Cysty v hlavičke dieťatka

svetlusb
19. feb 2016

Dievčatá, prosím rada by som sa spýtala, bola som u doktora na 3D sone, povedal že malinké má malé cysty v hlavičke ☹, ale že to nie je nič také zlé, ale prosím rada by som sa ubezpečila. Máte s tým niektorá skúsenosť?☹ Veľmi sa bojím.

sasa1983
19. feb 2016

Neutesujem Ta, len konstatujem, ze sa zvyknu casto vstrebat a mozno uz na najblizsom usg nebudu vobec vidno...drzim palce aby tomu tak bolo.

svetlusb
autor
19. feb 2016

Neviem čo si mám myslieť, doktor povedal že to nie je nič zlé, ale aj tak sa bojím. Teraz budem stále v strese :-/

svetlusb
autor
19. feb 2016

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cerez
19. feb 2016

V okolí jedna mamička mala to isté a dievčatko po narodení nemala nič, bola len na kontrolnom vyšetrení. Tiež sa do pôrodu vstrebali.
Sestra zas keď čakala prvorodeného, syn mal zas niečo s črevom a do pôrodu sa to tiež spravilo. Všetko je to vo vývoji, si len v polke tehu a dieťatko má ešte čas vyvíjať sa. 🙂

katkasofi
19. feb 2016

Ahoj. Moja sa narodila s cystou na mozgu. Teraz oslávila prvý rôčik a je chvalabohu v poriadku 😉. Pre mna to bol šok ale ubezpečovali ma ze sa to stáva a cysty sa vstrebaju..

rybka13
19. feb 2016

@svetlusb nestresuj sa, ved pocujes, co Ti dievcata hovoria. naozaj to nemusi nic znamenat, inak by doktor povedal, ak by to bolo vaznejsie.... drzim palce a hlavne pokoj

rybka13
19. feb 2016

mojmu brachovi zistili cysticku v 18, ktovie kolko ju tam mal, nasi vystresovani, teraz ma 33 a uz ani neriesi ci sa vstrebala, alebo ci je tam este..

monbla002
20. feb 2016

neboj sa ničoho!!!!!Bude to krásny a zdravý chlapček!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

anakristina
20. feb 2016

@svetlusb moja mala v 19tt a v 22 uz ich nebolo vidno na usg

ja1985
20. feb 2016

Ahoj, mne pri prvom tehu to takisto dr povedala...v 19.tt....ale hned vravela, ze su to pravdepodobne "tie" cysty - oni maju myslim nejaky nazov, ktore sa vacsinou do porodu zvyknu vstrebat...poslala nas ale na podrobnejsie vysetrenie, kde dr tiez vravel ze sa pravdepodobne vstrebu...to bolo este v taliansku...ja som potom odchadzala na svk, a tu pri sonach mi uz dr nic vravel....ani pri porode a mala ma o 3 tyzdne 2 roky a je zdravotne uplne v poriadku 😇 urcite sa nestresuj, ked by to bolo vaznejsie, urcite ta upozorni 🙂

monbla002
20. feb 2016

😉😉😉😉

anakristina
20. feb 2016

@ja1985 cysty choroidealnych plexov tusim.presne tak.nic sa nedeje.co uz my mamicky sme uz len take.vsetko nas znepokojuje.

monbla002
20. feb 2016

Čítam si o tom od včera,dokonca aj odbornè medicínske články a ak sú všetky ostatné rozbory,krvné testy a výpočty sona v poriadku,nič zlé to nezmamená a vstrebú sa veľmi rýchlo

bajana
20. feb 2016

@svetlusb a prečo neveríš lekárke? Však tá má viac skúseností než anonymné ženy na fóre 😉

skladka
20. feb 2016

@svetlusb nám ich našli tiež, o tri týždne tam už neboli 😊 Moja sestra má cysty a nijak ju v jej živote neovplyvnili - zistili jej ich keď mala desať.

rybka13
24. feb 2016

@bajana chce povzbudit, ved je to pochopitelne, kazda by sme sa aspon trocha obavala..

shirako
14. mar 2016

@svetlusb ahooj.. ja mam skoro 5 ročnu dcerku...a ked som bola v 26tt tak mi povedali na sone ze ma mala na hlavicke cystu plex chor ci ako sa to vola. Povedali mi ze sa to zvykne vstrebat do 30 tt...ak nie moze sa narodit dietatko s dawnovym syndromom. Strasne som sa bala. Ked som prisla na dalsie sono doktor mi behal so sonom po bruchu minimalne 10 minut a nic nehovoril. Strasne som sa vtedy bala.. no nastastie sa to vstrebalo a vsetko bolo v poriadku. Teraz mam doma 5 rocnu ukecanu babu. Tak sa hlavne nestresuj. Neboj sa, vsetko bude v poriadku 😊

anakristina
15. mar 2016

@shirako edwardsov syndrom nie dawnov. A musia byt pritomne aj ine znaky. Ak je vsetko ostatne v poriadku nic to neznamena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre