Covid počas tehu a antibiotiká

stanuska0909
2. nov 2022

Ahojte chcela by som sa vás opýtať som 16 týždni tehotenstva a mám covid doktorka mi dala antibiotiká nakoľko mám strašný kašeľ a bolia ma priedušky dosť sa bojím covid a ešte aj antibiotiká k tomu chcela by som sa vás opýtať či ste to niektorá takto mali. Doktor ma uistil že by sa nemalo nič stať. Dôverujem mu ale chcela by som sa informovať a poprosiť vás o radu či ste to mali niektorá .A či bolo bábätko v poriadku.

januska12323
2. nov 2022

Horšie ako lieky bude pre dieťa keď nedostane dosť kyslíka.

lenuska9999
2. nov 2022

@stanuska0909 áno mala som covid v druhom trimestri tehotenstva. Pre kašeľ a bolesť na prieduskach som dostala tiež antibiotika. Zinnat tuším. Neboj doktor vie co predpísať. Nie všetky lieky škodia plodu a niektoré atb sa môžu užívať aj v tehotenstve. Horšie pre bábätko by bolo keby ti to prešlo v niečo vážnejšie kvôli tomu, že si sa poriadne neliecila. Takže atb, vitamíny a aj paralen je ok (tehotným Maximálne 3 krát do dňa paralen )

veronika3110
2. nov 2022

brala som atb asi v nejakom 13. týždni na 10 dní... nebol to covid, ale hrozne som kašlala, mala som až záchvaty a nemohla som potom prestať.. dcéra má 6m a je zdravá ako ryba.. naozaj atb by ti nedávali len tak bezdôvodne..

stanuska0909
autor
2. nov 2022

@lenuska9999 super som rada že nie som sama.Ja som aj zaočkovana nakoľko sme mali covid v 2021roku a ja som mala ťažký priebeh.Mne zajtra už konci karantena takže zatiaľ ok až na ten kaslisko neúnosný a priedušky.Preto mi dal aj antibiotiká lebo že ten môj kašeľ kestrasny.A ak sa môžem opýtať bábätko je ok?

beatas515
2. nov 2022

@stanuska0909 tiež som mala kovid v 2 trimestri a brala aj atb, bohužiaľ dcéra má "vďaka" tomuto problémy so srdiečkom. Švagriná zas mala kovid tak silný že porodila predčasne. Takže ja ti odporúčam počúvať lekára a liečiť sa. Keď to je nutné aj atb.

ropucha6
2. nov 2022

Tiez som mala extremny kasel, nedostala som nic. V kazdom pripade pocuvaj lekara.

lenuska9999
2. nov 2022

@stanuska0909 áno všetko je v poriadku, klop klop

stanuska0909
autor
2. nov 2022

@lenuska9999 tak sa teším s vami.Dufam že aj my budeme ok.dcerka že veľmi teší na súrodenca.

lenuska9999
2. nov 2022

@stanuska0909 nebojte, hlavne treba myslieť pozitívne. Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre