Črevná viróza v 14. týždni

marianka8881
28. dec 2016

Ahojte, chcem sa informovať som v 14tt a dostala som črevnú virózu, hnackujem, zvraciam, hrozne ma bolia čreva, mám zvýšenú teplotu 37,2. Viem že bábätku hrozí iba dehydratácia ak nebudem piť ale proste všetko ide von, čo vypijem... Musím si tým prejsť, lekár mi nepomôže. Aké máte skúsenosti? Čo pomáha? Ďakujem.

sibalka21
28. dec 2016

Horka cokolada, ryza, banany, na zaludok pastilky Renie..... Je tu strasne vela tem s tymto problemom, skus hladat....

janickadr
28. dec 2016

@marianka8881 Lekar moze pomoct, moze pichnut injekciu alebo predpisat lieky proti zvracaniu, napr. Torecan, moze dat infuzie a pod...

marianka8881
autor
28. dec 2016

Ďakujem, našla som, len som chcela info od žien, čo si tým prešli v trhu.

florianabotosova
28. dec 2016

Dobrý deň! Myslím si že by ste mali ísť k lekárovi dá Vám lieky proti zvracovaniu a nejakú infúziu možno 5% glukózu aj kvôli bábätku. Na hnačku si skúste kúpiť Nutrolin B sú to probiotiká ale zvyknú pomáhať pri hnačke. Keďže čakáte babätko bolo by najlepšie ísť k lekárovi pretože nielen dieťa bude dehydrované ale aj vy. Skúste ešte banány, horkú čokoládu a kúpte si minerálnu vodu s názvom Fatra.

marianka8881
autor
28. dec 2016

Ďakujem :/

florianabotosova
28. dec 2016

@marianka8881 Dúfam , že Vám to pomôže 🙂

palculienka123
28. dec 2016

Prešla som si tým v 13-tom týždni. Odporúčam ísť k lekárovi. Kedže som odmietla hospitalizáciu, predpísali mi Torecan čapíky (hnačku som mala len z rána), ktoré fakt veľmi pomohli. Sice som mala ešte silné krče na žaludku, ale aspoň som už nezvracala. Dieťatko je ok 🙂

elenvision
29. dec 2016

ja som mala na zac. 9.mesiaca salmonelozu. Isla som na pohotovost a museli ma hospitalizovat. Asi by ma aj poslali naspat domov,ale kedze som bola tak vysoko tehotna, vraj tie krce mozu vyvolat aj stahy maternice, tak ma pre istotu sledovali v nemocnici. davali mi len infuzie s no-spou, nic viac...a jest len suchare a ich cierny caj...Z neho som mala prisernu zahu, tak som sa po par dnoch vypytala domov...po tyzdni to preslo a normalne sa mi maly narodil presne na termin ..co bolo pozitivne, schudla som v nemocnici za tyzden 3 kg , takze celkovy narast vahy som mala len 5 kg za cele tehotenstvo 🙂

marianka8881
autor
29. dec 2016

Už som na tom ok, dali mi glukózu a degan proti zvracaniu, dehydratácia pominula ... Vzala som Paralen proti teplote a ideme ďalej som šťastná, bábätko je ok :*

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre