Covid pozitívna počas pôrodu

25. jan 2022

Ahojte, v rodine mame covid už to má syn, bratia a cítim ze to chytá dnes už aj mna...Som 39tt. Mam v celku strach ak má to chytí ako prebieha taky pôrod? Príznaky mam zatiaľ bolesť hlavy a svalovicu. Ďakujem za odpoved

mamina0078
25. jan 2022

Normalne, len zdrav. personal ma tie specialne obleky inak ziaden rozdiel.

katkaseiner
25. jan 2022

v NZ odoberu dieta kym je matka pozitivna a ano rodi sa s kozmonautmi. Drzim palce aby si vydrzala kym uz budes po covide.

lienka.7
25. jan 2022

Pýtala som sa v decembri na Antolskej kvoli kamarátke. Je potrebne im dopredu oznámiť ze si pozit, aby sa pripravili na teba. Mas zvlášť miestnosť, zvlášť tím pôvodný. Odrodia ta, maju pre teba priestor. Dieta ti v žiadnom prípade neberu, pokial si schopná sa o neho postarať, je s tebou.

anjelicek26
25. jan 2022

Bude to len o obleceni a ochrannych pomockach pre personal, inak budes rodit normalne, idealne dat hned po pozitivnom teste v porodnici vediet, ze si tesne pred terminom, pozitivna a ako sa zariadit po prichode do porodnice. ZJasne zavisi od nemocnice, ale vacsinou beru dieta prec, aby sa nenakazilo...

ukulela
25. jan 2022

@katkaseiner pokial sa matka zvlada o dieta starat, nemozu jej ho odobrat. stat sa to mne, maju tam od policie po ombudsmanku zbuntosenych vsetkych. doma nikoho nezaujima, ked je matka pozitivna a ma tam 4 deti, ci im ma kto caj urobit ....

lienka.7
25. jan 2022

@anjelicek26 pokial je matka schopná sa o dieťa starať, nemajú právo jej ho brať!
Presne ako pise
@ukulela doma je to ako keď sú pozit?

any_soj
25. jan 2022

@ukulela presne, do bodky.

katkaseiner
25. jan 2022

@ukulela ja vás chápem, píšem len čo je v NZ, nevymysleli som to a áno súhlasím s vami ale nezmením to

katarinka2290
26. jan 2022

Ja som rodila pred mesiacom pozitivna,ráno na príjme ma natestovali a podla toho za zariadili.mali pripravenu samostatnú izbu,používali ochr.pomocky a štíty,veci si hned na chodbe povyzliekali a zahodili.porodnbol vyvolávajú tak našťastie do večera som porodila.vtedy ma bolelo iba hrdlo tak sa to dalo dýchať s respiratorom ale dali mi fpp3.dieťa na noc vzali do inkubatora nech je oddelené od iných babatiek a na druhý deň mi ho priniesli a už sme boli spolu.vysetrenia chodili robiť na izbu,čo sa nedalo vyšetriť napr.oblicky babatka na izbe tam to sme šli po karanténe potom do pôrodnice na vyšetrenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre