Čo môže spôsobiť krvná zrazenina počas tehotenstva?

miinkaa
27. aug 2013

Ahojte maminy, od začiatku tehotenstva v 6 týždni ( teraz som v 9týždni) mi gygo zistil na sone krvnú zrazeninu v maternici pod plodom, pripravil ma na situáciu hroziaceho potratu ,vraj také zrazeniny bývajú príčinou spontánnych potratov v prvom trimestri. Mala niektorá z vás podobnú skúsenosť? A ak áno, čo ďalej ak k ničomu nedošlo, nemali ste problémy vo vyššom štádiu tehotenstva, prípadne s pôrodom?Ja len dúfam, že sa vstrebe alebo stratí "ako kývnutím zázračným prútikom"

renuska23
27. aug 2013

ja som mala krvnú zrazeninu a po troche som krvácala v 5. tt a potom v 8. tt... zakaždým som si poležala v nemocnici, zastavili mi to a išla som domov... v 13. tt ma ráno o pol tretej zobudil pocit vlhka podo mnou... to sa milá zrazenina rozhodla zo mňa vypadnúť, bolo to strašne silné krvácanie, už som sa v duchu s bábom lúčila... kým sme prišli do nemocnice, bolo takmer po krvácaní, bábo bolo v poriadku a dnes má už 7 mesiacov 🙂

ejmi25
27. aug 2013

ja som mala v 16 tyzdni,dr,mi nakazala kludovy rezim,ani vstavat z postele,dala mi lieky,takto som doma prelezela 2 tyzdne,a zrazenina sa vstrebaa,a potom to bolo v poriadku,len som mala zakazany poh..styk do konca teh..drzim palceky...

zdenka2053
16. mar 2016

Ahojte ja mam to iste dnes mi lekar zistil ze mam krvnu zrazeninu pri plode...som v 8tt.dal mi nejake lieky a za 2tyzdne sa uvidi..

monikac
16. mar 2016

Ja som mala tiez zrazeninu a zacala som krvacat v 10 tyzdni a krvacala som skoro non stop do 26 tyzdna...mala som lozkovy rezim ktory ti asi najviac pomoze na vstrebanie a brala som vela magnezia, ale inac som okrem vitaminov ziadne ine tabletky nebrala...pred 4 dnami som porodila a to som bola v 38 tydni tehu...malinky je v poriadku 🙂 Prajem vela stastia a hlavne pevne nervy lebo je to ozaj velmi tazke obdobie ked clovek krvaca a nevie co sa stane ...

srdeenko19
16. mar 2016

Ja ti napíšem nie žiaľ dobru skusenost :-/ moja spoluziacka bola tehotná, chodila svojmu lekárovi a zrazu v 5 mesiaci jej zistil, že malinky zaostáva v raste :-/ lekár! Chuj! Jej povedal, maminka musíte viacej jesť 🙈 nakoniec jej zistili, že je problém s krvou, mala krvnú zrazeninu, ktorá upchala pupocnikovu šnúru a malému sa nedostávali živiny ☹ previezli ju aj do novych zamkov, aj BB, pokúšali sa zrazeninu všemožne odstranit, žiaľ nepodarilo sa. Akútny cisarsky v 6. Mes. Malinky mal niečo vyše 700 g. Teraz má 5 rokov, nesedi, nerozprava, ma tazku mozgovu obrnu, epilepsiu, zubky mu nenarastli poriadne, len také zakrsle a aj tie sa od liekov pokazili ☹ inak je to krasny, blondavy, modrooky chlapcek, ale žiaľ...takto to dopadlo, aj vinou lekára ☹

janka273
16. mar 2016

Ja som mala pri oboch tehotenstvách, pri prvom mi zrazenina praskla - krvácala som / okolo 9tt/ dva týždne , pri druhom sa vstrebala okolo 16tt...pri jednom i druhom som brala lieky, kľudový režim na lôžku / mám dve zdravé detičky/...mne dr.vravela, že 80% týchto zrazenín sa vstrebe držím päste 🙂

dobromila1111
16. mar 2016

Mne sa vstrebali pri oboch babach. Záleží aj od toho,kde je tá zrazeninka, ak pod plodom, tak sa nič nedeje. Kamoska mala nad plodom, tak bola týždeň v nemocke, no napokon vše ok🙂 sledovali ju.

bubinko1506
18. mar 2016

ja som mala zrazeninu pod plodmi v 6tt, mala som iba slabe spinenie, ktore trvalo dva tyzdne. teraz je to uz v poriadku, len obcas po väcsej namahe sa mi objavi minimalne spinenie, ktore v priebehu par hodin zmizne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre