Cítili ste odtekanie plodovej vody?

17. sep 2024

Ahojte, som v 25tt a lekár mi povedal že mám veľmi malo vody, 6mm vám v papieroch. Že mi pravdepodobne odteká … je to citit ?
Alebo len zobrať vlozku a ist do nemocnice ?
Lebo ja absolútne necítim žeby zo mna aspoň po troške niečo tieklo.

Povedal že mám pit veľa vody a vratit sa o týždeň.

svetlonos
17. sep 2024

A si si istá tými 6 ml??? Ved to je nula celá nič. To si isto zle pochopila, to babo by tam bolo doslova na sucho pri takejto hodnote. Jedine mat tu vložku a kontrolovať. Drzim palce, budete zdraví. Keby to bolo veľmi zle, isto ta nenechá týždeň len tak ale rovno pošle do nemocnice, neboj 🙂

autor
17. sep 2024

@svetlonos v papieroch mám napísané Oligohydramnion 6mm . Tak neviem či je to preklep … alebo myslené v cm.
Bola som u dr.Grochala a povedal len že mám pit veľa vody a potom ist na kontrolu.

U svojho lekára som bola 2 týždne pred tým, a mala som napísané normohydramnion.
Tak isto citim slabšie pohyby, ale mozno to je aj tou placentou v predu.
Ďakujem 🙂

zanta3
17. sep 2024

To mi pride ale straaasne maaalo. Dufam ze budete zdravi, myslim si ze pokial by bolo dietatko v ohrozeni dr. by ta poslal hned do nemocnice.

xxemma
17. sep 2024

To je myslena hodnota AFI, normohyd. je myslim nad 8, 6 je znizena ale nie kryticka. Ta je cca AFI 2-3. Ak si to este dobre pamatam.
Mne jednorazovo "usla" niekedy v 35tt, ako keby deci vody niekto vylial na zem, pretieklo mi to cez oblecko.

reuska1
17. sep 2024

Ahoj. Mne odtekala plodova voda od 18.tt do 28.tt, kedy som predcasne porodila. Odtekanie som videla na pradle, ako keby som si cvrkla, vtedy som este nevedela, ze je to plod. voda. Nasledne sa to potvrdilo, odtekala po troške kazdy den.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cookie29
17. sep 2024

Bola si u Grochala, co je kapacita... takze by som mu doverovala. Znizene mnozstvo PV byva ku koncu tehu alebo po termine. V 25tt je to dost zavcasu, co moze (NEMUSI) znamenat problem. Mozno si len menej pila. Su 2 sposoby merania mnozstva PV ak si pamatam, ta prva je tvz vertikalny stlpec, ked sa najde najhlbsi vacok a ten sa zmeria. Potom sa pouziva tzv Amniotic Fluid Index, kde sa pouziva sucet vertikalnych stlpcov v 4 kvandrantoch maternice. Aj keby to bol preklep, 6cm, tak pri oboch sposoboch merania je 6cm normalne...
V kazdom pripade, prvotne riesenie je oddych a vela pit. Ak si Ty dehydratovana tak sa PV nema z coho tvorit. Preto kontrola o tyzden, potom sa uvidi. Drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre