Čo pomôže na nízky tlak v tehotenstve?

nikinkals
23. okt 2014

Ahojte Babule,prosim poradte mi,lebo ja nedokazem ani z postele vstat bez tocenia hlavy,beriem duphaston,asscorutin,ale mam vseobecne vzdy nizsi tlak,ale toto je extrem :(,Dakujem za kazdu dobru radu 🙂

oladuna
23. okt 2014

@nikinkals ten nizsi tlak casom prejde.skus jest neskoro vecer predtym nez pojdes spat.mozno to tocenie hlavy nebude rano az take ked budes mat nieco v zaludku.

ewelinna
23. okt 2014

ja som si dala slabšiu kávičku, aj 2x 🙂 bolo mi potom lepšie, určite nie na lačno a ani popoludní.
Z postele sa snaž pomaly vstávať, so sklonenou hlávou, chvíľu poseď, niečo málo popapaj, čajík 😵

bonaqa2013
23. okt 2014

Taký problém som mala vždy počas tehu. Nízky tlak. Raz ma dokonca lekárka poslala napiť sa vody, aby sa mi zodvihol. mávala som 100/60, pri 90/50 ma už dvíhali zo zeme. Kávu som nepila - je mi zle od žalúdka. Tak lekárka navrhla, aby ma každý deň niekto poriadne napálil - nahneval. Ale potom dodala, že veľa, veľa piť. Može byť len obyčajná voda. Po porode sa tlak zdvihol.

nanka3
23. okt 2014

ahoj, mala by si pit vela tekutin, najlepsie caje alebo neperlive vody, ak mas chut na kavu, tak kludne, tiez som pocas tehu bojovala s nizkym tlakom, moj dr. vravel, ze si kludne mozem dat aj 3 slabsie kavy denne, a veru, davala som si, nie 3, ale 1 denne a bolo to lepsie a to pritom som sa kavu naucila pit v tehotenstve 😉

malabiba
24. okt 2014

ako už bolo spomenuté pomaly vstávať, slabšiu kávu, tmavý čaj a príjem sodíka - minerálka, normálne soliť....ja mám bežne 90/60, nad 100 som sa ešte v živote nedostala 🙂 a v tehu to bolo 70/50, cítila som sa dobre, lekári sa desili, že čo dieťa, no bol riadny valibuk a je aj teraz

ala82
2. nov 2014

@nikinkals ahoj zabera ti nieco na tlak?ako si natom?

nikinkals
autor
3. nov 2014

@ala82 ahoj,nezabera...a ja ked si dam kavu,tak mam nahle take busenie v hrudi a nerobi mi dobre...a ako keby to nestacilo,tak momentalne mam tak dutiny chytene a zase si nic na to clovek nemoze dat :(

ala82
3. nov 2014

@nikinkals Ahoj.ja len preto ze uz asi tri my je na odpadnutie.zacnu sa my triast ruky normalne sa nadychnut nemozem a kolotoc poriadky este aj ked lezim taky silny tlak na hrudi..tiez kava nezabera.asi treba skusit trochu alkoholu,piva alebo ja neviem.normalne sa bojim ze dakde odpadnem.tak tehotenstvach nemala.lee stavy som pri predchdzajucich nemala.len pri najstarsej cez leto som mala trochu tocaky.

martinka13
3. nov 2014

Ahoj. Aj ja mám nízky tlak. Mne káva zaberá. Inak občas dám aj deci červeného vínka (tak 1 x za 2-3 týždne). Na tie dutiny vrelo doporučujem Pinosol. Je super. Ja som teraz počas tehu mala 2xchytené a vždy mi do 2 dní super zabral. Nech sa Ti zlepší stav 😉

monka9999
3. nov 2014

ja som dnes skoro odpadla.už mi chceli v obchode volat sanitku.taku som mala farbu.kavu si varim 2Xdenne .nesku ale s mliekom.nie samotnu.110/50 som mala v poradni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre