starat sa o to aby ste nemali zapchu, a vydrzat co najdlhsie donosit, Maly je napriek tomu zdravy a vyvija sa normalne. Ale ten strach a obavy neprajem nikomu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre