Covid-19 v tehotenstve

vev12345
1. dec 2023

Ahojte dievčatá, som v 18tt a mám covid. Zatiaľ chvalabohu bez vysokej teploty, len bolesť hrdla a taká celková slabosť a bolesť kĺbov. Riešili ste covid v tehotenstve s gynekológom (obvodným lekárom) pokiaľ ste nemali vážny priebeh?
A ešte otázka na maminky, ktoré prekonali covid v tehotenstve... Bolo všetko s bábom v poriadku? Ďakujem 🙂

adka3321
1. dec 2023

@vev12345 ja som isla rodit s covidom, do dna porodu som netusila, ze ho mam, myslela som, ze to mam len soplik a kasel 😂 mala je v poriadku, nic jej nechyba

kikiballa
1. dec 2023

@vev12345 ahoj ja som mala covid tiež v 18tt. Neskutočne som kaslala, bolelo ma na hrudi a išlo mi hlavu odtrhnúť. Dva týždne som preležala.Konzultovala som to aj s mojou obvodnou Dr aj s gynekologičkou. Všetko bolo v poriadku. Malinka sa narodila úplne v pohode. Drz sa.

olivia_c
1. dec 2023

@vev12345 ahoj, ja mam aktualne covid od 13 tt, prvy den mi vybehla teplota k 40, nevedela som ju znizit paralenom - tak som isla na pohotovost kde mi dali infuzie, mala som hrozne bolesti krizov, svalov, klbov a ako sa mi podarilo potom kazdych 6 h znizovat teplotu paralenom asi 2 dni, potom mi zacali sople, hrdlo.. teraz sa uz len doliecujem. A v nemocnici mi dali na 10 dni pichat fraxiparin - gyn som to volala, on ze OK. Kontrolu mam buduci tyzden, tak snad je vsetko v poriadku...

bejbypd
1. dec 2023

Ahoj mala som covid v 16 tt.nastastie bez teploty, ale inak mi bolo všetko..po narodení mal malý zhrubnutu plucnu žilu alebo niečo také hovorila kardio ,ale povedala,že to majú takmer všetky deti covidovych maminiek a nie je to vada a dá sa to do poriadku. Malý ma 10 mesiacov a všetko je naozaj v poriadku 🙂

nevenka
1. dec 2023

@vev12345 prekonala som, brala aom Paralen, teplota okolo 38,5, musela som si daco dat, kedze som doma mala s tazkym priebehom 19 mesacne dieta, nespala som dni a noci. Manzel chory, aj dalsie 2 deti. Dali sme to. Babatko je ok.

vev12345
autor
2. dec 2023

@olivia_c och, to si mala ťažký priebeh... držím palce, aby bolo všetko v poriadku, aj ty aj malé 🙂

vev12345
autor
2. dec 2023

Dievčatá ďakujem, trochu ste ma upokojili 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre