Covid-19 a pozitívny test

3. mar 2023

Zdravím žienky….. dajte mi komenty ktoré ste mali covid koľko ste boli pozitívne….a ešte mam otázku že keď som už mala 5 dni karantenu ako je písané na stránkach oficiálnych, nemám ani priznaky už, nosila som aj 5 dni po karantene respirátor keď som šla do obchodu a tak, ešte ho nosím doteraz lebo stále mi ukazuje že mám pozitívny test po 3 týždňoch aj čosi……to kedy sa toho zbavím?? Manžel mal tiež covid ale po 5 dňoch už mal negatívny test…..Nakazil sa odomňa…..on je už super nič mu nie je…. Ja som mala iba upchate dutiny ale už mi to dávno skončilo……no stale test pozitívny už mi to lezie na nervy…..to teraz musim dokedy nosiť respirátor? Pracujem z domu čiže čo sa týka prace to neriešim……ale treba fungovať a ten respirátor mi už lezie na nervy……musim ho ešte stále nosiť tým pádom aj keď už som splnila všetko čo sa týka karantény aj nosenia respirátora?????

autor
3. mar 2023

Ide hlavne o to že som už počula o prípade a nie jednom kedy ukazovalo pozitívny aj mesiac a niektorim aj dlhšie………

veronika33
3. mar 2023

už nemusíš nosiť respirátor, ak si 5 dní bez príznakov a ďalší týždeň si nosila respirátor, tak už sa netestuj a respirátor musíš nosiť len u lekára ako všetci

autor
3. mar 2023

@veronika33 aha…. To som vôbec nevedela lebo to som sa nevedela dočítať…. Áno som bez príznakov (bez upchateho nosu) už dávno………len som nevedela ako je to s tým keď som stále pozitívna….. myslela som si že musim stále nosiť respirátor až kým budem negatívna…… diky za info

mogaa
3. mar 2023

ja som mala negatívny test na 14deň od potvrdenia Covidu

autor
3. mar 2023

@mogaa ja už mám pozitívny skoro mesiac……a čiarka ani neslabne….neviem či mám ísť skúsiť na PCR alebo čo…..uz som zúfalá….

veronika33
3. mar 2023

to asi preto lebo si tehotná, vtedy môže test ukazovať dlho pozitivitu, ale infekčná už po 10 dňoch od prvých príznakov nie si

marianarem
3. mar 2023

Uz by si nemala byt infekcna. Ten test neukazuje, ci mas realne zivy virus, ktory dokaze niekoho nakazit alebo len nejake fragmenty. Ma sa za to, ze po tych 10-14 dnoch uz clovek velmi nebezpecny nie je. Ja som to mala inak naopak, aj manzel. Obidvaja sme uz boli negativni a este stale sa nam objavovali nove priznaky, fit sme boli ja tak po 3 tyzdnoch a on asi az po 4.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre