Dá sa zachrániť začínajúce tehotenstvo?

26. aug 2022

Je to týždeň čo mi mešká menštruácia, testy sú pozitívne. Lenže, začalo sa mi práve špinenie s prímesou krvi. Ísť na pohotovosť? Ultrazvuk by isto ešte nič neukázal. Dá sa to niečím zachrániť, ak pôjdem na pohotovosť, alebo je to biochemické tehotenstvo?

dzulli1980
26. aug 2022

Ma tu ženy zožerú, ale za mňa je týždeň meškajúca menštruácia a pozitívny test veľmi krátka doba ... ja by som to nesilila ... proste ak "to" má odísť, odíde, ak má prežiť, prežije ... a možno je to úplne OK a oplodnené vajíčko sa uhniezďuje, aj vtedy zvyknú ženy krvácať ... ale to je môj názor, rob, ako uznáš za vhodné.

anjelicek26
26. aug 2022

Na pohotovosti ti vedia dat progesteron, ale bohuzial suhlasim s vyssie napisanym, obcas tu agoniu len predlzis, umelo drzis nieco, co je na odchode :( Prepac za uprimnost :( Ked je babatko silne, udrzi sa, ak nie je zdrave, tak nie.

cecilia29
26. aug 2022

Isla by som . Vedia.dat nirco proti krvacaniu a progedteron. Svagrina by bez toho nemala ziadne dieta. Netreba sa vzdavat

autor
26. aug 2022

Ďakujem Vám. Ja som si tým už prešla, len mi napadalo, či sa to nedá zachrániť nejako. Alebo hneď ako zistím, že som tehotná, dá sa niečo nasadiť? Ten progesterón?

anjelicek26
26. aug 2022

Ano progesteron, ja ho mam od lekara preventivne, beriem v druhej polke cyklu a ked by tehotna, budem brat cely prvy trimester...

nelca0510
26. aug 2022

Ja som išla,ale len mi povedali,že nakoľko je ešte skoro aby bolo ❤️, tak mi nič nedajú,ze ženy obyčajne zvyknu trošku krvácať/špiniť. Ale o týždeň už bilo ❤️ a dostala som lieky,ktoré som brala až do 20.tehi tyzdna.

sense
26. aug 2022

Šla by som k lekárovi. Ale ani ti nevedia robiť zázraky v tomto štádiu, dajú ti tak ascorutin a duphaston à budeš mat anriadeny kľudový režim a zvyšok bude na prírode....

leuska1991
26. aug 2022

Aj ja som mala takto isto..nesla som na pohotovost. Biochemicke som mala. Hcg bolo zvysene ,ale len malinko...takze sa to ani neuhniezdilo poriadne a odislo

dada13288
26. aug 2022

Bola som tehotna 3x, prvykrat som bola v 5 tt ked som zacala krvacat .. neisla som nikde, vsetko sa vyplavilo same, bez kyretu ale bolest bola strasna, keby som vedela idem, hned na pohotovost. Po 3 mesiacoch som otehotnela zase a vynosila som pohode. Po 9 mesiacoch po porode som zostala znova tehotna a zacala som krvacat v 6 tt. Nechcela som prist o dalsie babo tak som sla .. len progesteron a injekcia proti krvacaniu mi velmi pomohla 🙂 o donosila som stym, ze progesteron som brala do 16 tt a dycinon do 13 tt (proti krvacaniu). Mala som hematom vacsi ako babo, ktory sa drzal dlho ale vstrebal sa.

lienka.7
26. aug 2022

Ja by som sla. Tiez som krvacala (bolo to po sexe). Test bol pozit.tehu som ešte ani nemala potvrdene. Lekarka ma pozrela, vzali mi krv, dali aj infúziu. tehu mi potvrdila, 5-6tt. Krv bola ze z nejakej prasknutej cievky. Kupila som si a brala ascorutin.

dovolenkova
26. aug 2022

Ja som mala takto pozit testy na sone nič a spinenie s krvou a dr mi dal duphaston a ascorutin a chodila som obdeň na krv či stúpa hcg , kým nebolo vidieť niečo na sone a moje už 4 ročne dieťa sladko spí v posteli 🙂, špinila som takto dlho, občasne aj s jasnou krvou... takže určite by som šla, držím palce 🙏💛

nika11103
26. aug 2022

Išla by som , utekaj . Myslím že my baby vieme ísť aj s väčšími “blbostami” na pohotovosť . Aj keď stále vravím je to buď alebo na tomto začiatku , ale pre tvoj dobrý pocit , ak bábätko veľmi chceš , by som sla .

lenkakravcova
26. aug 2022

Si si istá že to chceš zachraňovať?
Telo takým spôsobom často vylúči postihnutý plod.

surama
26. aug 2022

Ano, chod na pohotovost. Ja som tak bola na zaciatku, ale nepamatam si presne tyzden a pichli mi tam nieco na udrzanie plodu a potom som aj brala dalsie lieky a klop klop pomohlo. Dalsie problemy som uz nemala a maly uz bude mat rok 🙂

autor
26. aug 2022

Ďakujem baby za skúsenosti a rady. Skúsila som spraviť test a čiarka už len slabucka. Uvidíme ráno, asi sa rozbehne krvácanie 😢😣

zuzi0911
27. aug 2022

Pri 5 dnovom meskani som zacsla spinit...všetko bolo v poriadku a v maternici 4mm vacok....určite to riešiť...niekedy sa aj potrat dá zastaviť...
U mna našťastie špinenie súviselo do starou krvou....ale človek nevie, prečo spini...pohotovost

jaskolka
27. aug 2022

Úprimne? Za mňa je to biochemické tehotenstvo, jednoducho sa zárodok neudržal. Je to veľmi časté, pochybujem, že by dačo s tým dakde na pohotovosti urobili, keď už sa ti rozbieha krvácanie a čiarka slabne,hcg klesá.
Ja som prešla MA, vtedy mi doktorka povedala, že na začiatku je to vždy bud-alebo. Ze zdravý zárodok sa nema prečo neudrzat a poškodený bude lepšie, keď odíde takto zavčasu.

ejanjelik
27. aug 2022

Áno dá sa zachrániť. Vlastná skúsenosť. Treba ísť hneď na pohotovost,môžeš mať mat hematon a ten krvaca

heln
27. aug 2022

ahoj, presne ako pise
@ejanjelik , ja som tiez takto bola akurat u doktora, videl gestacny vak, potvrdil tehotenstvo a vecer som zacala krvaca, uz som myslela ze je koniec, isla som na pohotovost a bol to hematom, a uz bolo vidiet akciu srdca, takze dali lieky na zastavenie krvacania....dnes mi beha po byte dvojrocny huncut. takze sanca je.

kulumulu123
27. aug 2022

Ja som takto bola na pohotovosti tiez som zacala krvacat po pozit tehu teste tam mi pivedali ze mi sice daju proges ale ak je babo chore odide tak ci tak ak nie tak sa chyti aj bez proges. Odobne by som to nechala na prirodu a nedrzala sa silou mocou mozno vazne choreho dietata....

adeladulova
27. aug 2022

Drzim palce 🙂

elizabet173
27. aug 2022

@dzulli1980 nie, nezožerú, mám ten istý názor, ako ty

denkanr
27. aug 2022

Ja som bola v 8 tt so špinenim na pohotovosti, lekár po vyšetrení povedal ze to necháme na prírodu a nedal mi žiadne lieky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre