Čo na krvácajúce ďasna v tehu?

kukuckalucia
29. sep 2015

Kloktate si niecim zuby ci dasna v tehu? Nejakym odvarom ? Nemyslim ustnu vodu, ale nejaky ludovy recept co pomaha? Krvacaju mi teraz dasna v tehu, beriem vitamin C, okrem toho co obsahuju vitaminy pre tehu. Moj zubar mi dnes povedal, ze s tym sa neda nic robit, len pockat, a riesit to az po porode. Co vy nato? Ako ste to riesili vy?

seahorse27
29. sep 2015

Ja som pouzivala pastu Parodontax.

julia22
29. sep 2015

mne tiež krvacali dasná chodila som 1x alebo 2x do týždňa k zubárovi on mi to celé prepláchol s ústnou vodou Listerin trvalo to asi tak 2až 3 minúty a mňe to pomohlo po určitej dobe už som ani nemusela chodiť

lucinocka
29. sep 2015

tiez mi pomahala parodontax...je na zaciatku uplne hnusne slana, ako pise v navode, ale po case je ok

mirreckall
29. sep 2015

Tekvicovy olej 🙂

ivetoy
29. sep 2015

nic cakat do porodu

danielalila
29. sep 2015

Preventivne pouzivat spec.zubne pasty, ja osobne meridol, makku kefku a po porode sa to upravi....

margarita
30. sep 2015

vela sa s tym robit neda, suvisi to s tehu, naozaj, mas aj zmenene ph v ustach atd....neboj, o zuby kvoli tomu neprides, to nie je realna paradontoza, zazivam to uz 4.x, takze mozem potvrdit, ze po porode sa to zvykne zlepsovat. potom ale zacnu pre zmenu padat vlasy 😀

alenie_
30. sep 2015

Ja chodím na dentálnu hygienu, to ako tak pomáha plus kontroly u normálneho zubára preistotu aby sa nevyrobili kazy. Je to predsalen zápal v ústach, neriaď sa s tým, že čakať kým porodíš. to je blbosť.

brona107
30. sep 2015

Mne pomohla kvalitne urobená dentálna hygiena. Od vtedy mi nekrvácajú ďasná vôbec a to som s tým mala veľké problémy predtým. Takže určite ísť za zubárom.

adka_pajerska
1. okt 2015

Ja som mala tiez s tymto problem na zaciatku tehu a pomohol mi len corsodyl

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre