Covid-19 v tehotenstve

24. sep 2021

Ahojte, som v 14.tyzdni tehotenstva, dnes rano mi volala svagrina, ktora ma viezla domov autom (cca 15 min.cesty), ze dnes rano bola na test a je pozitivna. Odvtedy mam strach, čo ak som to od nej chytila? Covid som prekonala tento rok v januari. Viem, že nikto mi nevie povedat, ci som to mohla chytit, ale ako mam podporit teraz imunitu? Vitaminy pre tehotne beriem, aj sirup na imunitu. Bojim sa hlavne o babatko. Zaockovat som sa chcela ist v 15.tyzdni. Dakujem. Pekny den.

danielaaa212
24. sep 2021

Ahojky. Hlavne sa snazit nestresovat, a cakat. Nas syn bol dva dni s pozitivnou osobou, spolocna cesta autom...u kamarata bol dva dni a ocko chlapceka bol pozitivny. my sme sa stretli na cca tri hodiny s nimi tiez. Boli u nas ...kava..voda...bol u nas na wc, dokonca si odkaslal s tym,ze sme sa bavili o tom...ze uz mesiac ma problem s nadchou a kaslom...ze asi alergia, vo stvrtok minuly tyzden bol totiz negativny...a hold nedela uz bola nieco ine. Chcem tym len povedat...ze napriek tomu,ze sme boli v takom velkom kontakte s pozitivnou osobou, sme sa nenakazili. Cize, este stale je tu sanca,ze si to nechytila. Kedy ta viezla?

anjelicek26
24. sep 2021

Bohuzial sanca tam je vysoka, ale rovnako je mozne, ze mas este protilatky s januara. Teraz ti nic nepomoze, doma 5 dni a potom na testy a podla toho sa zariadit. Neviem, ci nieco na imunitu vyrazne teraz pomoze, ale C-ko a D-ko vyssie davky nie su nikdy na skodu...

autor
24. sep 2021

@danielaaa212 vcera poobede som isla z prace a videla ma na zastavke, tak ma zobrala domov.Hovorila mi,ze ju od rana boli hlava a ze sa neciti dobre, ale nenapadlo mi, že by to mohol byť covid. V mojom okoli je totiž kazdy druhy človek chory.

janage
24. sep 2021

Ak ste mali respirátory a po príchode domov si si umyla ruky poriadne tak šanca že budeš chorá je o dosť menšia.

klip0
24. sep 2021

Napríklad ja keď som mala kovid tak muž odomna za celý ten čas nedostal nič a to sme.vedla seba spali, boli zavretí v jednom byte, mali kefky v jednom poháriku atď atď. Takže vôbec sa nemusíš nakaziť. Takisto predtým ako som mala koronu, ju mala kolegyňa, boli sme.dlho blízko pri sebe bez rúška a nenakazila som sa. Tak nestresuj, držím palce

autor
24. sep 2021

@janage resipirator sme nemali, so svagrinou sa stretavame aj 3x za tyzden, beriem ju ako blizkeho clena rodiny.

xsandrax
24. sep 2021

Neboj, možno si to vôbec nechytila ☺️ Kopu ľudí ma ľahký priebeh a keď si už prekonala covid, tak máš protilátky ☺️

lienocka128
24. sep 2021

ja som bola pozitívna v decembri.... synovia aj manzel sa nenakazili...pritom sme boli spolu cely cas.... spali sme vsetci v jednej izbe vedla seba

autor
24. sep 2021

@klip0 Dakujem dievčata za podporu, nebudem sa stresovať a budem myslieť pozitivne.

althinka
24. sep 2021

Moja mamka mala covid (sestrička) boli sme v niekoľko hodinovom kontakte pravidelne a neochoreli sme. Kým zistila pozitivitu, aj sme sa objali a tak ... neplaš sa a budeš v poriadku. A švagrinej prajem skoré uzdravenie a čo najmiernejší priebeh .. držte sa

kayyaa
24. sep 2021

Neboj sa, hlavne ostan v klude😊 mozno si sa nenkazila, a keby aj ano, vzdy je sanca, ze mozes mat uplne lahucky priebeh...ja som dostala covid v 9tt tehotenstva, mala som uplne minimalme priznaky, len ako mierne prechladnutie, babatko je dnes uz na svete a uplne zdrave😊 drzim palce, nech je vsetko v poriadku😊

matkahelka
24. sep 2021

my sme mali cela rodina covid vo februari. moja dcera bola pred 2tyz. v triede s pozitiv spoluziackou, jednu hodinu mali taku, co na nej vobec ruska nemali, moja dcera sa dokonca aj napila omylom z flase tej spoluziacky, kedze ich maju rovnake. a nenakazila sa. z 27 deti sa od tej pozitiv spoluziacky nakazili siesti, zhodou okolnosti vsetci len taki, ktori covid este nemali. u nich v triede uz cca polovica triedy covid mali a samotna triedna ucitelka skonstatovala, ze je to velmi zaujimave zistenie, ze ani jedno z tych 6 pozitiv deti nie je take, co by sa nakazilo opakovane. takze tie protilatky urcite funguju.

bu1bu
24. sep 2021

Viem,že ti môj komentár nepridá na pohode, ale je to aj taká výstraha pre tie čo váhajú: Svokra -lekárka, zaočkovana. Švagriná nezaockovana, v tom čase cca 20tt, prišla k nej po mesiaci len na skok, ze ju dlho nevidela, že svokra v kuse v práci,dali si zákusok, svokra kávu, švagriná čaj, svokra ešte nevedela že to má... Celá návšteva trvala max.hodinu. O pár dni sa to prejavilo u svokry a testy to potvrdili ( ľahký priebeh, takmer ako nádcha) . Hneď volala dcére, tá sa takmer smiala že to nemohla dostať, veď aj ruky si umýva a až tak dlho neboli spolu.. o pár dní švagriná kašeľ, teploty, veľmi rýchle zhoršenie stavu, brala ju záchranka, dusila sa... Bola na tom veľmi zle, celé týždne v nemocnici, predčasne porodila v 29 tt, musela, inak by zomrela aj ona a dieťa, po cisárskom ju nejak dali dokopy, malá má plno zdravotných problémov, ale žije a snáď bude všetko v poriadku. Švagriná rodila s nižšou váhou ako pred otehotnenim. Teraz som tehotná ja, manžel lekár, priam trpnem čo sa bude diať.. Švagrinej príbeh je pre mňa jeden obrovský výstražný výkričník.A každá ktorá odmieta očkovanie by mala aspoň z diaľky vidieť, čo Covid dokáže s tehotnou..
Samozrejme prajem ti aby si bola v poriadku a bola zdravá ale bohužiaľ nie vždy je to ružové...

rik01lulaka
24. sep 2021

Veľa vitamínu C a D...a teraz v tehotenstve kľudne aj kazdodenne užívaj...Ja užívam v tehotenstve denne 8g a viac pokiaľ nezabudnem, počas choroby oveľa oveľa viac- podľa priebehu, čím horší tým viac. Hlavne sa nestresuj! Pevné zdravie 😉

beatrice1111
24. sep 2021

Katastrofické scenáre si necitaj hlavne. Ja som takto od kamosky počula že je pozitívna nech idem na test, išla som bola som negativna ale tri dni som sa stresovala a strachovala či koronu nahodou nemám. A čo sa stalo, o tyzden si ma našla a nie od kamaratky. 🙂 je to hlavne v hlave nepripustaj si to ani nahodou a obíde ta

dzejsik
24. sep 2021

na imunitu nieco ako colostrum, immunoglukan forte, alebo aspon Ccko, Dcko, zinok, Bcko… a hlavne nestresovat, lebo psychika robi svoje, nie nadarmo sa vravi ze coho sa obavas, to na teba dolahne ;)

autor
24. sep 2021

@bu1bu tento rok som v aprili prisla o babatko, bola som v 10. tyzdni tehotenstva - babatko sa prestalo vyvijat. Ako som sa dala dokopy, rozhodla som sa, ze sa dam zaockovat. V tom cas, ale este nebolo ockovanie pre moju skupinu otvorene. A ked som uz prihlasovala manzela a chcela som aj seba, zistila som, ze som tehotna. Manzel je zaockovany. Ja som si zacala pozerat clanky o ockovani tehotnych, radila som sa s gynekologom, pediatrickou - obaja mi to odobrili. Lenze musela som cakat na ukonceny prvy triester. Akurat dnes som su pozerala, ze kde budu ockovat bez registracie, aby som mohla ist. Ale rozumiem Tvojmu komentaru, ja mam napr.tiez kamosky, ktore zatial nie su zaockovane, a nemaju dovod preco sa neockovat.

matkahelka
24. sep 2021

@bu1bu hlavne nezovseobecnuj a nestras. nie kazda tehotna dopadne ako tvoja svagrina, presne tak ako nie kazdeho covid zlozi. ja mam za rok a pol pandemie okolo seba kopec tehotnych, co boli bud bezpriznakove alebo max.slabsia chripka, ziadna v nemocnici nebola. pytala som sa svojho gynekologa, kedze som tiez tehotna, mal a ma v stave stovky tehotnych a za rok a pol pandemie mal 3 tehotne zeny na kysliku, aj to vsetky 3 boli astmaticky. nemam rada taketo hororove scenare, jeden pripad z tisica a vypichnes to ako nejaku normu, akoby kazda tehotna skoncila tak ako tvoja svagrina.

pallacinka
24. sep 2021

@matkahelka A presne preto, že každý, aj tvoj gynekológ, pozná iba obmedzený počet ľudí a môže mať inú skúsenosť, je dôležité riadiť sa vedou a veľkými štúdiami, ktoré boli vypracované presnými postupmi. A tie štúdie jasne ukazujú, že tehotné ženy sú rizikovou skupinou. Samozreme to neznamená, že každá tehotná s covidom porodí predčasne, takže môžeš poznať "kopec" bezpríznakových, ako píšeš. A som si istá, že @bu1bu to vie tiež a nemala v úmysle zovšeobecňovať ani strašiť. Je ale dôležité byť realistom, vedieť o rizikách a podľa toho sa aj správať.

janage
24. sep 2021

Chápem, že ju berieš ako blízkeho člena rodiny. Ale ty ak si tehu a ona by mala hoci chrípku tak si myslím, že aspoň to rúško by bolo byť. Ak som správne pochopila švagriná Ti povedala, že,sa necíti dobre už od rána.
15min je pomerne krátka doba a tedaakby si aj bola pozitívna, zrejme si dostala minimálnu dávku bacilov a teda veľmi mierny priebeh by som očakávala

bu1bu
24. sep 2021

Je super že si sa radila s najrôznejšími odborníkmi 👍 Nechcela som ťa vystrašiť, sama som tehotná a viem čo dokáže narobiť psychika... Môj koment som smerovala skôr pre tie, čo písali ako bolo všetko v poriadku, až som nadobudla dojem, že nič zle sa stať nemôže.. preto som sa rozhodla podeliť o nás rodinny príbeh, že nie vždy to musí byť super a bez problémov. Niekto tu spomenul, že mal v okolí pár tehotných s Covidom a všetko v poriadku. Aj ja som počas celej tej "Covid doby" mala v okolí 4 tehotné ( vrátane spomínanej švagriny), z toho dve chytili tu pliagu ( v čase keď to chytili nepatrili ani do jednej skupiny aby sa mohli dať zaočkovať) jedna dopadla ako som už uviedla ( nie nieje astmaticka, ako bolo aj to spomenuté) a druhá to zvládla bez problémov. Ak by som použila slovník antisystemu, 25% tehotnych v mojom okolí to škaredo schytalo.
Viac už k tomu nebudem nič písať, už aj tak mi bolo vytknute že zovseobecnujem, možno, ale v prvom rade som chcela aby autorka mala pohľad aj z druhej strany, že nie všetko musí dopadnut dobre a autorka to evidentne pochopila.
Prajem ti aby všetko dopadlo fajn a mala svoj uzlik šťastia pri sebe v čase ako má byť 😉 držím ti palce 😉

autor
24. sep 2021

@bu1bu dakujem 🙂

bejca1
25. sep 2021

Som v 16tt a prave som prekonala covid, sice som ešte v karanténe ale da sa povedat ze uz sme s najhoršieho von. V pondelok mam volať doktorovi ohľadom ukončenia karantény a hneď na to by som chceli ist ku doktorovi na kontrolu či je miminko v poriadku dúfam že je.

cefka29
25. sep 2021

@matkahelka neviem kde si teda vycitala zeby bu1bu zovseobecňovala, ja tam ani naznak toho nevidim 🤷‍♀️Opisala ako sa to vyvinulo s jej švagrinou, nič viac nič menej. Je to jej skúsenosť a bolo to napísané k veci. Bohužial aj takéto prípady sú a nejde tu o žiadne strašenie ale smutnú realitu. Autorke veľmi držím palce aby to dobre dopadlo 🙂

jolikaa
25. sep 2021

Ja mam zase skusenost,ze som pocas tehu prekonala covid a nastastie sa nic vazne ani mne ani babatku nestalo. Nebolo to prijemne,lebo som mala silny kasel a nadchu asi dva tyzdne a par dni zvysenu teplotu. Brala som imunoglukan, vit.C vysoke davky, vit.D a sirup proti kaslu. Hlavne mysli pozitivne a vitaminy mozes brat preventivne.

autor
1. okt 2021

Ahojte, presiel tyzden a vsetko je OK, test som mala negativny. Svagrina mala len dva dni horucky, stratila chut a cuch, ale uz jej je lepšie. Ďakujem za podporu a všetkym zelam veľa zdravia. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre