Cukor v moči v 38. týždni

20. jan 2023

Ahojte, chcem sa opytat mam tehotensku cukrovku.. hodnoty merane glukomerom su super dnes rano nalacno 4.6. Max na lacno som mala 5,2.. ked nalacno pod 4.4 tak mam ketony v moci .. babo je tiez ok .. kazdy den si este aj kontrolujem moc a tam mam vsetko ok. Prikladam foto.. par krat sa mi akurat stalo ze som mala ketony v moci .. a dnes na poradni mi sestricka povedala ze sa mi objavil cukor v moci .. myslite ze je to velke riziko pre babo? Alebo ako to je mozne ked ja to mam ok 🤷‍♀️ Nechapem preco kedze ja mam vzdy taketo vysledky .. dakujem

ivanakal
20. jan 2023

Ja som mala cukor v moci v posledne mesiace tehotenstva stale.... netusim preco. Poslali ma na diabetologiu, v krvi ok, ale v moci cukor. Pritom sladke som nejedla. Porod bol bez komplikacii, maly bol aj je ok 😀

autor
20. jan 2023

@ivanakal len je ni divne ze ja mam tehotensku cukrovku.. mam dietu.. aj u diabetologa bol moc vzdy ok. Aj u mojho gynekologa a v nemocnici uz sa mi objavil 🤷‍♀️ aj z krvy som mala vzdy ok.. aj moje hodnoty su ukazkove

anavixy
20. jan 2023

Normalny stav v tehotenstve 🙂

zabka79
20. jan 2023

Ja som mala tehu cukrovku. Iba uprava stravy bez inzulinu. Tieto pasiky som mala na ++ a +++ , po porode som bola na kontrole. Cukrovka porodom zanikla

autor
20. jan 2023

@zabka79 a zvykli ste mavat v moci cukor? Lebo ja u svojho doktora a ani doma som nemala az dnes v nemocnici som mala a popri tom som si rano kontrolovala a nic som tam nemala ..

bluemoon24
20. jan 2023

A dietu dodrzujes? Rychle cukry jsi vynechala (krom ovoce)? Po jidle mas hodnoty ok?

autor
20. jan 2023

@bluemoon24 ano hodnoty su ok. Mam pruzky na moc (aj od diabetologa kde je cukor a ketony.. aj svoje ako hore na fotke ) kde si kazde rano kontrolujem moc .. a moje neukazuje nic. U diabetologa bol moc vzdy ok. Aj u mojho doktora a aj doma. A zrazu v nemocnici maam cukor v moci.. 🤷‍♀️ popri tom rano som to mala ok.. ano dietu dodrzujem.. maly je väcsi skor teda ze dlhsi .. ale uplne zodpoveda tak ako ma na dany tyzden .. a aj hodnoty po jedle mam dobre

anavixy
20. jan 2023

Však ale čo ešte riesis, nestaci ti odpoved od profesora gynekologie? Cukor v moci je NORMALNY stav v tehotenstve, fyziologicka glykozuria. Navyse mohlo dojst aj k chybnemu odcitaniu z papierika, alebo inemu skresleniu, jeden jediny raz cukor v moci by nic neznamenal, ani keby to hned mala byt nejaka pohroma, na to treba viacero pozitvnych skriningov a hlavne nie v tehtenstve, kedy je to, vid vyssie, normalne. Nestresuj za zbytočnosti, riad sa krvou.

zabka79
24. jan 2023

No vzdy ked som si doma robila pest pasikom tak vzdy

snikas
2. júl 2024

@ivanakal Ahoj, a po pôrode sa upravilo? Lebo ja mám to isté a nevedia si vysvetliť prečo v moci mám (dokonca večer mám až 5 krížikov, ráno dva)

ivanakal
3. júl 2024

@snikas ano po porode uz vsetko ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre