Depresia v 3. trimestri

sisa2403
30. jún 2024

Ahojte prosim o pomoc, posledne dne mam hrozne depresie teda aspon myslim depresie...
Som v 31tt uz teraz sa hrozne bojim porodu lekar ma postrasil ze to je riziko kedze tretia sc. Toto teplo vobec nezvladam huci mi v usiach, toci sa mi hlava neviem sa nadychnut. Nieco zjem vecsinou vyzvraciam, casto hnacka zo stresu bolest traviaceho traktu. Je mi na odpadnutie a hrozne sa bojim aj niekam ist. V kuse placem :( priatel ma uz ma plne zuby vobec ma nechape alebo uz to nezvlada co aj chapem mam pocit ze kazdemu ublizujem ze som zla zena a matka. Ja to neviem vysvetlit a hlavne ovladat :( prosim mam ist psychiatrovi? Co mam robit bojim sa ze sa mi nieco stale alebo babatku :( dakujem

zmrzlinka2021
30. jún 2024

@sisa2403 už dávno si mala navštíviť psychiatra

ivkav5
30. jún 2024

@sisa2403 neboj sa, ak máš pocit, že to nezvládaš tak vyhľadaj odborníka, ja som ale nikdy v živote take stavy nemala a práve v treťom trimestri presne s príchodom 7.mesiaca som dostala úzkosti, panické ataky a depky…chvslsbohu som si s tým poradila sama..

lucia851
30. jún 2024

@sisa2403 treba ísť k psychiatrovi

maca1984
30. jún 2024

Ani neváhaj a vyhľadaj psychiatra
Kamošku tak chytili tiež depresie , " nerváky"
Vracala, hnačkovala, na všetkých štekala atď.
6 mes.nič a v 7 toto.
Ona si v hlave ( jej slová) vytvorila scenár aká bude zlá matka lebo nebude stíhať dve deti.
Že syn má škôlku na opačnej strane mesta a nebude ho stíhať voziť, opatrovať bábatko atd.
Až keď jej muž povedal, že buď vyhľadá pomoc ona, alebo ju odvezie na psychiatriu sa rozhýbala, a pomoc vyhľadala.
Nie je to žiadna hanba.

kluska
30. jún 2024

ani nie psychiater (lieky a tehotenstvo) ale skor nejaka dobra dudsa co vypocuje a podpori. Rodina, kamarati, ak muz zlyhava.

kluska
30. jún 2024

co tvoje 2 deticky ako to s nimi zvladas? pomaha ti niekto? povedala si to uz niekomu?

zmrzlinka2021
30. jún 2024

@kluska potrebuje lieky, depresia je vážna choroba

tinalia
30. jún 2024

Psychiater, ale hlavne psychoterapeut v tomto pripade. Neboj sa na nich obrátiť, po pôrode možeš mať horšiu depresiu a je dobré, keď sa to podchytí už teraz. A partner má byť teraz hlavne oporou, nemáš mu čo liezť ma nervy, nech sa aj on spamätá, veď máš očividne problém a má ťa teraz podržať. Takže sa s ním seriózne porozprávaj a držím palce, aby nebagatelizoval tvoj problém. Zvládneš to, len sa s tým prosím netráp sama.

kluska
30. jún 2024

@zmrzlinka2021 nevieme , nepozname. Az jak sa vyluci to, ze skusila to prve, moze skusit to druhe.

zmrzlinka2021
30. jún 2024

@kluska to vie posúdiť len lekár psychiater

kluska
30. jún 2024

@zmrzlinka2021 co poznam osoby co mali tazke depresie, tak primarny faktor bolo nejake narocne obdobie a druhy faktor bol, ze dana osoba nemala pomoc a podporu. Bola na to sama. A ano, niekde uz len lieky pomozu.

deti95060810
30. jún 2024

určite choď k psychiatr. - aj hneď zajtra.
keďže si tehu ani ti nemôžeme poradiť nejaké lieky...

zmrzlinka2021
30. jún 2024

@kluska lenže to je úloha lekára posúdiť. A treba to riešiť urgentne. Psychoterapia pri tomto ochorení je super, ale nestačí

lucia851
30. jún 2024

@sisa2403 sertralin sa dáva v tehotenstve aj veľmi dobre ad

maca1984
30. jún 2024

@kluska tak kamoška napr.mala podporu v rodine ( rodičia, svokrovci, manžel), mala nás priateľov.
Aj o polnoci som jej zodvihla telefón, keď bolo treba aj 2 x za deň som točila dedina-mesto ( za ňou)
A nepomohlo.
Je zlá matka, bude ešte horšia a dokola ..
Nič iné ako psychiater nepomohlo.

evickuska
30. jún 2024

@sisa2403 psychiater a nepodcen to, mozes dostat taku poporodnu, ze ta zavru na oddelenie... so psychikou to naozaj nie je sranda... iba idiot lekar strasi tehotnu zenu 🤦‍♀️

evickuska
30. jún 2024

@kluska lieky mozes aj v tehotenstve na depky, XY zien uziva 🙆‍♀️

kluska
30. jún 2024

@maca1984 tak ale zase to nevylucuje, ze depka je aj ked je pomoc a podpora, moze aj nemusi byt. Ona pise, ze tu podporu nema.

kluska
30. jún 2024

@evickuska uziva, ale ci to ma nejaky negativny vplyv sa vie az dekady neskor. Vid paracetamol sa spojil s autizmom a thalimonide v minulosti. ked treba tak treba, ale nie su to lentilky. Myslim, ze autorka vie co ma robit a popjde aj k psychiatrovi ked bude treba.

maca1984
30. jún 2024

@kluska nevylučuje, samozrejme.
Ja som len reagovala na tvoj komentár, o druhom faktore, že daná osoba podporu, pomoc nemala.

evickuska
1. júl 2024

@kluska ano jasne len, ze az nezufa mozu sa aj lieky a niekedy len zial tie pomozu...

sisa2403
autor
5. júl 2024

@kluska nepovedala nemam komu to povedat. Snazim sa sama. Ale bola som u psychiatricky a neda mi lieky vraj je to nebezpecne. Tak neako bojujem, nastastie take zle dni niesu stale. Na deti som v podstate sama ale tak na to som zvyknuta

sisa2403
autor
5. júl 2024

@zmrzlinka2021 psychiatricka mi ziadne lieky neda vraj je to nebezpecne pre babatko

sisa2403
autor
5. júl 2024

@deti95060810 bola som... neda mi nic.. nechcela som poradit lieky len ci nema niekto skusenost a co pomohlo okrem liekov. Ale dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre