Cítili ste stehy po serkláži?

14. dec 2023

Citili ste stehy po serklazi ? Moze sa stat ze sa zacnem otvarat aj ked mam spravenu serklaz? Dakujem

birika
14. dec 2023

nie, necitila som nic a nakoniec som prenasala. Treba ale dodrziavat naozaj kludovy rezim

autor
14. dec 2023

@birika kedy ste trosku povolili od lezania ? Ja dom momentalne 29 tt a len lezim A bojím sa každú poradňu že aj napriek tomu sa začnem otvárať

birika
14. dec 2023

v siedmom mesiaci som uz zacala chodit aj na dlhsie prechadzky domace prace som pomaly robila stale, okrem namahavych - varila som, zehlila, ibcas umyla riady a hlavne som sa s dcerkami hravla spolocenske hry

autor
14. dec 2023

@birika tak super 🙂 a mali ste aj potom take tlaky dolu ?nebali ste sa ci stehy nepovolia ?

zabka79
14. dec 2023

Nie necitila som stehy a mierne som otvarala ale nebolo to podla doktora na riesenie. Robili mi serklaz v 24tt a v 38tt mi vybrali stehy

autor
14. dec 2023

@zabka79 super lebo sa bojim ze ak sa budem otvarat aj napriek stehom pojdem do nemocnice :( ale tak snad nieco vydržia

autor
14. dec 2023

@zabka79 a kedy ste zacali fungovat ?

birika
14. dec 2023

nemala som strach o stehy..drzali. chodila som kazdy mesiac na tyzden do nemocnice kvoli nezhode krvi +-

autor
14. dec 2023

@birika tak suoer ze to dobre dopadlo verim ze to bude aj moj pripad … este mam dost pred sebou

birika
14. dec 2023

urcite to dopadne dobre, treba mysliet pozitivne a uzivat si tehotenstvo, drzim palce 🙂

zabka79
14. dec 2023

No ja som mala vysoko rizikove tehu,bola som pn do porodu

zabka79
14. dec 2023

Mne stehy vydrzali pekne, neviem ako by to dopadlo bez serklaze

autor
14. dec 2023

@zabka79 a to ste do 38 len lezali?

glorika
15. dec 2023

ahoj nechcem ťa strašiť no mne robili serkláž v 24 tt po zašití som ležala, nikam nechodila len doma nejaké drobnosti robila nič náročne a cez to všetko mi steh praskol a dcérka sa narodila v 28 tt no žiaľ po 26 dňoch nám 2.11. zomrela. Takže ani zašitie neprináša 100% istotu. Naozaj keď nemusíš nič nerob, ja viem že je to náročne len ležať no radšej si to odlež než potom plakať a smútiť ver mi viem o čom hovorím. Držím palce.

autor
15. dec 2023

@glorika to mi je luto … a co sa stalo ? 🥺

timea301196
15. dec 2023

Ano cítila občas a začala som sa otvárať ale iba na špičku prsta

glorika
15. dec 2023

Ďakujem ☹ prečo sa spustil predčasný pôrod aj napriek zašitiu nezistili robili odbery krvi mne aj malej aj zo všetkých plodových obalov, vody, pupočníku no nikde nič nezistili. Vraj v týchto prípadoch to spúšťa infekcia no u nás nič nenašli. Tak sme si mysleli že malinká sa proste len vypýtala skôr na svet a že tie dva ostávajúce mesiace rýchlo ubehnú a do Vianoc sme mali byť doma. Až do osudného večera kedy mi o 20:19 zavolali že jej našli krv v stolici a že sa jej zdravotný stav začal náhle zhoršovať. A na druhý deň ráno sme ju museli dať odpojiť od prístrojov lebo už len tie ju držali pri živote. Príčina smrti bola vraj akútna infekcia hrubého čreva z následným prederavením a vykrvácaním do bruška, no my máme pocit že tam došlo k zanedbaniu zdravotnej starostlivosti a rozhodli sme sa podať podnet na úrad pre dohlaď nad zdravotnou starostlivosťou aby to prešetrili. Viem že to bude boj na dlho ale nie je možné aby zdravé bábo zomrelo za 12 hodín. Lebo ja som 1.11. o 15:00 od nej odchádzala a nič jej nebolo a na druhý deň ráno 2.11. o 9:40 sme ju dali odpojiť lebo sme sa nemohli pozerať ako sa naša princezná trápi.

autor
15. dec 2023

@glorika boze to je strasne :( verim ze sa dočkáte zdravého bábätka aj ked to musi byt strasne tazke ..
drzim palce aby vyhrala spravodlivosť aj ked malinku vam to uz nevráti … toto by sa nemalo stavat 😪😪😪

autor
15. dec 2023

@timea301196 a kedy si sa zacala otvarat ?musela si potom aj lezat v nemocnici ??

zabka79
15. dec 2023

Ja som tiez polihovala doktor kazal podlizit postel a soat mierne dolu hlavou, chodila som iba na kratke trasy, nic som nedvihala a podobne...mne stale tvrdlo brucho bolo mi na nic, netada na to spominam.

timea301196
15. dec 2023

Ano ležala som a otvoriť som sa zacala okolo 34tt

autor
15. dec 2023

@timea301196 a jedno babo ste cakali ?

timea301196
16. dec 2023

To bolo moje druhé tehu 🙂 prvé ma žiaľ zašiť nestihli ale postiahla som oba tehu do pekných týždňov

autor
16. dec 2023

@timea301196 no tak super dufam ze ja vydrzim do dakeho 34 a potom sa uz mozem zacat trosku hybat aj ked sa bojim ze budem mat blok potom chodit …

niikoletka
16. dec 2023

@glorika prepáč nechcem ta nejako rozosmutnit ale dieťa narodené v 28tt nie je zdravé. Je to extrémne nezrely novorodenec ktorý je vo vážnom stave aj keď sa jeho stav môže zdať “dobrý”. Bohužiaľ presne takto to funguje, infekcia prepukne zo dňa ma deň a môže to skončiť fatálne napriek snahe lekárov. Dieťa malo byt v maternici a čreva mali dozrievať avšak bohužiaľ sa narodilo a čreva museli prebrať funkciu trávenia oveľa skôr aj keď na to neboli pripravené. Je to nespravodlivé a smutne ja viem, ale nebolo to zanedbanie. Držím palce aby si sa dočkala zdravého dieťatka

timea301196
16. dec 2023

Osobne do 36tt by som len ležala 🙂

autor
16. dec 2023

@timea301196 a ked ma potom v 36-37 roztrihnu? Ved nebudem vediet ani chodit 😩

timea301196
16. dec 2023

No lepšie nevedieť ani chodiť ako porodiť tak skoro 🙂

glorika
16. dec 2023

@niikoletka áno ja viem že dieťa narodené v 28 tt je extrémne nezrelé a že by malo byť ešte v maternici. Toho som si bola vedomá. No to čo nám tvrdili ako príčinu smrti že hrubé črevo bolo už tak tenké ako gázička a že im krvné testy neukazovali žiaden vznikajúci zápal v tele tomu neuverím. Keby robili testy a vyšetrenia pravidelne tak sa na to musí prísť skor. Dcérke brali krv až keď jej ju našli v stolici. Ja sa pýtam prečo až vtedy? Prečo nerobili odber pravidelne?Zanedbanie tam podľa mňa bolo už len v tom že pokiaľ nevidím na sono vysetreni príčinu krvácania tak to riešim hneď, prípadne volám prevoznú sanitku ihneď a nie až ráno tak ako to bolo v našom prípade. Plus kopa iných veci ktoré tam nehrajú. Sama lekárka povedala že tento problém vzniká týždeň Max. dva po pôrode u týchto predčasniatok a nie keď má bábo 26 dní pekne pribera, toleruje mlieko a sama lekárka povedala že bola zdravá, stabilizovaná a života schopná. Keby som ja, naša rodina a priatelia nebola presvedčený o tom že tam to zanedbanie bolo tak to nedávam na prešetrenie. Mne nejde o peniaze na tie sa môžem vykašľať to život mojej dcérke nevráti no chcem aby sa to už nestalo niekomu ďalšiemu. Nech nesie daná osoba následky. Ďakujem snáď sa niekedy dočkáme....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre