Čo na ekzém v tehotenstve?

miska1988135
13. nov 2013

Ahojte. Prosim poradte. Mám uz dlhsie ekzém na rukách, strasne to svrbí, hlavne v noci sa skriabem. Bola som s tym uz aj u dr ale dali mi neake aloe vera na to ktore vyzeralo ze zabere, ale zas sa mi to zhorsilo. Pouzívam aj sebamed ten je celkom dobry ale emozem si to stále mastit lebo potom mám mastné ruky. Takze natieram len na noc alebo ked práve nic nerobím. Mam to uz aj do krvi skoro, uz neviem co s tým. Je tam aj taká koprivka, malé bodky. Alergiu som si nezistila na nic. Neviem co y mi to vyvolávalo, pretoze stravu mám pestru. Vraj je to len tehotenstvom. Neviete co by mi na to pomohlo? Dakujem pekne

kessinka
13. nov 2013

1. Zlepšiť stravu, predovšetkým vylúčiť sladkosti (bez toho sa to zlepší len ťažko), ale tiež napríklad vyradiť aj mlieko
2. Rakytníkový olej vnútorne
3. Vyradiť zo svojho života chémiu a nahradiť ju prírodnejšími prostriedkami. U nás sa perie a umýva riad v Ecoveri (a umýva ho manžel), na umývanie rúk mám mydlo z farmy a na natieranie bambucké maslo (a natierať čo najčastejšie)
4. Ak máš aj také vodové minipľuzgieriky, doporučujem pridať do stravy aj cesnak

Ešte by malo pomáhať B-čko, ale to odskúšané nemám. Kombinácia tých prvých troch vecí mi pomohla najviac, ruky som mala v katastrofálnom stave (a najhoršie to bolo mesiace po pôrode, nie v tehotenstve, to som si často od bolesti aj poplakala), a teraz už ani poriadne neviem že som nejaký problém s nimi mala 🙂

lucinkab
13. nov 2013

toto mám aj ja , ale na brusku a prsiach ☹ v stredu idem na poradnu tak sa opytam co s tym, ak daco zaberie zvem sa 🙂 zatial nic nepomohlo a je to neprijemne osivat sa v kuse.... nosim len 100% bavlnu, periem v sensitive praskoch odjakziva a nic... neviem z coho to je asi hormony.... snad daco uz pomoze ☹

bamb27
13. nov 2013

ja mam velmi dobre skusenosti na ekzem v akutnom stave cize cerveny svrbivy pouzit sudocrem, uplne rozotriet, pripadne bepanthen, alebo zinkovu mast,,, tiez krem s ichtamolom robi veci ....urcite nikdy nie na cervene ci vyrazkove nic mastne,,, to len rozdrazdi, mastny, resp. zvlacnujucim az po ustupe svrbenia a zcervenania @lucinkab na poradni by som svrbenie urcite spomenula, pricinou aj zvysne pecenove testy mozu byt pri takomto svrbeni

zvajko
14. nov 2013

Ja mavam ekzem takmer stale, nastastie nie velmi rozsireny. V tehotenstve sa mi velmi rozsiril ale zabrala mi mast, ktoru mi predpisat dermatolog, neviem co presne obsahovala, lebo mi ju namiesali v lekarni, ale bolo to na baze kys. mliecnej. Veeeelmi mi to pomohlo, uplne som sa predstala skrabat. Teraz to tiez pouzivam (mj sym mava obcas ekzem a toto mu tiez predpisala nasa pediatricka, cize nie je to uplna ta ista masticka), ale nie je az taka ucinna ako v tehotenstve.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre