Covid v 2. trimestri

marienkakf
13. dec 2021

Ahojte, poprosim trocha psychicky vzpruzit 😔 som v 27.tyzdni a uz lezim tyzden..teploty stale, horucka len jeden den,kazdy den ine priznaky. Strata chuti a cuchu mi neprekaza, bolest chrbta, nechutenstvo, hnacka, nespavost, neviem si najst miesto..dietatu sa nepaci asi ziadna poloha. Ak nahodou sa nebrani, bojim sa ci je v pohode. Ako sa postavim, taha ma hned brucho. Extremna unava. Davam do seba vsetko mozne a cakam.. Dnes som sa po tyzdni spojila s Dr.,zisti mi, ci mam narok na monoklonalne. Gynekolog ma zvozil,ze nie som ockovana, bala som sa dat..a tak som dufala v bezpriznakovy priebeh..vy ste to ako zvladali a babatko? Dakujem!

ivka21
13. dec 2021

@marienkakf normálne sa to da zvládnuť ja som mala v 7 mesiaci pocit niečoho v hrdle, strata cuchu upchaty nos, bolesť hlavy a únava cca dva týždne.babo už v takom týždni býva bežné nespokojné a viac kope a ho cítiš to nemusí byť covidom. Prečo by si sa mala očkovať tehotná keď nechceš? Mne to tiež navrhli nedala som sa. A áni sa neplánujem. Skóre uzdravenie prajem.

marienkakf
autor
13. dec 2021

@ivka21 dakujem za odpoved 😊

janinah
13. dec 2021

V dnešnej dobe pri toľkých info dúfať? Ti múdrejší sa poistili očkovaním...takže dúfam.ze ti tvoje dufanie pomôže.O monoklonalnych protilatkach som dosť prečítala.aj sme ich v rodine využili u osoby.ktora dá ozaj nemohla ockovat.tam ide o rýchlosť podania a po týždni je to dosť neskoro.A tiež je indikované komu áno a komu nie...zdravé neockovani tehotné ženy či pod to patria? Uvidíš...ja to dosť tuším.moja teh.dcera sa očkovať dala a urobila dobre....protilatky chránia aj novorodenca.zelam skóre uzdravenie

aurorastone
13. dec 2021

Ja som tiež prekonala covid v 2 trimestri bez očkovania, vybrala som 2 balenia zinnatu, paralen na teplotu a céčko decko zinok plus môj femibion som brala...teploty okolo 39.. Po 3 dňoch bolo už lepšie... Drzkaj sa, nech je Ti cim skôr lepšie ❤️

zuzana212722
13. dec 2021

@marienkakf už si mala byť dávno vysetrena.. Napríklad v covid ambulancii a nezaškodilo by aj sono.. A nerozumiem prečo si sa bála očkovať.. Ja ti poviem ze ja som to mala rovnako ako ty len s tým rozdielom že očkovanie vtedy ešte nebolo.. A nakoniec som musela rodiť skoro som zomrela.. Bola som potom dlho v nemocnici a to aj na kyslíku dieťa som si ani v rukách nedrzala lebo som bola mimo.. Volaj do nemocnice nech ta vysetria

mon1806
19. dec 2021

A covid ste už niekedy mala alebo nie ?

zuzula507
28. dec 2021

@marienkakf ako si dopadla? Ja som prekonala tiez v 2 trimeatri s obojstrannych zapalom a 10 dnovou hospitalizaciou obcas aj na kysliku tiez som nebola.ocko..obaja sme ok 🙏

marienkakf
autor
30. dec 2021

@zuzula507 ahoj, už je dobre 😉 zvládli sme to bez nemocnice.. len si picham fraxiparine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre