Čo na mykózu v tehotenstve?

norosima
12. jún 2019

Ahoj 👋 som v 31. týždni tehotenstva a chcem Vás poprosiť o rady po čom siahnuť keď ma trápi mykóza, rosalgin ani lactofeel mi nepomáha, na pár hodín mi pomôže mastička od Beliemi ale naozaj sa to už nedá vydržať, mám si kúpiť nejaké tehotenské vitamíny ? Doktor mi dokonca predpísal Gynazol ale necítim žiadne účinky, ... beriem aj tehotenské probiotika a sladkosti skoro vôbec nekonzumujem, nepijem ani sladené vody, máte niektorá skúsenosti s konkrétnymi vitamínmi? Ďakujem za všetky rady.

elisebah91
12. jún 2019

Ahoj, ja som mala mykozu, no nie v tehu, daco som aj brala-neviem. No spominam, ze som si robila a pomohlo 3x denne rumancekovy caj a ked bol letny tak oplach nad wckom(pripadne aj pit caj ak sa moze rumancek) a tiez repikovy odvar do ktoreho som si sadla, naozaj mi stacil raz a preslo

slavkadud
12. jún 2019

@norosima nech ti lekarka predpise nieco ine a davaj si aj vag. tablety, podla mna to dietatu neublizi 🙂

alenah31
12. jún 2019

@norosima súhlasím s @slavkadud tie sedavé kúpele robia zázraky🙂 a tiež len prádlo 100% bavlna alebo keď si doma a dáš si šaty kľudne aj naostro. Verím, že to je nepríjemné, ešte aj to teplo do toho nie je bohviečo. Ak vitamíny zameraj sa na wobenzin - mám to odskúšané aj na toto😃

seva22
12. jún 2019

Ja som v 5.mesiaci tiež po bráni antibiotík dostala mykozi,zašla som k doktorke a tá mi predpísala vaginálne tablety,do týždňa to prešlo...určite by som si netrúfla nič kupovať v lekárni...tvoja lekárka najlepšie vie,čo môžeš

diewcatqoo
12. jún 2019

Ahoj, mykozy v tehotenstve su bezne, meni sa ph, takze zena je nachylnejsia na taketo problemy. Ja som mala stale nieco takmer cele tehotenstvo.
Ak to mas hrozne, kup si vaginalne tablety clotrimazol alebo nieco take. Nemali by sa pouzivat v prvom trimestri, ale neskor sa uz mozu. Sama som striedala takmer cele tehotenstvo clotrimazol a boraxove cipky. Boraxove cipky su slabsie, resp menej ucinne, ale mozes skusit, mozno ti pomozu. Pre istotu ale radsej vsetko konzultuj s lekarom, neriskuj nic na vlastnu past.
U mna najlepsie zabral az porod 🙂 kym som neporodila, mala som tyzden mykozu, tyzden to bolo ok, potom zas mykoza.. momentalne som 2,5r po porode a odvtedy nebolo nic.
Ps: ak by si skusala boraxove cipky, daj si vlozku, ono to dost vyteka. Ja som sa prvykrat zlakla, ze mi vytiekla plodova voda :D

mary6319
12. jún 2019

Ahoj, ja som mala mykozu snad jednu za druhou v tehu a tiez som sa snazila vyhybat sladkostiam..naj zaberaju lieky od lekara no mne sa to vzdy vratilo po tyzdnim max dvoch tyzdnoch spat...urcite si vypytaj cosi ine od lekara

ketty251
12. jún 2019

Mne stále pomáhal Rosalgin. A potom aj na porodne rany. U mňa top. U nás v meste každý gynekológ a porodnik chváli a doporučuje.

monika_mm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka2505
3. nov 2019

Mne v tehotenstve pomohol nastastie Rosalgin a sestra mi spominala,ze ma dobru skusenost s LactoFeel

23javane
20. feb 2020

@norosima ahoj môžem sa opýtať čo ti teda najviac pomohlo na mykózy dom v 30tt s mám problémy od samého začiatku 😞 stále dookola to iste vdska za radu lucia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre