CRL - veľkosť plodu

martina_hod
10. sep 2024

Zdravím, mala by som byť dnes podľa MS 12+4tt

V piatok som bola u zastupujúceho lekára nameral crl 5,63cm vychádzalo 12+2 čo bolo o dva dni viac (neriešila som)., srdiečko bilo

Dnes som šla na kontrolu k mojej lekárke čiže po troch dňoch kvôli miernym bolestiam a obavám, nakoľko už mám MA za sebou ( a nie raz) ... po meraní som ale zostala trochu zaskočená nakoľko crl 5,62 cm a veľkosťou teda na 12+1tt, akcia srdiečka bola

Mám sa toho nejako obávať alebo môže ísť len proste o odchýlky kvôli inému stroju, inému doktorovi, mala som pocit, že babo bolo merané dnes v inej pozícii (z hora) ako v piatok (z boku). Ďakujem za skúsenosti

sisa_s
10. sep 2024

Neries, je to uplne individualne, chod k 10 doktorom a budes mat 10 inych merani...ide o orientacne meranie, ci tam nie je rozdiel tyzden, dva...

katariiinkaa
10. sep 2024

Tiež si myslím že nie je dôvod na obavy, mne sa minule stalo to isté, na prvom utz bolo bábo podľa merania o deň menšie, o 2 dni na to zrazu o 2 dni väčšie ako podľa terminu malo byť. 2 rôzni lekári, 2 rôzne prístroje.

zzuunnaa
10. sep 2024

@martina_hod tiež by som to neriešila, babo mohlo byt inak otocene a už to inak prístroj nameral… problém je ak je odchýlka viac ako 2 týždne… alebo že by bolo všetko OK a do ďalšej poradne by nenarástlo a pod.. toto fakt nemusíš riešiť 🙂 držím palce nech ide všetko dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre