Čo spôsobuje biochemické tehotenstvo?

22. máj 2021

Ahojte baby verim ze vas je tu viac ktore si tymto presli no chcela by som vediet ci ste niekedy zistovali co sposobuje biochemicke? Robili sme domaci test na plodnost ale pri partnerovi a vyslo to teda ze ma menej ako 15 milionov na 1 ml cize abnormal... ku urologovi ohladom spermiogramu ma termin az 1 juna cakame uz 3 mesiace ( avsak to je najorv len rozhovor s lekarom) a ktovie kedy dojde k tomu spermiogramu 🤷🏼‍♀️ ... kedze mam za sebou 2 biochemicke snazime sa od novembra tak vobec neviem kde by mohol byt problem 🤷🏼‍♀️ Ja uzivam mamavit uz od decembra priatel folandrol uz od januara... myslite si ze by som mala ist na prefuk vajcovodov ? Myslite si ze toto moze byt ten problem preco sa deju tie biochemicke ??

viktory6661
22. máj 2021

No na to sa spýtaj lekára a nie tu. Je potrebné spraviť vyšetrenia ja som bola v septembri v heliose na vyšetrenia a manžel na spermiogram kým boli výsledky v októbri som otehotnela.

e1i
22. máj 2021

Odporucam ist na spermiogram do CAR, stpji cca 30 eur a je pocitacovo vyhodnoteny. Ten od urologa na sklicku je prudko orientacny, iba pohyblivost a odhadom mnozstvo. Ten v CAR nam dal ovela viac potrebnych informácií. Diametrálne odlišný vysledok od spermiogramu u urologa. Moze byt horsia morfologia a oplodni vajicko chybna spermia a prestane sa vyvijat. X moznosti je. Vysetrenie priechodnosti je možné, urobila by som ho.

petamich
22. máj 2021

nemyslim si, ze prefuk vajcovodov je to spravne riesenie hned na zaciatku - biochemicke tehotenstva su zial relativne caste - dovodom moze byt nekvalitna resp. geneticky/mofrologicky nespravna spermia, vajicko detto, po spojeni sa bunky nezacnu alebo prestanu delit, vystelka maternice, hormonalny profil....dovod je "x", treba sa poradit s lekarom, ist pripadne do CAR a zacala by som isto spermiogramom, hormonalnym profilom, stitna zlaza, hematologia...atd.

kkovacovak
22. máj 2021

Snažíte sa len od novembra. Vôbec takéto veci ešte neriešte lebo sa zbláznite. Je to ešte skoro. Maximálne sledujte ovulaciu, berte vitamíny a užívajte si to. Toto je cesta do pekla. Prečo sledujete mužove spermie. Je evidentné že je schopný oplodnenia keďže sa to už 2x stalo takže to koľko má spermií je nateraz bezpredmetné. 30% tehotenstiev končí biochemicky a mnohé ženy o tom ani nevedia. Ani prefuk vajcovodov s tým nič nemá a ani nemusí v ničom pomôcť. Samotný prefuk síce môže ukázať ako sú na tom vajcovody ale ich situácia sa môže kľudne o pár dní úplne zmeniť. Vám sa vajíčko vo vajcovode nezaseklo. Proste z nejakého dôvodu zaniklo samo od seba alebo sa skrátka neuhniezdilo. Vôbec nemusíte mať žiadny problém a kľudne môžete mať prirodzene tehotenstvo. Spýtajte sa svojho dr či ste z jeho strany v poriadku. Je ešte čas robiť unáhlené závery. Evidentne u vás ovulácia prebieha takže v tomto by problém byť nemal. Nemyslím si že 2 biochemické znamenajú taký obrovský problém keď je to taký krátky čas. Absolútne to nemusí nič znamenať. Dajte sa do kľudu a nesledujte sa tak. Len si tým ubližujete a ste napätá.

lienocka2808
22. máj 2021

nechcem nic hovorit, ale asi sa do toho naozaj velmi nerozumies, ak chces ist kvoli biochemickemu tehotenstvu na prefuk vajecnikov. Je to ZBYTOCNE. ty tam problem nemas, ze by sa spermia nespojila s vajickom, cize vajecniky aj vajcovody mas v poriadku, dochadza aj k stretu a oplodneniu vajicka a k jeho uhniezdeniu, a tym padom vylucovaniu hcg do krvi - to je ten pozitivny tehotensky test. Co ale nie je ok, je to,ze po nejakom case sa oplodnene vajicko sa prestane vyvijat a to je potom to klesanie hcg a blednutie ciarky na teste. mozno ste uplne ok, ak by sa to opakovalo, tak urcite na genetiku.

lienocka2808
22. máj 2021

@petamich naco by chodila na prefuk vacejnikov prosim ta? evidentne ich ma uplne ok, ked doslo k oplodneniu vajicka. Na prefuk chodia zeny , ktore ich maju nepriechodne, cize nedochadza ani k oplodneniu vajicka spermiou, toto nie je ten pripad. Ostatne co si uviedla je pravda. Asi doslo k oplodneniu nespravnou spermiou a priroda to sama zariadila, pripadne ak sa to bude opakovat tak asi sup na genetiku. Velmi castou pricinou je aj vrodena porucha zrazanlivosti krvi hlavne homozigotne mutacie - Leiden , alebo MTHFR.

petamich
22. máj 2021

@lienocka2808 citame s porozumenim 🙂 napisala som NEMYSLIM SI, ze prefuk vajecnikov je to spravne riesenie ;) = myslim si, ze nie je

sama s tym ma skusenosti, potvrdila sa u mna hematologicka pricina a teda na prefuk vajecnikov ma nikto neposielal, preto si skutocne nemyslim, ze to je to spravne riesenie pre autorku, suhlasim s tebou na 100%

lienocka2808
22. máj 2021

@petamich ospravedlnujem sa, zle som si to precitala 🙂, v tom pripade mame asi rovnaky nazor.

petamich
22. máj 2021

@lienocka2808 ano ano 😃 uplne s tebou suhlasim

autor
22. máj 2021

@kkovacovak podla dr som ok...aby som to upresnila aktivne sa snazime od novembra biochemicke som mala prvy krat v auguste..

autor
22. máj 2021

@lienocka2808 no ja som sa pytala iba ci to ma s tym nejaky suvis tu na koniku som sa docitala ze jedna babe to pomohlo preto som sa isla tu pytat ci by to pomohlo

autor
22. máj 2021

Takze si myslite ze je to z genetickeho hladiska? Lebo my si myslime ze to bude problem asi so spermiami nakolko priatel ma problem aj so samotnym vystrekom ... akoze nestriekne to iba kus a potom len vytecie.. ci nebude problem tam 🤷🏼‍♀️

autor
22. máj 2021

@e1i je to sukromny urolog vo svajciarsku kde robia spermiogram kde presne je napisane pocet spermii pohyblivost rozne deformacie atd ...

kkovacovak
22. máj 2021

No ak ste mali biochemické tehotenstvo tak partner asi s vystrekom problém nemá. Veď ako inak by sa oplodnilo to vajíčko? A tak isto nemáte problém ani s vajcovodmi. Absolútne to s tým nesúvisí. Môže to byť genetika aj nemusí. Lebo je to ešte priskoro robiť takéto závery. Je to len pol roka. Biochemické tehotenstvo je pomerne častá vec a rovnako to nič znamenať nemusí. Áno je možné že môže byť niečo so spermiami ale aj nemusí. Je bežné že sa bábätko proste nechytí a samovoľne odíde. Môže to byť zhoda náhod alebo proste priplavala nesprávna spermia. Podľa mňa sa ešte snažte a riešite to neskôr. Stresovať sa týmto po pol roku je skratka ešte zbytočne lebo to nič nemusí znamenať len to skrátka chvíľku trvá. Dieťa sa neurobí len tak zo dňa na deň a hlavne nie keď ho strašne silou mocou chcete. Je veľmi málo párov ktorým to ide hneď a dnes je to už rarita. Ak sa stresujete takto skoro tak čo budete robiť neskôr. Zbláznite sa

autor
22. máj 2021

@kkovacovak a to si ako na to prisla ze sa stresujem? Ved ja sa normalne pytam tak ano viem ze ma s tym problem kedze to z neho iba vytecie asi to vie aj ked sme robili ten test a vie to aj on sam lebo si myslim ze je prirodzene led si to clovek obcas sam spravi... ja sa normalne pytam a nestresujem sa len niesom ten typ cloveka ze budem cakat teraz 2 roky a potom zacnem rozmyslat nad tym ze asi by to trebalo riesit ja som sa pytala na vase skusenosti noe na to co by som podla teba alebo vas mala spravit... ja sa kvoli tomu nestresujem len pytam sa a naberam nejkym sposobom skusenosti niekoho ineho... a myslim si ze skoro nie je... a je dobre vediet a riesit niektore veci skor ako by sme sa po roku alebo dvoch nedaj boze zistilo ze niekde je problem.... potom by som len bola strasne z toho smutna ze 2 roky alebo rok sme cakali na zazrak ked stacilo urobit iba par krokov a problem vyriesit... to ze sa pytam a chcem sa informovat neznamena ze sa stresujem 😉

kkovacovak
22. máj 2021

Tak lebo sa snažíte premýšľať nad vecami nad ktorými ešte nemusíte. To beriem za stresovanie a prílišné premýšľanie nad tým. Niekedy je menej viac. Čo sa týka vystreku tak nemám pocit že by to malo striekať dva metre dopredu. Každý chlap to má inak. Môjmu to tiež len "vyteká". Spermie sa dostanú tam kam majú aj vytekaním. Preto nechápem túto dilemu. A hlavne to nechápem keď viete že vajíčko sa už 2x dokázalo oplodniť. Tým pádom spermie boli na správnom mieste. Spravidla sa takéto problémy s počatím riešia po roku neúspechu. Aj mnoho gynekológov to skôr ani neriešia. Vždy je na začiatku lepšie to nechať na prírodu. Preto píšem že mi to príde skoro.

autor
22. máj 2021

@kkovacovak tak to je tvoj pohlad na vec... vzdelany ludia a tí ktorí sa chcu naucit sa stale pytaju bez toho aby mali nasrane v gatiach a boli vystresovani... ja som v pohode a nerozmyslam nad tym co by malo alebo mohlo byt len sa snazim najst nieco co by mohlo byt problemom a vyriesit to 🤷🏼‍♀️ Si myslim ze to nie je zle... keby som sa stresovala alebo chcela stresovat tak vsm tu pisem jak si robim ovulacne testy potom az dokym nepride ms od ovulky ze si zas robim tehotenske 4x do dna ci uz neni daco vidiet ... naposledy som si robila tehu test pred 2 mesiacmi ked som mala biochemicke... aktualne mi meska ms par dni nerobila som si test lebo stale to nic neznamena a mohla som mat posunutu ovu a ked ms ma prist pride ... ine baby by uz stresovali a pytali sa na koniku ze ci im moze test ukazat dve ciarky o par dni neskor ... ale ja to neriesim ... nemame stanoveny cas kedy to presne mame robit robime to stale podla chuti kazde 2-3 dni cely cyklus cize si myslim ze ja som ta posledna ktora stresuje... ved aj ked mate nejaky problem s hocicim chcete sa najprv opytat poradit co je podla mna uplne prirodzene ze sa pytam na nejake osobne skusenosti

petamich
22. máj 2021

kazdy mame inu skusenost - ja som mala dve "biochemicke" po sebe, ktore napokon boli klasifikovane ako potrat v skorom stadiu (biochemicke iba preto, ze lekar nestihol tehotenstvo potvrdit), zacala som v 6tt spinit a odislo, moj lekar povedal, ze to nebude nahoda a navrhuje uz zacat so zistovanim priciny, obehali sme vysetrenia a problem zistili hematologicky, ktory okrem ineho sposoboval, ze sa nemohlo uhniezdit a preto tie mikro-potraty -> i ja sa preto skor priklanam k tomu, ze problem bude asi skor inde ako spermie a ich kvalita ale spravit si spermiogram, to nie je zly napad, my sme s tym napr. zacali, s oplodnenim evidentne problem nemate, ked v tak kratkej dobe sa vyskytli dve biochemicke ale teda nie som lekar, len mam osobnu skusenost takuto a po zisteni priciny a nasadeni liecby som aktualne v 33tt (klop klop) a keby sme cakali a lekar sa tvaril, ze to je normalne (kedze lekari zvyknu riesit po troch razoch) a to sme mali dva pokusy, dva uspesne, ktore zial skoncili neuspesne - takze v nasom pripade to zacal lekar riesit uz po 4-5 mesiacoch

ja po tejto mojej osobnej skusenosti by som minimalne zakladne vysetrenia absolvovala ak mate tu moznost a necakala ale to je iba moj subjektivny nazor (my by sme cakali zbytocne, opat by sa to zopakovalo), asi aj s lekarom je dobre sa poradit a drzim paste! 🤞🏻

lienocka2808
22. máj 2021

Neviem ako vam to mam vysvetlit, aby ste pochopili. Ked bolo 2x vajicko oplodnene tak problem s vajecnikmi ani vajcovodmi nemate, cize naco by ste mali podstupovat prefuk?Bud nemate ziaden problem a dalsie tehotenstvo bude uz ok, alebo chodte na genetiku pripadne spermiogram, lebo ked oplodnene vajicko same odide viac krat, treba patrat po pricine. Genetici s vami spravia dotaznik o chorobach v rodine vasho muza a u vas a mozno sa pricina najde rychlo.

autor
23. máj 2021

@petamich presne o to mi islo aby sme necakali zbytocne a hladali nejaku pricinu o nic ine my ani neslo ... dakujem budem to riesit s lekarom❤️

autor
23. máj 2021

@lienocka2808 ale ved ja som to pochopila velmi jasne ja neviem co ste vy nepochopili ked som vam na to odpisala ze ja som iba chcela vediet ci to ma nejaky suvis nic viac...

autor
23. máj 2021

@petamich dakujem este raz a drzim palceky aby ste mali krasne zdrave babo 🙏

petamich
23. máj 2021

za malo! ja vam tiez velmi velmi drzim paste 🤞🏻🤞🏻🍀

lienocka2808
23. máj 2021

odpovedala som ti na tu poslednu otazku, kde si sa pytala, ci by ti to pomohlo. lebo si citala, ze jednej zene to pomohlo. ale ona asi mala iny problem, ako ty. ty problem s priechodnostou vajecnikov nemas, cize sa zameriavat na ine veci treba. Tu je prefuk uplne zbytocny. Drzim ti palce aby si boli co najskor ok.

autor
24. máj 2021

Jej to pomohlo tiez pri biochemickych

autor
24. máj 2021

Ale to je jedno uz teraz😊🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre