Crohnova choroba a tehotenstvo

franchise27
4. jún 2012

Ahojte, mam diagnostikovanu Crohnovu chorobu cca 6 mesiacov. Ide o lahsiu formu..ale musim uzivat tabletky uz asi na stalo...Mali ste niektora tuto diagnozu a snazili sa otehotniet, resp. ste boli tehotne? Ako to prebiehalo, co lieky a vedlajsie ucinky na plod.....sme vo faze planovania,a preto zhanam informacie aj odl zien ktore to naozaj zazili a nie len od lekarov...vopred velka vdaka

nice202
4. jún 2012

aka je chronova choroba? nie nahodou Crohnova choroba?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
franchise27
autor
4. jún 2012

@nice202 ano ano, maly preklep 😉

nice202
4. jún 2012

@franchise27 ja viem o tejto chorobe len od kamarata, ktory nou trpel od detstva. bol strasne chudy, nenormalne krce v zaludku a nemohol skoro nic jest. pred pol rokom bol na operacii, kde mu odstranili dost velky kus creva. neviem ci hrubeho alebo tenkeho. inak odkedy ho poznam, stale bral nejake lieky. mal dost vazny stav. po operacii bol na tom o poznanie lepsie a aj pribral.

franchise27
autor
4. jún 2012

@tanapeta presne aj ja beriem Salofalk 500. A nemala si problem otehotniet? ja mam uz dopredu strasny strach, ze liekmi ublizim babätku a tym aj samu seba blokujem. Citala som ze ked sa beru tieto lieky, tak dojcenie neodporucaju a presuvaju dieta hned na umele mlieka...toho som sa tiez obavala a ked vidim ze pises ze ty si brala aj pocas dojcenia, tak mam hned pozitivnejsi pohlad...Ja chcem este pockat zo 5 mesiacov, nabrat coto na mojej biednej vahe a riadne poliecit creva a dame sa do toho....Ty si nemala pocas tehotenstva ziadne prepuknutie choroby?

franchise27
autor
4. jún 2012

@nice202 ja zatial nemam vazny stav...krce veru boli, a z hocicoho ma prehnalo a tiez som dost schudla a to som chuda odjakziva.... ☹ ale ako beriem lieky tak je dobre, tak ja dufam ze to u mna nikdy neprepukne tak agresivne,ze bude nutna operacia...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
franchise27
autor
4. jún 2012

@tanapeta aj moj gynekolog mi povedal, ze vsetko musi byt po vzajomnej dohode gynekologa a gastroenterologa, presne kvoli liekom a tak...teraz si viem predstavit ze ked sa rozhodneme ze to toho pojdeme naplno tak ma bude cakat asi kolonoskopia (brr, ale co uz dako prezijem). Dakujem ti krasne za informacie...trosku ma nakopli k pozitivnejsiemu mysleniu....pa

luskacik32
4. jún 2012

Ja ju mam uz 13 rokou mam dve deti vo veku 7 a 4rokou pocas tehotenstva som barala iba salofalk500mg aj to iba prvy trimester potom mi ho gastro vysadil vsetko bolo v poriadku ale musela som rodit cisarskym rezom ale vsetko bolo super uz na druhy den som behala okolo deti. Ak budes potrebovat radu kludne napis rada poradim.

franchise27
autor
4. jún 2012

@luskacik32
@tanapeta Som velmi rada babenky ze ste reagovali na moju otazku....mam realne poznatky od vas, co ste to prezili a prezivate a dufam ze sa mozem na vas obratit ked budem mat dalsie otazky ohladne tehotenstva a tejto "skvelej chorobky"

mirka285
4. jún 2012

@franchise27 je naozaj problem predtym ako zalozim otazku skontrolovat ci uz taka nahodou neexistuje?? https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/ulcerozna-kolitida-crohnova-choroba-a-tehotenstvo-je-tu-niekto/

emilii
4. jún 2012

@tanapeta ahoj .. aj ja mám ulceróznu kolitídu, otehotnela som v pokojnom štádiu, od 12 tt užívam preventívne pentrasu sachet a pentasa čípky .. zatiaľ je u mňa všetko OK .-) nemusím držať dietu, stravujem sa normálne ... tiež som mala zo začiatku veľké obavy ako to bude prebiehať ... tak hádam, že to dotiahneme do úspešného konca .. obávam sa len pôrodu / prirodzeného/ aby mi nezhoršil stav a nemusela som opäť užívať kortikoidy ☹((

franchise27
autor
5. jún 2012

@mirka285 nikto ti neprikazuje aby si prispievala ked taka otazka tu uz bola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre