Čierna stolica v 5. týždni

25. jún 2021

Som tehotná 4t+3 dnes 17DPO, testy sú pozitívne.
asi od 15DPO mám čiernu stolicu, má to súvis s tehotenstvom?
Mali ste to niektorá po otehotnení alebo sa mám obávať a ísť s tým k dr?
Nemám žiadne bolesti brucha, kŕče, nič vôbec. Stolica je práveže normálna 1x denne, ako vždy, bez bolesti, len to že je tmavá skoro až čierna a nikdy som to nemala, preto mi len napadá či to nemá súvis s tehu.
Beriem prenatálne vitamíny Jamienson a jedine čo som sa tu dočítala bolo že to môže spôsobovať železo.
Nejedla som ani nejem nič také čo by to mohlo zafarbovať
Nechcem hneď utekať k dr kvôli tomu keď ste to mali niektorá v tehotenstve 🙂

ikonica
25. jún 2021

A tie vitaminy beries odkedy? Nekryje sa to so zaciatkom tej stolice? ano zelezo moze takto sfarbovat stolicu... Skus si kupit vitaminy bez zeleza a na nejaky cas ber tie a uvodis, ci sa nieco zmeni...

miadi
25. jún 2021

S tehu to nema nic. Tmave moze byt z jedla alebo z krvacania v traviacom trakte. A Samozrejme ak beries zelezo .. ( ale z multivitamins by to nemalo byt) moze byt aj z cokolady.,

autor
25. jún 2021

@ikonica vitaminy beriem uz asi mesiac ale az presne od toho dna co mi vysli pozitivne testy tak zacala aj cierna stolica. Myslela som si ze je to sposobene prv cokoladovou zmrzlinou ktoru som jedla vecer. Zelezo som predtym nebrala vobec iba v tych prenatalnych vitaminoch.

autor
25. jún 2021

@miadi len to by som nemala mat aj nejake bolesti? :/ ked je to krvacanie. Krv v tej stolici nieje , ako nepozerala som sa samozrejem do misy aby som to skumala iba pri utierani na toaletnom papieri som krv nevidela vobec.

miadi
25. jún 2021

To nemusi byt velke mnozstvo krvy. Aj celkovo normalne odumrete krvinky davaju 💩 tu jeho tmavu farbu, pravdepodobne to nic vazne nie je. A moze to byt z farbiva alebo kakao z tej zmrzliny.

autor
25. jún 2021

@miadi oki cize aspon to viem ako tak vylucit ze to s tehu nema nic spolocne 🙂 budem to sledovat nechcem nic podcenit ale tiez utekat hned k dr...nasla som na stranke dr Max ze predavaju aj taky test na samodiagnostiku krvi v stolici tak pre pokoj na dusi si ho urobim a budem kludnejsia aspon 🙂

becyn97
25. jún 2021

.Ak tie vitaminy obsahuju zelezo tak 100pro ze kvoli tomu mas ciernu stolicu.Skus vynechat tie vitaminy na par dni,a ked stolica uz nebude cierna tak si mozes byt ista ze to sposobuju vitaminy.Ja od prveho dna co berem zelezo tak mam ciernu stolicu.Netreba panikarit,to je uplne v poriadku😊

autor
25. jún 2021

@becyn97 už mi dnes aj toto napadlo že idem to vynechať na pár dní čo sa stane. Kyselinu listovú si dám zvlášť zatiaľ

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre