D-dimér v tehotenstve

zmdk
20. mar 2021

Ahojte dievčatá. Chcela by som vas poprosiť o radu. Tie ktoré mate skúsenosti.
Som po silnej stimulácii, 300 jednotiek gonalu denne a bola som na et. Som momentálne 7tt+4dni. Moja gynekologička mi brala krv a:
D dimer je na hodnote 0,9
APTT 1,23
D dimer by mal byt v tomto štádiu do 0,5 a APTT 1,19.
Doktor z car povedal, ale ze je to v poriadku a nemusím brat injekcie na riedenie. Ja ale dosť vela nad tým premýšľam. Je to nase prvé vytúžene tehotenstvo (3ivf). Nezažili ste podobnú situáciu? Dakujem

nina255
20. mar 2021

@zmdk 0,9 je stale nic...su ludia co mavaju hodnoty aj 20 vtedy je to dost problem.. a APTR 1.23 je tiez nic referencne hodnoty su do 1.20, nemusis sa bat

zmdk
autor
20. mar 2021

@nina255 Dakujem velmi pekne za odpoved, ani nevies ako si ma upokojila 🙂

zuuzika
20. mar 2021

@zmdk d dimer nie je v gravidite smerodajný fyziologicky sa zvysuje

habibim
20. mar 2021

@zmdk ja som mala D dimer 1,75.. Riedila som krv Clexane 0,4.. Ale ja to mam dedičné po mamke a keďže som predtým potratila, tak mi hematologicka dala na riedenie... Tiež vtedy až 3.ivf nám vyšlo... Dnes má 22mesiacov..a momentálne som tehu 35tt, a neriedim, cele tehu nič ani lieky ani injekcie... Bábätko ok.. Niekedy mám pocit, že zbytočne na svk preplasia ženy... Tehu po IVF som mala na svk a toto som v zahraničí... Tu vôbec nerobia takéto rozborne vyšetrenia, a môžem povedať, že je to tehu kľudnejší, bez stresov.. Doktorka na hematologiju mi povedala, že je normálne, že D dimer sa v tehu zvýši.. Takisto aj aj železo sa zníži... Ale v každú inú hodinu dňa je ten výsledok iný... Čiže ak máš ráno takýto, poobede môže byť iný... Jedine co mi povedala je, že voda ešte nikoho nezabila, cize dobrý pitný režim dodržiavať... Držím palce

zmdk
autor
20. mar 2021

@habibim Dakujem, Ano snažím sa piť viac ako predtým

any_soj
20. mar 2021

@zmdk prosím neber to ako strasenie, nechcem ťa strašiť, ale ak máš pochybnosti, daj si ich predpísať. Môj doktor napríklad mi ich dal preventívne, potom ku koncu tehotenstva vysadil, dcéra zomrela v 38.tt bezproblémového tehotenstva, pri príjme mi povedali "možno keby ste pichali ten fraxiparine do konca...". Nezistilo sa prečo, ale placenta bola menšia a vtedy vraj stačí pár upchatých cievok (placentarne infarkty sú ku koncu vraj bežné a neškodné, lebo je tam dosť iných ciev či čoho), aby prestala fungovať, takže to mohlo byť tym. Teraz mi už aj z hematologie dali preventívne pichať (hoci stále mám výsledky ok).

zmdk
autor
21. mar 2021

@any_soj to mi je velmi luto, ani si nedokážem predstavit tvoju stratu

any_soj
21. mar 2021

@zmdk ďakujem 🙂 ani si nepredstavuj, stáva sa to zriedka.

lara909
23. mar 2021

@zmdk ja som po ivf, v car mi vravel netreba nic na riedenie, vsetko je ok. D dimer tiez zvyseny, 1.04 a od začiatku tehotenstva mam hematom. Vznikol mi vaznejsi problém nikto nic neriesil nakoniec som isla na vlastnu ziadost za hematologom a vyslo mi trombofilny stav. Radsej to ries zavcasu lebo je problém sa objednat nic zato nedas a tak budes kludnejsia. Je pravda ze kazda jedna co je po ivf si riedi a mne nedali nic.

zmdk
autor
23. mar 2021

@lara909 Dakujem a ty si mala predtým podrobne testy z hematologie? Pred tehotenstvom? Co ti dali prosim na riedenie? Dakujem

habibim
23. mar 2021

@zmdk aj ja som mala podrobné rozobranu krv pred IVF ešte, zistilo sa, že mám geneticky z maminej strany problém s riedením krvi, dala mi Clexane 0,4ktory som si pichala, rok rped otehu, nakoľko to vtedy som riešila a potom aj celé tehu a ešte 6tyzdnov po pôrode... Ale teraz som otehu prirodzene, bez IVF, už som 35tt v zahraničí a nikto tu d dimer neriešil.. Vraj v tehu je furt vyšší... Aj keď som povedala, že to mám z genetiky zistené... Babo ôk, ja zatiaľ tiež..

zmdk
autor
23. mar 2021

@habibim Dakujem veď toto, ze ja mam normálne krv v poriadku a moj doktor z car ma ubezpečil, ze to nemám riešiť. Samozrejme som aspoň diskusiu musela, aby som mala nejaké info 😁 ja verim, ze je zubrienka ok a buduci tyzden mam kontrolu u gyndy, tak sa poradím s ňou este. Drzim vam palce, o chvíľu mas babatko pri sebe 🥰

habibim
23. mar 2021

@zmdk ďakujem...tak jak mi tu hematologicka povedala - voda ešte nikoho nezabila, čiže co najviac vody pit, aby aj keď je trosku hustá krv, tak ju rozriedila a maternica bude lepšie prekrvena..v každom prípade sa opýtaj na to ak svojej gyn. Možno ťa ona pošle na hematologiu..uvidis..

lara909
23. mar 2021

@zmdk mala som aj z hematologie, co berie normálne obvodny ale hematolog ti berie ine tam sa robia tie protilátky ci mas dobru zrazanlivost a atd. Nikto ta nikde nepošle ja som isla na vlastnu ziadost. A robili mi to teraz v 23tt kedze uz mam problém, mam hematom. A dala mi fraxiparin s tym ze o 3 tyzdne kontrola ci sa dobre riedi krv. Podla mna tym ze pijes viac vody s tym nic nesuvisi, ak tam je trombofilny stav moze nieco nastat nehcem strasit ale ona mi to vysvetlila ze u mna su len hranicne hodnoty a po tehotenstve to moze zmiznut. Nikdy predtym som s krvou problém nemala. A hlavne kontroluj pravidelne zelezo toto je dôležité

habibim
23. mar 2021

@lara909 mňa na hematologiu poslal internista, keď som k nemu išla ma predoperačné.. Hneď po výsledkoch z krvi mi dal sprievodný lístok na hematologiu, resp.odporucanie a sprievodný mi dala obvodná, už si nepamätám... Voda ti v tomto prípade dosť pomôže... V lete som mala pit cez 5l vody, čo som ja predtým len 2-3l, a čuduj sa svete okrem toho, že som každý deň pila 6l vody, a každých 25min.chodila na WC, schudla som 1,5kg za 10 dní a d dimer sa o polovicu znížil...

lara909
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobuema
16. apr 2021

Ahojte baby.hodnota D-dimeru mám 1,38 norma do 0,5. Trochu som sa vystrašila,dr povedala,že je to už vyššie ale keď sľubim,že vypijem 2l vody denne,že mi nič nedá zatial..a ja že či pre istotu radšej ten Clexane keďže som ho brala aj prvé tehu či radšej nedá..takže mám Clexane 0,2 dnes začnem..otázka je či som ju aj seba splašila alebo aj vy to tak vidíte,že pre istotu brať...?

zmdk
autor
17. apr 2021

@bobuema mne klesla hodnota na 0,6 a aj tak ma poslala na hemato. Tak dám vediet ako som dopadla

habibim
17. apr 2021

@bobuema ja som v druhom tehu mala d dimer 1,76,brala som clexan 0,4.. A teraz som tehu a neberiem nič.. Druhé tehu bolo po IVF.. Teraz prirodzene... Som v zahraničí... Ze vraj netreba brať, že je to normálne v tehu🤷‍♀️ každý inak hovorí, čo doktor to názor... Ale je roavda, že si dávam pozor n a pitný režim a pijem aj 4litre vody denne... Verím, že o týždeň, keď ma čaká sekcia, budú mi pichať aj na riedenie, ako po každej sekcii

bobuema
17. apr 2021

@habibim odpadnem 4l vody??och to je dosť.

habibim
17. apr 2021

@bobuema v lete som cez 6l a za 10dni som schudla 2,5kg a cítila som sa lepšie...

bibi14031996
26. nov 2022

Milé maminky som 23tt teho a mám zvýšení ddimer na 20 bola som hospitalizovana 4dni mi pichali fraxaparin 0.7ml ráno aj večer no po prepustení mi to dali aj domov ale myslím že to je veľmi silná dávka odkedy mi to kazu pichať malý ma kope nonstop a mám o malé strach dnes som si dala len jednu dávku a v pondelok sa chystám si dať spraviť testy u obvodnej lebo vraj si mám pichať až do pôrodu tak neviem vopred ďakujem za odpoveď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre