Diabetes typ I. a priebeh tehotenstva

28. mar 2024

Ahojte,
najde sa tu medzi nami nejaka maminka alebo buduca maminka s Diabetes Mellitus I. na inzuline?
Chcela by som sa spytat aky ste mali priebeh tehotenstva, glykovany hemoglobin a celkovo ako to dopadlo.
Ja som momentalne v polovici tehotenstva a nemam vo svojom okoli nikoho tehotneho s rovnakou diagnozou, s kym by som sa mohla o tom pobavit. Velmi sa snazim drzat krvny cukor v norme, no obcas to lieta hore dole a stresuje ma to.
Dakujem.

majamat
28. mar 2024

neviem ti presne odpovedat na tvoje otazky, len t achcem povzbudit. poznam 2 mamicky s touto dg a obe maju po 2 deti. nejake vyrazne problemy nemali.

struhanka
28. mar 2024

Žiadne tehotenské nevoľnosti či preeklamsia, tlak v norme. Posledné 3 mesiace som si každý mesiac po odporúčaní diabetologičky ako samoplatkyňa platila za odbery na glykovaný. V poslednom trimestri sa mi zvýšil. Dieťa je zdravé a v poriadku.

autor
28. mar 2024

@struhanka dakujem 🙂 a v akych hodnotach sa ti pohyboval glykovany ak sa smiem spytat? Ja mam momentalne 6,3.
Cukor vacsinou od 5 do 9 ale vacsinou to pocas dna vybehne na chvilku aj na 10-11, obcas 13 :/

autor
28. mar 2024

@majamat dakujem krasne za povzbudenie🙂

lenkakoc444
28. mar 2024

Na fb je skupina Dia mamicky pridaj sa tam ak uz nie si. Inak ja som mala tak ako ty glykovany od 6 do 6,5. Prvy trimester strasne hypa, potom uz vyssie. Celkovo v tehotenstve sa mi to dobre drzalo. Po porode to uz bolo ine. 10m mi trvalo kym som sa dala do normalu. Ked chces tak mi napis 🙂

eri2385
9. apr 2024

Ahoj, som na tom presne rovnako, DM1, polovica tehotenstva. Bola by som rada keby mi napíšeš 🙂

andrejkap123
9. apr 2024

Najprv som mala 6,5, po 3 mesiacoch 5,5 glykovaný merany z krvi. Inzulinove davky si musim casom zvysovat hlavne ten bazalny, uz si picham o 30% viac ako na zaciatku tehu. Hodnoty by IDEALNE mali byt od 3,5 (pokial sa citis pocas tej hodnoty ok) a do 7,8 🙈. Za mna nerealne… uplne v pohode sa mi stane niekedy ze mam dlhodobo - pocas 3 hodin okolo 10. Nevadi lebo viem ze vacsinu casu som nizsie. Ked sa mi stane ze mam 13 tak samozrejme ze stresujem ale babatku to par krat neublizi. Je to fakt narocne 🙈….. som tiez v polke tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre