Covid počas tehotenstva

iveta5482
19. sep 2024

Ahojte mamičky.
Dnes mi vyšiel pozitívny covid test, od utorka sa trápim, momentálne mám strašne silnú nádchu a upchate celé dutiny. Od fukania nosa už poriadne ani na uši nepočujem.

Čo Vám pomohla na veľmi silnú nádchu?
Môže nejako covid uškodiť bábätku? Napríklad maminky, ktoré ste mali covid ešte v roku 2020, mali vaše deti s niečim problémy?

kiki68
19. sep 2024

@iveta5482 kamoska mala a dieta je zdrave, mala v roku 2021

lalilla
19. sep 2024

Moja kamoska mala tiez ku koncu covid, bola aj v nemocke na infuzke a mala je zdrava. Skore uzdravenie!

angeli121212
19. sep 2024

@iveta5482 ja som mala covid v druhom trimestri a na malého to nemalo žiadny vplyv

diewcatqoo
19. sep 2024

Mala som covid pocas jedneho tehotenstva 2x. Okrem toho som mala medzitym aj chripku a zapal dutin. Chripka a zapal dutin ma zmohli ovela viac ako oba covidy. Dieta vyzera, ze je ok - ma 2 mesiace.
Navar si teply caj, do nosa striekaj morsku vodu (pripadne vyplach konvickou), na kasel sirup Stopkasel, pripadne ja som mala na odporucanie lekara aj Acc long, na bolest krku Stopkasel angin ex sprej, na teplotu paralen.

luciaruz
19. sep 2024

Ja som mala tiež covid cez tehotenstvo. Konvička nepomahala, ani bylinkove si tie morske spreje do nosa. Doktor mi povedal, ze to na babo vplyv nema. A ze mozem nasivin sprej.

mimi852021
19. sep 2024

@iveta5482 dobrý deň ja sa trápim už od piatku. Dostala som aj Atb ale prvé nezabrali vôbec obrovská nádcha. Včera som bola na ster a krv. Zmenila mi ATB. Na nos sa naparujem inhalujem vincentku. A mám kvapky ale nepomáhalo moc až dnes sa mi uľavilo podľa mňa nové ATB.na kašeľ mi pomohli až stop kašeľ môžu aj tehotné. ATB doktorka konzultovala aj s primárkou co mi dať. Určite zavolajte lekarke keď sa necítite dobre. Mňa poslal gyn., že radšej sledovať od začiatku stav. ja som v 8.mesiaci a ten kašeľ je masaker. Držím palce. A veľa oddychovať ja nič nevladzem.

domka222
19. sep 2024

Ja som sa bála, že s covidom budem rodiť. Chvalabohu som rodila týždeň po vyliečení. Dieťa zdravé

thirstymonk
19. sep 2024

Žena rodila s covidom. 24 hodin po porode ju vykopli z porodnice. Mňa ku porodu nepustili, hoci som sa len kvoli tomu jedinemu dal začipovať. Viac už ma nikto neo*ebe.

lucia13022023
19. sep 2024

Aj ja a aj moja sesternica sme mali covid v rovnaký čas. Ja asi 12tt ona 33tt. Obe deti sú úplne v poriadku.
Do nosa som si dávala morskú vodu a v SOS prípadoch olynth🤷🏻‍♀️ asi tak 3x sa tak stalo kedy fskt ze nič nezaberalo.

wanduska327
19. sep 2024

@iveta5482 Ja som mala ...a mala je ok ..len ja som schytala dosť silný mala som hnačky skončila som na infúzií

andrea2323
19. sep 2024

Pridávam sa, ja som mala covid v tom najcitlivejšom prvom trimestri a všetko je v poriadku, mám 3 mesačné zdravé bábätko ☺️

paulina291
19. sep 2024

Ja som mala v treťom trimestri, nepomohlo mi nič z takých zaručene bezpečných liekov v tehotenstve. Takže sa priznám, že som si výlučne na noc strekla muconasal, inak by som sa vôbec nevyspala. Malý je úplne v poriadku.

buducamama
19. sep 2024

@iveta5482 neviem, v ktorom mesiaci tehotenstva si, ale ja som rodila s covidom. Posledny tyzden pred porodom som ho chytila, najhorsie som si odtrpela aj s kaslom. Stopkasel a slana voda a paralen, to som si davala. Nastastie ma kasel presiel do porodu, aj kychanie, lebo som rodila cisarskym a to si neviem predstavit tu bolest v takom pripade.

zuzana9393
20. sep 2024

Ja som mala v 2021 na Vianoce. Bola som v asi 18 TT. A maly je zdravý 🙂

tetapetra
20. sep 2024

@iveta5482 švagriná,schytala počas tehotenstva 2x covid. Všetko v poriadku😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre