Depresia v 17. týždni tehotenstva

christin1280
19. nov 2020

Ahojte mamicky, stretla sa niektorá z vás s depresiou v tehotenstve? Som v 17tt, dieťatko nebolo plánované veľmi ťažko som to brala na začiatku aj kvôli tomu že som ešte nechcela mať dieťa ak tomu som mala veľké nevolnosti tak som tie stavy uzkosti, smútku,placlivost A negatívne myslienky pripisovala k tomu ze mi nieje dobre fyzicky co ale prešlo ale mne je psychicky stále zle da sa povedať horšie, :( niekedy sa citim tak zle ze sa ani neviem tesit na to babo. Mala by som to riešiť cez psychologa? :(

baloo
19. nov 2020

@christin1280 ahoj, tieto stavy uzkosti logicky suvisia s tym, ze si este babatko neplanovala ale samozrejme mozu byt u teba aj ine potlacovane myslienky, ktore tieto stavy vyvolavaju. Skus si v pokoji bez toho aby si sa obvinovala, ze sa netesis a podobnych vycitiek rozobrat v hlave, opytat sa sama pre seba preco sa vlastne trapim ? coho sa obavam? co ti sposobuje zle pocity? co sa tyka babatka, tehotenstva ale aj porodu a nasledne premyslaj co s tym co ta trapi dokazes urobit ako sa to da vyriesit. Cize ak si si babatko nechala znamena to, ze si sa rozhodla ist tymto smerom - venuj sa tomu co ta k tomu viedlo ake pozitivne myslienky a pocity. Premyslaj tym smerom aku radost potesenie a naplnenie ti materstvo prinesie. Ak to momentalne nedokazes lebo si utrapena a nevies ani prist na dovod(y) preco si vlastne nestastna alebo uzkostna tak je to s najvacsou pravdepodobnostou len napor hormonov a emocii, ktore same odzneju. Ak si si uvedomila konkretne dovody, ktore ti sposobuju smutok a depresiu (financie, partner, rodina, byvanie, vztahy moze to byt hocico) skus popracovat na ich vyrieseni ci uz sama alebo s pomocou blizkych. Ak tvoje problemy, ktore ta trapia nemaju riesenie alebo nie je mozne ich teraz vyriesit a ty sa nechces teraz nimi trapit musis si nastavit mysel tym smerom, ze aj negativne myslienky a emocie babatko citi a vnima a ze tento stres na neho nechces prenasat kym si tehotna. Samozrejme ak budes mat pocit, ze toto je na teba prilis a ze to sama nezvladnes vyhladaj odbornu pomoc. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre