Cukrovka v tehotenstve

21. máj 2021

Baby pred 3 tyzdnami som bola u gyn.Vypila som tu glukozu a podla vsetkeho nemam cukrovku.Dneska som namerala doma,hned po jedle som mala 9,7.Co si myslite o tom?

venija
21. máj 2021

Aký čas po jedle?

didi2102
21. máj 2021

Ja som mala tehu cukrovku,meria sa po 1.5-2hodinach tuším a myslím že mali byť do 7 , hneď po jedle sa nemeria, ak by si mala po 1.5-2h takúto hodnotu môže to byť náhoda podľa toho čo si jedla,napr mám zemiaky s mäsom,časť zemiakov nahradiť nejakou zeleninou to je cele

autor
21. máj 2021

@venija cca pol hodinu po jedle..
@didi2102 vyskusam zmerat cukrovku pred jedlom a po jedle,napisem na papier a ked pojdem v stredu na poradnu tal to ukazem gynekologovi😞

didi2102
21. máj 2021

Pol hodinu po jedle sa nikdy nemeria a nemeria sa ani pred jedlom .. meria sa ako som písala 1.5-2hodky po jedle,chodila som normálne s tým k diabetologicke

kiki68
21. máj 2021

To sa nemeria takto po jedle. Ak so presla zatazovy test tak si ok a nemas tehu cukrovku.

barus26
21. máj 2021

odmeraj si 2 hodiny po jedle, ak budeš mat hodnotu do 6,7 je to ok. Mala som tehu cukrovku

autor
21. máj 2021

@kiki68 no ono to bolo tak,ze som vypila tu glukozu,a cca po hodinu a pol vyvracala😣 Sestricka hovorila ze keby som mala cukrovku,tak by to vysledky ajtak ukazali🤷🏼‍♀️ ja som hlavne kvoli tomu v strese,lebo sme boli na navsteve,ano jedla som aj sladke aj pila som pomatancovy dzsus..vsetci zmerali cukrovku mali okolo 5-5,2 a ja jedina 9,7.
Pritom aj oni pili aj jedli sladke..samozrejme ja hned stres a panika ze co teraz..

didi2102
22. máj 2021

Ale ty si tehotná telo pracuje inak,metabolizmus je iný,nemeraj si tehu cukrovku nemáš , načo si robíš stresy a privolavas choroby 🙆😬 prepáč ale neviem čo je to za zábavu si takto meravat

kiki68
22. máj 2021

Pokial viem sa berie nalacno, po hodine a druhej hodine. Nemyslim ze by to malo vplyv. Inak by Ta poslali test opakovat

kiki68
22. máj 2021

Si tehotna, inak ten cukor spaluje. Preto sa u tehu zien robia zatazove testy a nie namatkove meranie cukru. Takze sa nestresuj a preventivne mozes vynechat sladkosti a sladke napoje

autor
24. máj 2021

Baby merala som 2h po jedle,mala som 6,5.To je v poriadku ano?Inak nenapisala som ze mam suchoty v noci,stale sa zobudim na to ze som smadna..ale to mam uz x rokov,nie iba v tehotenstve.Ja neviem teraz,merat stale ten cukor aby som vedela nacom som,alebo nemerat vobec kedze zevraj nemam cukrovku?

barus26
24. máj 2021

áno to máš dobru hodnotu. Ja som ale napr. mala tehu cukrovku a hodnoty takto doma stále v norme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre