Covid-19 v 8. týždni - rady a tipy

snazilka_bio_mamka
19. apr 2022

Ahojte..tak som od dnes pozitivna a zaroven zacinam 8 tt. Podla lekarnika nemozem absolutne nic, ani cmulacie tablety ani paralen preventivne, iba keby mam.teplotu. Prosim Vas, ste tu niektora, ktora prekonala.covid v tehotenstve a hlavne co ste si davali a co ste robili aby ste to prezili bez nejakych zavaznejsich priznakov? Zatial len lezim, pijem ovocne caje s citronom a medom..trocha ma skriabe v hrdle a zacina taka jemna bolest celeho tela ako.pri chripke. teplotu zatial nemam.Gynekolog mi neporadil nic a este ma aj vysmial, ze co od neho cakam.pytala som sa ci virus moze ublizit plodu a povedal ze to odkial ma vediet. bude vdacna za kazdu radu!💞

dame2
19. apr 2022

Ahoj, ja som mala covid v 34tt, paralen som si dala až keď teplota stupla na cca 38°C, dokopy myslím len 2x. Horšie to bolo s upchatým nosom, na ten mi nič nepomáhalo a skoro som nemohla dýchať, nakoniec som si dala Olynth HA, na kašeľ klasický kalciový sirup. Teploty prešli za dva dni, upchatý nos asi za týždeň a pol a kašeľ ma držal takmer mesiac. A bábätko to prežilo v zdraví, teraz už je z nej skoro mesačná slečna 🙂

snazilka_bio_mamka
autor
19. apr 2022

@dame2 ja za bojim este o bábätko..predsa som.v zaciatkoch, teraz sa mu vyvijaju organy a ja musim.prave teraz chytit tuto hnusnu pliagu. dufam ze bude vsetko.ok..

54tinka54
19. apr 2022

@snazilka_bio_mamka ja som prekonala covid v 12tt.. ten prvý čínsky variant, teraz Omikron nie je taký vážny neboj budeš v pohode ty aj bábätko 🙂 ja som mala cmúľacie tablety stop kašeľ (môžu sa v tehotenstve aj pri dojčení) a tiež som si dávala paralen na stiahnutie teploty, keď som mala nad 38… inak len pokojovy režim, vitamíny, tekutiny

ls56
19. apr 2022

Ahoj,ja som mala covid zaciatkom 9 mesiaca. Silna nadcha,teplota do 38,kasel,bolest hrdla a celeho tela,strata chuti. Co mi pomahalo? Paralen som si za cely cas nedala ani ziaden iny liek. Ani obycajne kvapky do nosa. Takze: jedla som veeeeeeeelmi vela mandariniek a pomarancov(aj 15 denne),pila som na litre caj s cerstvym postruhanym zazvorom+med+citron,veeela oddychu a na teplotu som sa vypotila. Teplotu som mala hlavne v noci ale muz mi nakazal hned sa vypotit a ku tomu mi nosil zazvorovy caj. Nadchu som len pretrpela. Ak mas otazky rada odpoviem 🙂

snazilka_bio_mamka
autor
19. apr 2022

@ls56 vďaka za radu 🙏🙏🙏🙏

snazilka_bio_mamka
autor
19. apr 2022

no teplota skoro 39 nezrZi ju ani paralen..zufala som

ls56
19. apr 2022

@snazilka_bio_mamka vypotit hned, ak to nepomoze tak pohotovost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre