Čo znamená kratšia stehenná kostička?

zuzanka1610
1. júl 2015

Ahojte prosim vas poradte mi co teraz dr mi povedal v 5 mesiaci tehotenstva ze male ma kratsiu stehennu kosticku co to vlastne znamena?povedal ze netreba sa stresovat ale aj tak na to stale myslim.stetol sa s tym uz niekto z vas?

mimik79
1. júl 2015

pri sonach sa robia rozne merania, napr hlavicka, brusko, stehenna kosticka aby sa zistil spravny vyvin no tie merania nemozu byt velmi presne a vascinou to tak aj je, dietatko moze byt otocene nie dobre na to aby sa to dalo spravne odmerat, ked je vsetko ostatne ok netreba sa tym stresovat, aj nasmu tak namerali niekedy a ziadny problem nebol, len lekari sa drzia cisel a merani atd...

kikaski
1. júl 2015

u nás to bolo v 31 tt na sone, maličká je v poriadku, zdravá a kus dievky 🙂 ale narodila sa predčasne, neviem, či to súviselo s týmito meraniami, v brušku bola ako keby menšia, aj chudšia....nemala dostatok živín, preto musela ísť skôr von.

bonaqa2013
1. júl 2015

Zatiaľ to ešte neznamená nič....

stewusik
1. júl 2015

Mne to povedala dr. až teraz (som v 37.týždni), ale vraj to môže byť z toho že sme obaja menší...no neviem hádam sa to upraví...

ukulela
1. júl 2015

@zuzanka1610 mne topovedaladok po jednom sone - no tiez sdodatkom, ze to maly moze este v pohode dobehnut, akurat ze to ona bude priebezne sledovat. neskor uz vsetko OK, maly zdravy.

ivca88
1. júl 2015

My zase dneska 18+4 hlavicka aj brusko a stehenna kost 19+1 🙂🙂 nic si s toho nerobim,... ani doktor to nekomentoval .. 😉 pokial to dr neriesi...tak neries ani ty...aj tak to neovplyvnis

anetkaadamko
2. júl 2015

my sme zasa mali všetko väčšie ako má byť...........a narodil sa 57cm.....lebo sme vyšší obidvaja

sweetangel20
2. júl 2015

u nás to neznamenalo nič 🙂 proste má kúsok kratšie nožičky. muž má tiež tak, nie je to vidno. proste sa rodia ľudia s dlhými nohami, aj s kratšími 😀 decká sú zdravé a na svoj vek sú obaja dosť veľkí 🙂

hope170317
13. máj 2018

@zuzanka1610 Ahoj ako to dopadlo? znamenali merania nieco?

stewusik
13. máj 2018

mala ma uz 3roky a vobec to neni pravda to co vravela dr.ze bude mat kratsiu stehennu kusticku...je vysoka na to aky ma vek a dost velky sibal 🙂

hope170317
13. máj 2018

@stewusik a kolko zaostavala stehenna kosticka? len ta oproti telicku.

stewusik
13. máj 2018

Fuha tak to presne neviem ale mne to povedala jedna dr.a tak som s tym isla za druhym lekarom a on mi povedal ze to vobec neni pravda ze si z toho nemam nic robit...takze ja by som skusila ist este za druhym lekarom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre