Čo vám pomohlo pri krvácaní na začiatku tehotenstva?

madana
12. apr 2017

Ahojte zienky,

chcem sa Vas opytat tie, ktore ste mali problemy so spinenim az krvacanim na zaciatku tehotenstva(cca 6-8 tt),co vam pomohlo k zastaveniu krvacania...??..........
Mne nezaberal ani Duphaston,ani Dicynone,ani ascorutin.....a nechcem aby sa to opat opakovalo pri dalsom tehu.....poradte co vam zabralo...dakujem

tranquillo
12. apr 2017

mne dali v nemocnici injekciu, neviem co to bolo, a domov som isla s Duphastonom a Ascorutinom, tot vsjo.

deti95060810
12. apr 2017

Ja som krvácala len pri 2 tehu a to hneď 3 krát - nie raz. bola som aj 2 krát v nemocnici. a potom som ešte išla aj do práce. Pri ďalších tehu som nekrvácala. Mne dávali úplne iné tab. ako Tebe, len si neviem spomenúť. Dcéra už chodí do 5 tr. ZŠ. Ešte mi dávali na ukľudnenie niečo .

tranquillo
12. apr 2017

@deti95060810 nebol to guayacuran? lebo ten dali aj mne

deti95060810
12. apr 2017

@tranquillo nie. ružové tabl.

m_
12. apr 2017

ja viem ze sa mozte smiat ale mne pomohli homeo arnica montana 5ch. a tiez mi nezaberalo nic ani duphaston ani ascorutin...

madana
autor
12. apr 2017

@m_ v ktorom tyzdni si bola,pamatas sa??

madana
autor
12. apr 2017

@m_ kto Ti ich odporucil??

m_
12. apr 2017

@madana pri prvom to bol 8tt a pri druhom asi 5tt ale tam som aj v 20tt krvacala. obe deti su zive a zdrave🙂

llaurita
12. apr 2017

Mne teraz zabral Ascorutin, moje druhe tehu a hematom, pomerne rychlo sa mi vstrebal, za 2 tyzdne som prestala spinit, brala som jednu tabletku 3 denne. Pri prvom tehu taktiez hematom, brala som iba Duphaston a spinila som cely prvy trimester. Ono sa to nemusi opakovat pri dalsom tehotenstve, aj ked mne sa opakovalo.... Duphaston je iba na udrzanie tehu, to nepomoze na zastavenie krvacania, mne Ascorutin zabral a ine neviem, co sa dava na zastavenie krvacania hm....

madana
autor
12. apr 2017

@llaurita mne ascorutin nepomahal....ja som hematom nemala,napriek tomu som dost krvacala.....uz sa mi to stalo 2x........opakovalo sa to.....hmmmmmm

kacenka2803
12. apr 2017

@madana porozprávaj sa zo svojou zenskou lekárkou na udržanie tehotenstva je dobry progesteron dáva sa zospodu malé mäkké tobolky určite utekaj za lekárkou aby sa náhodou dačo nestalo

madana
autor
12. apr 2017

@kacenka2803 ja nie som teraz tehotna,pytam sa to do buducnosti.....kedze uz 2x sa mi to stalo

tranquillo
12. apr 2017

@madana a co ti povedali ako pricinu? neposlali ta na ziadne vysetrenia? genetika, hematologia atd?

tranquillo
12. apr 2017

@madana ja som krvacala, lebo som mala hematom, postupne sa vstrebava. Mozno by bolo dobre najprv zistit pricinu krvacania a az potom riesit dosledok, cize zastavenie samotneho krvacania...

zibi
12. apr 2017

@madana ked takto krvacas, pricina moze byt aj hematologia alebo imunologia - do 10 teho tyzdna su casto imunologicke priciny potratu ....tak si daj vysetrit hematologiu a predovsetkym imunologiu reprodukcnu
pretoze ked ti nepomohol ascorutin, ani duphaston , utrogestan - tak pricina bude zrejme ina ako nedostatok progesteronu, slabo vyvinuta sliznica, pripadne nejako silne prekrvena..cize sup sup vysetrenia

kacenka2803
12. apr 2017

@madana mas to napísané dosť mätúco tak som to pochopila tak ako so to pochopila ...

madana
autor
12. apr 2017

@zibi vsetky vysetrenia mam porobene...a ano mam slabu imunitu,po hematolog stranke vse ok

zibi
12. apr 2017

@madana ale mas reprodukcnu imunologiu?

madana
autor
12. apr 2017

zibi nie,len obycajnu imuno

zibi
12. apr 2017

@madana to je nic..potrebujes reproducknu
pri potratoch mozu byt zvysene bunky, ktore svojim sposobom vypudia plod, lebo su zvysene..
napr. TNF - to su bunky, ktore nicia nadorove bunky, bunky virusom alebo bakterii, ked sa premnozia, mozu znicit aj plod , ktory sa vyvija, lebo si ho pomylia s nadorom... dieta v prvch stadiach delenia vylucuje bunky podobne nadoru a ked je tnf vysoke tak telo babo neprijme...
ale casto sa stava, ze moze byt skor anexin vyseny, ten v placente robi tromby a tie potom sposobuju potrat..aelbo zvysene nk bunky..atd.je toho dost
z akeho si mesta?

madana
autor
12. apr 2017

@zibi pisem IP

madana
autor
12. apr 2017

zienky piste dalej co vam pomohlo,ak mate tipy.......vdaka

madana
autor
12. apr 2017

komu este co pomohlo??dajte tipy dievcata

luckamajkova
12. apr 2017

@madana ja som krvacala az do 12 tt. Pomohl klud na lozku,utrogestan 6 tabletiek denne na zavadzanie zo spodu,nie prehltanie,ascorutin a magnezium vsetko dokopy. Drzim palce

adka2891
12. apr 2017

Aj mne sa to stalo to krvácanie brala som ascorutin, magnézium, utrogestan a tiež prednison..

snehuuulienka
12. apr 2017

@adka2891 prednison sa pouziva kvoli comu?

adka2891
12. apr 2017

@snehuuulienka koli zvýšenej imunite voči embriu bola som u Dr.madara v Prahe na vyšetrení a tam mi to zistil v krvi že vytváram protilátky a preto som aj na začiatku tehotenstva potratila

ennna
12. apr 2017

Ja som hneď od začiatku tehotenstva kvôli krvácaniu užívala Progesterone Ladeepharma, najprv 100mg 2x denne, potom 200mg 2x denne, vlastne som vysadzovala až na začiatku tohto týždňa. Bábo je napokon zdravé, placenta, krčok, maternica - všetko ok. Sú aj zaujímavé štúdie o vplyve progesterónu pri hroziacom potrate na nete.

diana20
12. apr 2017

@madana a doktor ti povedal, že čo to je? Lebo mne na svk hneď povedal, že je to začínajúci potrat a dal mi do šiesteho mesiaca brat Duphaston, no ja som nemala bolesti, nič, na sone všetko v poriadku a druhýkrát som tehotná vo francúzsku a mala som to zas, ale tu mi povedali, že všetko je v poriadku, že niekedy sa to stáva a nevie sa prečo, krvácala a spinila som viac než dva týždne, nepamätám si ale v ktorom týždni to bolo.. ale na začiatku tehotenstva oba razy.. mám syna a som v ôsmom mesiaci, všetko je v poriadku, myslím si, že to možno nie je nič vážne, len to treba nechať prejsť ak doktor nepovie, že je to niečo zlé..

flofli
12. apr 2017

Takýto problém som veru nemala, no myslím si, že najlepšie bude ak hodíš doma kľudový režim a hlavne sa nebudeš stresovať. ono to prejde aj samo len musíš byť čo najviac v pohode. chápeš čo tým myslím, že? Lekár ti môže dať niečo na potlačenie no hlavný je kľud😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre