Čo vám pomohlo na nevoľnosti na začiatku tehotenstva?

domka222
29. apr 2021

Ženy, čo vám najviac pomohlo na nevoľnosti v tehotenstve? Hlavne tie ranné

tosomja
29. apr 2021

Citrónová ľadová voda

s_a
29. apr 2021

Dať si niečo sladké a hned si ísť ľahnúť na gauc.. inak nič..

martyzpp
29. apr 2021

@domka222 musis zistit sama co ti pomaha ale zvycajne nic. Ak nieco, tak na chvilku. Pri prvom tehotenstve to bol cerstvo odstaveny pomaranc a teraz pri druhom pardajkova polievka. Ale zhorsovali to vitaminy pre tehotne.

hruska91
29. apr 2021

Mne zazvorove zuvacky z lekarne...aj ked len na chvilku ale predsa, aspon na cas ked som potrebovala cestovať v autobuse a tak

princess59
29. apr 2021

@domka222 keď bolo fakt že najhoršie tak tie tehotenské lízatká, ale normálne by asi spravilo rovnakú službu. Zázraky od toho nečakaj ale aspoň na chvíľu sa mi uľavilo....

zuzkapap
29. apr 2021

Ta viac menej nic, i tak furt dajak skoncim hlavou vo wc 😢 uz som v 11 tyzdni a mam pocit ze sa to len zhorsuje.. Co mi pomaha kus rano je najprv sa najest, napit(cola) a az potom vstat z postele - to ma u mna tak 80% uspesnost, ze sa nepozvraciam hned ako vstanem. A donutit sa jest male porcie cely den, nebyt hladna - to automaticky zvraciam hned. Ked sa vyzvraciam vyuzit tych 10 minut, co mi je lepsie a dostat do seba aspon daco suche... drzim palce, musime vydrzat a dufat ze v 2 trimestri to prejde 🙏 😅

lusyc
29. apr 2021

Veru, aj ja bojujem. Celé dni mi je na vracanie, nadrapuje ma, ale nezvraciam. Možno by mi bolo lepšie, keby to zvracanie išlo. Inak musím stále niečo jesť. Na raňajky aj dva veľké krajce chleba. A o chvilu zas niečo. Na zobkanie sú mi dobré sucháre z Lidla alebo domace zazvorove sušienky, piškóty sú mi moc sladké. Studená citrónová voda je fajn, pomarančový džús už menej. Treba poskúšať. Ale asi neostavat ani na chvíľu hladná.

metuzalem
29. apr 2021

Nic mi nepomohlo a to mi bolo zle od rana do vecera, skoncilo to v 14tt

zuzudrnda
29. apr 2021

Zial nic. Prekonat, ak je moznost vylezat a male davky jedla. U mna rozky. V malom pepsi.

domka222
autor
29. apr 2021

Ďakujem moc za rady. Pri synovi mi tak zle nebývalo, alebo som to skôr rozchodila, keďže som chodila do roboty. Teraz aj varenie je utrpenie. Keď som hladná je mi zle, keď sa najem zase mi je ťažko 🤦‍♀️veru, ideme si "užiť" kým prídu deťúrence.

ivka21
29. apr 2021

Skúste si dat magnézium. Mne to veľmi pomohlo a to som mávala až kŕče v noci v zaludku☹️tuším po 3 dňoch užívania to bolo oveľa lepšie. Poradila mi to doktorka.

bubka28
29. apr 2021

Mne pomohlo dat si vychladený džús. A keď bolo veľmi zle, tak antimetil. To zabralo vždy. 😊😊

riderka1
1. máj 2021

Inhalovať eukalyptový esenciálny olej.. 🍀👌🏻

miirka123
3. máj 2021

@domka222 ja som skúšala všeličo čo som tu našla. Lízatká mi pomohli asi na 3-4 dni potom sa mi zhnusili. Cola mi pomohla 1x. Citronovka voda 1x, tyčinky slané 1x. zo sladkého ma neskutočne napína to mi vôbec nepomoholo. Fatra s modrou nálepkou z tej ma tiež po čase začalo napínať :D Momentálne som 14tt vraciam už iba tak 1-3x denne v priebehu dna či rano či večer to je jedno ale fičím si na studenom pomarančovom džúse. Neviem do kedy toto bude zaberať. Inak zdá sa mi že keď si nedávam femibion že mi je lepšie 🙂

adkarobko
26. júl 2021

Mne pocas nevolnosti pomohli prirodne lieky mozem len odporucit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre