Cysta na začiatku tehotenstva

tanicka1602
6. dec 2022

Ahojte. Som v 7tt a dnes som bola na prvej prehliadke u gynekologicky, okrem potvrdenia tehotenstva mi však povedala, že mám na ľavom vajecniku 7cm cystu.
Doktorka mi povedala len že to budeme priebežne sledovať a že mala aj mamičky ktore mali väčšiu cystu a tehotenstvo bolo v poriadku. Ja sa však veľmi obávam o bábätko a aj o seba, či to nebude treba zoperovať, pretože doktorka povedala že operácia by vôbec nebola vhodná v tehotenstve. Máte prosím niekto s takouto situáciou skúsenosti? Dakujem za všetky rady a komentáre.

ikonica
6. dec 2022

Tiez som mala cystu pocas celeho druheho tehu a vsetko bolo ok...

tanicka1602
autor
6. dec 2022

@ikonica a tiež bola taká veľká?

ikonica
6. dec 2022

@tanicka1602 tusim 3x4

aaadkaaa
6. dec 2022

Mala som cystu 5cm a pocas tehu praskla, nebol ziaden problem

evelyn246246
6. dec 2022

.. ja som mala napriklad hematom a riesilo sa to tak , ze pri porode ... cysta sa tiez da pri porode (sekcia)..ak sa sama nevstrebe ..inak kedysi davno som mala 13 cm cystu a dosla som na to pri preventivke ...tam uz jedine OP..ale ty mas len 7 cm .. a navyse je dolezite aka je..(su vodnate a potom take co obsahuju vlasy, zuby ...atd) vacsinou sa to sleduje a potom sa urci co a ako dalej ..podla mna kludne donosis a porodis ...bud to pojde same prec a ak nie ..mozno sa dohodnete rovno na sekcii a cysta pojde prec ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre