Čo na upchaté dutiny v tehotenstve?

majkabr
27. sep 2013

No tak chrípka by mi možnoa j ustupovala pomaly ale čo na silno upchaté dutiny ?? Doktorka mi dala pamycon ale ten mimoc nezaberá . Potom sa mi upchá noc a nejdem sa vysmrkať a teplota a bolesti hlavy sa mi vracajú .

alena16
27. sep 2013

@majkabr Ja som mala príšernú sennú nádchu a gynda povedala, že keď už, tak Mucosolvan plus, nieje to síce žiadna výhra, ale konečne som sa potom vyspala. Podľa mňa, keď si to budeš dávať iba pár dní do odoznenia choroby a iba večer, tak sa nič nestane. Morské vody sú o ničom.

senta_sofia
27. sep 2013

cez den som to hasila takou mentolovou mastou do nosa, nazov si nespomeniem, ale vygooglila by si 🙂 a vecer, ked som lahla do postele, tak som mala taky zavaleny nos, ze mi uz pomaly ani cez usta neslo dychat, tak som strekla muconasal a vybavene, som si povedala, ze babatku viac skodi, ked som nevyspata, unavena, nemozem dychat a boli ma hlava...

alena16
27. sep 2013

@majkabr Muconasal plus som myslela

mariannah81
27. sep 2013

Ja som brala v tehotenstve antibiotikovy sprej do nosa Bioparox. Ine mi zial nezabralo. Beriem ho aj teraz pocas dojcenia.

saska.t
27. sep 2013

@majkabr kludne mozes kvapky do nosa,akurat by mali byt pre deti a pouzivat ich max 3xdenne a najviac 5 dni, urcite sa babätku nic nestane 😉

kalifa28
27. sep 2013

prve tehu: od 4-6 mesiaca sprej do nosa
druhe tehu: od 4 až do porodu, potom ešte 3 dni sprej do nosa, po porode nos záhadne volny
tretie tehu: doteraz o.k momentálne sme všetci soplaví, už 3. týžden sprej do nosa
to su hormony, s tým nič nenarobíš a žiadna morska voda sveta a zvlhčovače vzduchu a mentolové maste ti nepomožu...
btw, ja mam s muconasalu ešte viac zapchaty nos, vyborne mi zabera olynth s eterickymi olejmi (bieložltý sprej) muconasal pomože na 5 minut a potom také upchatie, že dovi-dopo 😝

kalifa28
27. sep 2013

a ešte som chcela napisat, že dcerenky su zdrave a v poriadku 🙂 pi prvej som ešte stresovala, pri druhej už vobec a pri tretej už mi to absolutne nedojde, že sprej do nosa by mal nejako škodit, však to je taká minidávka 3x denne, že kým do dojde k placente, tak sa to pradavno rozplynie v mojom velkom tele 😀

janinah
27. sep 2013

máš klasický zápal dutín alebo tehotenskú nádchu?lebo podľa toho aj lieky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre