Covid a tehotenstvo

8. sep 2024

Prosím poraďte, teraz sme prišli z dovolenky, nevedela som, že som tehotná čiže sme si užívali jedlo pitie a ešte som aj schytala kovid… dnes ráno na teste dve paličky-tehotenskom, aj sa teším aj bojím. Prežije to?

sense
8. sep 2024

Prvý trimester je aj tak na prírode. A hlavne sa treba ukľudnít. Lebo stres škodí viac ako tých pár pohárikov na dovolenke keď si ešte ani nevedela že si tehotná

svetlonos
8. sep 2024

Ak si na začiatku, nemali by to vadiť. Ja som mala dostať ms a s muzom sme si snáď po roku sadli doma k dobrému vínu. Dali sme si takto 3 večery par pohárikov. Ms som nedostala, myslela som ze asi z nachladnutí. Po 4 dnes som urobila test a bol pozitívny, koľajnice ako hrom. Tiez som sa zľakla, v tomto som extremne konzervatívna.
To sa tých prvých par dni k bábätku vraj nedostane. Maly je uplne zdravy, všetko v naj poriadku. Nikdy potom som v tehotenstve už nepila, ani počas kojenia. Neboj všetko bude fajn 😀

mogaa
8. sep 2024

tak veľa záleží aj od priebehu Covidu...ostatné je na prírode...tým že si tehotná si nemôžeš dávať nič, resp.len veľmi málo prípravkov....

jomarch
8. sep 2024

urcite to bude ok autorka, tie prve tyzdne sa k babu nic take nedostane. ja som takisto (a myslim ze okrem mna milion dalsich zien) zistila ze som tehotna po vikende kedy som vypila viac prosecca ako mi bolo treba (a dost mi bolo zle, cize telo uz asi davalo signaly, ze nemam pit 🤣). hoci sme sa snazili, mala som dovod mysliet si, ze v danom cykle to nevyslo. co sa tyka covidu, treba vylezat, podla priznakov - na bolest hrdla je dobry sprej stop kasel, to mozu aj tehotne, dalej vela tekutin, ak by bolo velmi zle, mozes aj paralen. ved si zober ze kolko zien bolo tehotnych v case realnej pandemie, ked sme tu mali tisicky pripadov denne. urcite bude vsetko ok. je vsak pravda, co pisu baby, ze je to na prirode. mohla by si byt zdrava ako rybicka, zivotny styl na jednotku a stale by to nemuselo vyjst, takze sa nestresuj tymito okolnostami. drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre